Kétgólos gömöri győzelemmel a kupa negyeddöntőjébe

|
| sze 12.11.2014, Vrábež Milan

A papírformának megfelelően sikeresen vettük a rozsnyói akadályt, és a negyedik ligás gömöriek otthonában elért győzelemmel bejutottunk a Slovnaft Cup legjobb nyolc csapata közé. Szépen megtelt lelátók előtt és remek hangulatban zajlott a mérkőzés, amelyen Ujlaky és Kwin gólja döntött.

A pálya talaja megnehezítette a játékosok dolgát, nem volt könnyű kombinálni a dombos felületen. A rozsnyói játékosokon érződött az extra motiváció, a hazaiak az évtized mérkőzéseként harangozták be a mai kupameccset. Kezdetekben a nagy küzdelem dominált, az első veszélyes lövésre 24 percet kellett várni, amikor Brašeň csavarása épphogy elsuhant a jobb felső sarok felett. Nem sokra rá az aktívan játszó Brašeň jól leszorított lövését vetődve hárította Šalamon. Legnagyobb helyzetünket a 40. percben puskáztuk el, amikor Horváth ívelésére érkezett Kwin fejelni, majd Šalamon védett. A kipattanó Horváthhoz került, akinek bombája után ismét résen volt a rozsnyói kapus. Pár másodperccel a félidő lefújása előtt Štepanovský ívelt Jurčohoz, aki mellel passzolt tovább Szarkának, az ő kapáslövését blokkolták a hazai védők.

A második félidő elején összejött a gyors vezetőgól, a 49. percben Brašeň bal oldali ívelésére érkezett a frissen beállt Ujlaky, és bepofozta a kapuba a labdát - 0:1! Egy óra játékidő után Ujlaky könnyen megszerezhette volna második találatát, lapos lövése alig kerülte el a hosszú sarkot. A 73. percben dupláztuk meg előnyünket, Horváth szögletére érkezett Kwin a rövid oldalon, majd fejese utat talált a hálóba - 0:2! Három perccel később Brašeň ívelésére érkezett Sabler fejelni, a labda alig szállt fölé. A 84. percben Ujlaky nagy szólóját lövéssel fejezte be, Šalamon ezúttal a helyén volt. Két perccel a vége előtt Horváth gurított Brašeňhoz, akinek lövését szögletre ütötte a hazai kapus.

Továbbjutásunkat közel negyven lelkes DAC-szurkoló látta a helyszínen, végig bíztatva csapatunkat. Köszönjük szépen! A szlovák kupa (Slovnaft Cup) jövőre folytatódik a nyolcaddöntőkkel, ahol a sorsolás szerint Kassával mérkőzünk. Legközelebb jövő hét szombaton, november 22-én Besztercebányát fogadjuk a Fortuna Liga 18. fordulójában.