Rozhovor

Máté Vida: Máme čo zlepšovať, ale bola to dobrá polsezóna

23-ročný stredopoliar absolvoval najlepší polrok kariéry. Po troch rokoch sa vrátil aj do reprezentácie a stal sa pilierom Rossiho jedenástky.

„Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas a v druhom sem chceli ešte viac vystupňovať tempo. Sporný druhý gól, pri ktorom tam bol asi faul na Kristophera Vidu, nás trošku zlomil, ale už je to len detail. Myslím si, že sobotňajší bol jeden z našich lepších zápasov počas jesene, a tak nemáme byť prečo sklamaní. Výsledok mohol byť lepší, keby sme premenili šance a tiež jedenástku, čo bol kľúčový moment. Spravili sme všetko, proti silnému súperovi sme zahrali dobre. Bol to obojstranne útočný futbal, s množstvom šancí na obidvoch stranách,“ zhodnotil sobotňajšie derby proti Slovanu (0:2) Máté Vida, stredopoliar DAC-u a maďarskej reprezentácie.

Týmto stretnutím sme uzavreli jesennú časť, počas ktorej mužstvo nazbieralo 35 bodov. DAC prezimuje na bronzovej priečke. „Podľa mňa to bol jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší polrok mojej kariéry. Vrátil som sa do reprezentácie, s DAC-om sme podávali dobré výkony, strelil som aj moje prvé góly. Dúfam, že na jar ešte dokážem vystupňovať svoje výkony, v tom prípade budem spokojný. Z pohľadu mužstva sme ukončili veľmi ťažkú jeseň, keďže nám skoro každý týždeň vypadol niektorý z kľúčových hráčov. Na každé stretnutie sme nastúpili s túžbou podať čo najlepší výkon. Samozrejme, boli tam aj nevydarené zápasy, napríklad proti Seredi alebo Michalovciam, ktoré si musíme prediskutovať, lebo keby sme ich vyhrali, Slovan by bol pred nami len o štyri body. Už pred víkendovým duelom som vravel, že ak náskok belasých narastie na desať bodov, bude náročné zabojovať o majstrovský titul. Stať sa môže hocičo, ale zrejme Slovan bude mať dosť síl až do konca, lebo majú dvadsaťdva takých futbalistov, ktorí by boli stabilným členom základnej zostavy každého fortunaligistu. Máme ešte na čom popracovať, ale bol to dobrý polrok, na ktorý musíme nadviazať počas jari,“ doplnil šesťnásobný maďarský reprezentant.

Včera sa začalo obdobie zimného oddychu aj pre Mátého. „Počas najbližšieho mesiaca budem dosť cestovať: bývam v Győri, ale keďže pochádzam z mestečka Soltvadkert, vrátim sa tam a pôjdem aj do Budapešti. Dostaneme aj individuálne tréningové plány, ktoré musíme splniť, aby sme na úvod zimnej prípravy boli plní síl a zdraví.

Súvisiace správy

Aktuality

Boa, zvládneš to!

streda 11.12.
Foto
Fanúšikovia
Fanúšikovia