koniec zápasu
Slovan
2:0
(1:0)
FC DAC 1904
Slovan - FC DAC 1904
Fortuna liga 2019/20, 18.kolo • so 7.12.2019, 15:30 • Štadión Tehelné pole, Bratislava
Góly: 34. Rabiu 1:0 , 53. Šporar 2:0
Hlavný rozhodca: Pavol Chmura • Asistenti rozhodcu: Branislav Hancko, Dušan Hrčka • Divákov: 8593
Góly
2
0
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
21
12
Rohové kopy
6
2
Žlté karty
1
3
Červené karty
0
0
0
15
Myenty Abena
34
Ibrahim Rabiu
53
Andraž Šporar
74
Moha
Dejan Dražič
79
Ibrahim Rabiu
Marin Ljubičić
85
Dávid Holman
Rafael Ratao
90
90+2
Koniec zápasu.
90+2
Je koniec, po vyrovnanom prvom polčase sme v druhom nemali nárok na súpera, kým on si hlavne v prvej polovici druhého dejstva vytvoril pár gólových príležitostí. Slovan dnes zaslúžene získava dva body, no my chceme určite poďakovať za bojovnosť našich hráčov a zároveň za našich fanúšikov, ktorí boli počas celej jesennej časti, doma aj vonku, v dobrom aj v zlom s nami. Všetky získané body sú aj Vašou zásluhou! Patrí Vám jedno obrovské ĎAKUJEM!

Jesenná časť sezóny 2019/2020 sa definitívne skončila! Ďakujem Vám krásne za pozornosť počas celého roka 2019 a zároveň Vám prajem Šťastné a Veselé Vianoce a ešte krajší nový rok! Najbližšie sa vidíme ?. januára, kedy začína zimná príprava, respektíve 15. februára, kedy začína jarná časť Fortuna ligy s domácim stretnutím so Senicou. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+2
Prečíslenie Slovana štyria na dvoch sme zvládli, a tak tu máme koniec zápasu bez striedania v našich radoch, čo je teda unikát.
90
V závere stretnutia sa budú nadstavovať ešte dve minúty.
90
K. Vidovi sa už tentokrát podarilo zacentrovať, no ani jeden jeho spoluhráč loptu nedokázal doklepnúť.
87
Boateng síce na dvakrát, no predsa len sa mu podarilo vyslať zaujímavý pokus, keď po prvom nastrelení obrancu druhý pokus poslal asi dva metre vedľa.
85
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Holman, prichádza Ratao.
83
Ďalšia naša snaha neúspešná, keďže pokus zacentrovať do šestnástky od Blackmana bol zablokovaný.
80
Rozohrali sme celkom sľubný útok, kde v závere Divković vysunul Boatenga. Žiaľ, novic v kádri sa pri zakončení do lopty netrafil.
79
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rabiu, prichádza Ljubičić.
78
Útok po pravej strane bol ukončený, keďže K. Vida nahral nepresne.
76
Hrá je už dlhodobo medzi šestnástkami. Jedine sa nám podarilo vystreliť z diaľky, respektíve poslať nepresný center, ktorý bezpečne skončil v Šullovom náručí.
74
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Moha, prichádza Dražič.
73
V Slovane sa chystá striedanie, to by zrejme pomohlo aj nám, pretože nevieme sa v druhom polčase jednoducho dostať do stretnutia.
70
Potom, čo prvý polčas bol vyrovnaný, tak v druhom má absolútnu kontrolu nad priebehom diania Slovan. My sme zatiaľ bezzubí.
68
Dnešné stretnutie sleduje 8 593 divákov.
66
Nehrá sa kvôli ošetrovanému Divkovićovi, ktorý sprvoti krýval, no už je s päť na ihrisku a je v poriadku. poriadku.
64
Na následný Holmanov rohový kop si vyskočil Jedlička, ktorý loptu aj odhlavičkoval do bezpečia.
63
Šporar sa s maximálnou ľahkosťou dostal cez pomalšieho Beskorovainyiho, a tak sa ocitol v ďalšej tutovke, kde nás však fantastickým zákrokom Jedlička podržal!
61
Daniel zahral pravdepodobne rukou, čo si však rozhodca nevšimol, a tak sa pustil rovno na Jedličku. Z ostrého uhla ho prekonať nemohol.
59
Získali sme rohový kop, ktorý však Fábry nezahral najlepšie, rovno na kopačky súpera.
57
Prehrávať o dva góly proti Slovanu je veľmi náročná situácia. Doma sme však strelili Slovanu päť gólov, teda stále nič nie je nemožné.
55
Holman zahral center rovno na najbližšie stojaceho hráča nášho celku, a tak sa môžeme pustiť do útoku my.
55
Žltú kartu dostáva K. Vida (FC DAC Dunajská Streda).
53
Žltú kartu dostáva Jedlička (FC DAC Dunajská Streda).
53
Slovan dal gól!


Prehrávame o dva góly. Holman vysunul kolmicou Šporara, ktorý si výborne obehol bezbranného Beskorvainyiho a osamotený si položil aj nášho Jedličku. Pri prázdnej bráne sa už nemýlil.
52
V našom sektore sa nachádza 372 fanúšikov. Ďakujeme krásne za podporu!
50
Šporar zahral tentokrát loptu z rohového kopu rýchlo na krátko, no nič mu to nebolo platné. Hráčov súpera sme si pokryli.
48
Divković šikovne ušieľ po ľavej strane šestnástky, dokázal aj centrovať, no všetko zastavil postranný rozhodca odmávaným ofsajdom.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril domácim, ktorí si vybojovali aj rohový kop. Moha ho však nezahral najlepšie.
Po úvodnej polovici stretnutia neschádzame do kabín šťastní, keďže prehrávame o gól. Na druhej strane sa dá tento stav pokojne zvrátiť. Videli sme vyrovnaný polčas, v ktorom mali jednu dobu navrh naši hráči aj s gólovými príležitosťami, kým v druhej fáze zase domáci. Slovan je aktuálne šťastnejším celkom, pretože, podľa aktuálneho priebehu, by bola určite spravodlivejšia remíza. Niekoľko šancí na gól sme teda mali, toho sa treba chytiť a v druhom polčase definitívne zlomiť Šullu. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Fábry si síce vyskúšal strelu asi z dvadsiatich metrov, no jednalo sa o slušne nepresný pokus. Aj naďalej prehrávame o gól.
42
Získali sme rohový kop, ktorý poslal Fábry rovno pred Šullu, ten si na loptu vybehol a vyboxoval ju do bezpečia.
40
Mohlo byť 2:0. Po centri z ľavého krídla si najvyššie vyskočil Šporar, ktorý tak dokázal umiestniť loptu, čím ju poslal do ľavej žrdi. Aj s dávkou šťastia gól nepadol. S dávkou bojovnosti sme si zase poradili s odrazenou loptou.
38
Štandardka aj na našej strane, no Ronanovi lopta naozaj nesadla na kopačku. V podstate ju odovzdal súperovi.
36
Domáci rozkladali útok pre zmenu na pravom krídle. Tentokrát sme si ich už postrážili.
34
Slovan dal gól!


Prehrávame. Moha sa uvoľnil na ľavom krídle, kde ešte lepšie našiel nabiehajúceho Rabiuho do našej šestnástky. Jeho nikoho nepostrážil, a tak bez problémov otvoril skóre dnešného stretnutia. Podľa vývoja stretnutia si prehrávať nezaslúžime.
33
Belasí s ďalšou štandardkou po faule Blackmana. Holman ju zahral s veľmi ostrého uhla, no rozhodol sa prekvapiť nášho gólmana, a tak poslal loptu rovno na bránu, opečiatkoval pravú žrď!
32
Žltú kartu dostáva Blackman (FC DAC Dunajská Streda).
31
Oravec odvrátil bleskurýchlym zákrokom pri vhadzovaní na roh. Ten poslal Holman na bližšiu žrď, ktorú tentokrát postrážil nováčik v A mužstve a hráč U19,Boateng.
29
Priamy kop Slovana zahral Moha. Poslal prudký center hneď pred Jedličku, no ten si vyhliasol K. Vida, čím bolo razom po akcii.
27
Na druhej strane sa výborne pohral s obranou domácich Blackman. Náš obranca však bol o veľa nebezpečnejší. V šestnástke si zasekol loptu, čím sa mu ponúkla strelecká príležitosť. Loptu poslal tesne nad.
24
Šporar sa rozhodol zobrať všetku zodpovednosť na seba. Pustil sa do nášho pokutového územia, kde sme mali čo robiť, aby sme zablokovali jeho strelu.
21
Ďalšia premárnená príležitosť! Divković sa po pase pustil do šestnástky, no ktorý súperovým obrancom sa rozhodol zakončiť. Loptu poslal rovno na Šullu.
20
Rohový kop Slovana zahral Holman, loptu poslal na vzdielenejšiu žrď na Abenu, ktorý sa ale presadiť nevedel. Respektíve bol dobre krytý Beskorovainyim.
16
Druhá nepremenená penalta v rade! Davisovu strelu k pravej žrdi Šulla vytlačil na žrď, odkiaľ sa lopta dostala von od brány. To je neskutočná smola z našej strany.
15
Penalta pre nás! Faulovaný bol Boateng Abenom, ktorý vidí aj žltú kartu!
14
Získali sme priamy kop, ktorý zahral Fábry. Loptu najprv súper odvrátil na Divkovića, no jeho pokus bol zablokovaný.
12
Domáci majú rýchlych hráčov, na ktorých si musíme dať ohromný pozor. Nie raz sme zastavili útok v poslednej chvíli.
10
Slovan sa mohol dostať do prečíslenia, keď v podstate omylom odpískal Ronanov faul, pritom si nevšimol, že Slovan mohol mať výhodu.
7
V úvode stretnutia bola lopta len v našej moci, kým teraz sa k jej držaniu pripájajú aj domáci. K bráne sa ani jeden celkom zatiaľ nedostal.
4
Od začiatku stretnutia je poriadne počuť obe fanúšikovské tábori. Snáď pôjde z oboch táborov v prvom rade o slušné povzbudzovanie.
2
Hneď na začiatku stretnutia by som chcel vzdať úprimnú sústrasť rodinám zosnulým pri nešťastnej tragédii v Prešove. Všetkým zainteresovaným prajem veľa síl v týchto mimoriadne náročných časoch.
1
Stretnutie sa práve začalo. Výkop patril nášmu celku.
Príjemný dobrý deň Vám prajem posledný krát v roku 2019. Dnes a dokonca práve v týchto chvíľach prichádzame na horúcu pôdu bratislavské Slovana na naše najväčšie derby proti odvekému rivalovi, lídrovi súťaže, obhajcovi titulu a úspešnému účastníkovi Európskej ligy. Iba z tohto úvodu je jasné, že pôjde naozaj do tuhého. Stretne sa prvý Slovan, ktorý má nad nami sedembodový náskok, a práve ten budeme chcieť skresať pred zimnou prestávkou. To, že nášmu súperovi sa aktuálne darí na všetkých frontoch, môže byť aj našou výhodou, predsa len je na konci jesennej fázy značne vyčerpaní, čo by sme mohli využiť aj napriek nášmu ošarpanému kádru. Veríme, že dva najúspešnejšie celky jesennej časti Fortuna ligy predvedú divákom krásnu bodku na ihrisku aj tribúnach, ale samozrejme, s naším trojbodovým zápisom. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Pauschek, Abena, Božikov (K), De Marco – De Kamps, Rabiu – Daniel, Holman, Moha – Šporar
Náhradníci: Greif – Ljubičić, Dražič, Ratao, Suchockij, Nono, Bajrič

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Oravec, Beskorovainyi, Davis (K) – M. Vida, Ronan – K. Vida, Fábry, Divković – Boateng
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Veselovský, Taiwo, Malý, Nagy, Kružliak

Rozhodca: Chmura – Hancko, Hrčka.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 18. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 7.12.2019 o 15:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Slovan

Základnej zostavy

S
#10
Ibrahim Rabiu
S
#27
Dávid Holman
O
#25
Lukáš Pauschek
U
#9
Andraž Šporar
O
#29
Vasil Božikov
S
#6
Joeri De Kamps
S
#20
Erik Daniel
B
#30
Michal Šulla
S
#7
Moha
O
#14
Myenty Abena
O
#81
Vernon De Marco

Náhradníci

O
#66
Kenan Bajrić
S
#8
Marin Ljubičić
U
#21
Rafael Ratao
S
#24
Villar Nono
B
#1
Dominik Greif
O
#11
Dejan Dražič
O
#23
Arťom Suchockij

Realizačný tím

Hlavný trénerJán Kozák
Asistent tréneraXavier de Sousa Simões
Asistent tréneraMartin Rusňák
Asistent tréneraTimotej Vajdík
Tréner brankárovMiroslav Hrdina

FC DAC 1904

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerPeter Hyballa
Asistent tréneraAdmir Kozlić
Asistent tréneraMaik Drzensla
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerLaura Stosno-Krohn
Fortuna liga 2019/20 / 18. kolo / sobota 7.12.2019
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda
Slovan - FC DAC 1904
Slovan - FC DAC 1904
2:0
Fortuna liga 2019/20 / 18. kolo / sobota 7.12.2019
MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava
Michalovce - Trnava
Michalovce - Trnava
2:0
Fortuna liga 2019/20 / 18. kolo / sobota 7.12.2019
MFK Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce
Ružomberok - ViOn
Ružomberok - ViOn
0:0
Fortuna liga 2019/20 / 18. kolo / sobota 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Nitra - Trenčín
Nitra - Trenčín
1:1
Fortuna liga 2019/20 / 18. kolo / sobota 7.12.2019
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - ŠKF Sereď
FK Pohronie - Sereď
FK Pohronie - Sereď
2:1
Fortuna liga 2019/20 / 18. kolo / nedeľa 8.12.2019
FK Senica - MŠK Žilina
Senica - Žilina
Senica - Žilina
1:2