Aktuality

Máté Vida: Najbolestivejšiu časť už mám za sebou

Týždeň po operácii kolena robí náš stredopoliar predpísané cvičenia už v domácom prostredí.

V stredu 24. júna odohral DAC odvetné stretnutie semifinále Slovnaft Cupu. Okrem prehry 0:3, ktorá znamenala naše vypadnutie, zabolelo aj vážne zranenie Mátého Vidu. Maďarský reprezentačný stredopoliar utrpel pretrhnutie predného skríženého väzu.

Máté medzičasom absolvoval operáciu, pred pár dňami ho dokonca už prepustili aj z nemocnice. „V klube súhlasili, aby ma operoval lekár, ktorému najviac dôverujem. Zveril som sa teda do rúk doktora Majzika a ten vykonal zákrok minulý utorok v Siófoku. Všetko išlo bez komplikácií. Väz nahradili z jabĺčka a upevnili ho dvomi titánovými skrutkami. V piatok ma pustili domov, odvtedy som v Győri. Dva-tri týždne budem predpísané cviky robiť sám, potom môžem začať s rehabilitáciou. Koleno mám zafixované, veľmi dbám na každý pohyb. Vo štvrtom týždni budem môcť odhodiť aj barle,“ opísal svoj stav 24-ročný stredopoliar. „Poviem úprimne, nie je to jednoduché, ale aspoň tú najbolestivejšiu časť už mám hádam za sebou. Spravím všetko pre to, aby som sa vrátil silnejší.“

Šesťnásobný reprezentant sledoval oba minulotýždňové stretnutia DAC-u cez obrazovku. „Páčili sa mi obidva zápasy, hlavne ten so Slovanom. Proti mužstvu s obrovskou kvalitou podali chalani výborný výkon. V súboji so Žilinou sme potvrdili rolu favorita, pričom to bol tiež pekný futbal. Prejavuje sa práca trénera Storcka. Verím, že druhé miesto bude naše,“ verí Máté Vida.

Súvisiace správy

Aktuality