Rozhovor

Miroslav Káčer: Každý zápas ako malé finále

Miroslav Káčer: Každý zápas ako malé finále

A-TÍM
|
Rozhovor
| ut 21.3.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Som rád, že mi to tam konečne padlo, chalani si ma už hodne doberali.“ Miroslav Káčer v 20. ligovom vystúpení v našom drese strelil svoj premiérový gól.

„Som rád, že mi to tam konečne padlo, chalani si ma už hodne doberali. Vstupy do druhých polčasov nám predtým moc nevychádzali, súper si vždy vytvoril nejakú šancu alebo nás zatlačil. Teší ma, že tentoraz to bolo naopak a môj gól nám veľmi pomohol. Vedeli sme, že keď porazíme Trnavu, odskočíme im na väčší bodový rozdiel. To sme chceli a podarilo sa. Je super byť štyri body pred Slovanom. Pred nami je ešte osem kôl, hrá sa o dvadsaťštyri bodov, dvakrát sa stretneme s belasými a čakajú nás ťažké súboje aj proti ďalším súperom. Každý zápas je pre nás ako malé finále, uvidíme, ako to vyjde na konci. Pred výkopom sme vedeli, že Slovan vyhral, ale koncentrovali sme sa len na seba. V Banskej Bystrici sme na nesústredili na to, čo sme chceli, a skoro sa nám to vypomstilo. V nedeľu to bolo kľudnejšie, výkon v druhom polčase bol diametrálne odlišný, ako pod Urpínom. Dosiahli sme dôležité víťazstvo,“ zhodnotil šláger 2. nadstavbového kola DAC-Trnava (3:1) autor nášho druhého a víťazného gólu Miroslav Káčer.

Trnavského brankára Vantrubu prekonal krátko po začiatku druhého polčasu, keď výborne prečítal situáciu na polovici súpera, vypichol loptu Procházkovi a umiestnenou strelou spoza šestnástky zaznamenal svoj vôbec prvý gól v našom drese. Stal sa 188. strelcom DAC-u v prvej lige.

Káčer má po nedeli za menom 204 štartov a 33 gólov v našej najvyššej súťaži. Vo farbách DAC-u je jeho bilancia 20 zápasov a 1 presný zásah. „Videl som už predtým, že to stopér chcel hrať do stredu. Lopta sa k nemu vrátila, on chcel skúsiť prihrávku do druhej strany, ale prečítal som jeho myšlienku. Veľmi sa teším, konečne mi to tam padlo aj v dunajskostredských farbách.“

„Fanúšikovia z oboch strán boli fantastickí, sme vďační našim priaznivcom za podporu. Po góle súpera to nebolo jednoduché, ostávalo ešte dvadsať minút. Trnava mala tlak, dala gól z rohu, čomu sme sa chceli vyhnúť. Prišla však dobrá reakcia z našej strany, hlavne defenzíva pracovala výborne. V útoku sme príliš nepodržali loptu, na tom ešte musíme popracovať. Tých desať hluchých minút sme ustáli celkom dobre, potom sme udreli a o osude troch bodov bolo rozhodnuté,“ doplnil 27-ročný stredopoliar, ktorého InStat ohodnotil indexom 262, čo bol druhý najvyšší ukazovateľ v derby po Gavrićovi (271).