Rozhovor

Miroslav Káčer: Stále je všetko otvorené

Miroslav Káčer: Stále je všetko otvorené

A-TÍM
|
Rozhovor
| št 4.8.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Vďaka podobným konfrontáciám môžeme rásť tímovo aj individuálne.“ Včerajšie pohárové stretnutie DAC-FCSB (0:1) očami 26-ročného stredopoliara nášho tímu Miroslava Káčera.

„Súper ukázal svoju kvalitu, donútil k nás tomu, aby sme viac behali. Myslím si však, že toto nás môže posunúť len ďalej, vďaka podobným konfrontáciám môžeme rásť tímovo aj individuálne. Rumunské mužstvo bolo doteraz určite našou najsilnejšou prekážkou v pohárovej Európe, ale tešíme sa na vonkajšiu odvetu. Stále je všetko otvorené, verím, že sme schopní vybojovať si postup. Po vylúčení Dominika Kružliaka som na tíme cítil ešte väčšiu túžbu po vyrovnávajúcom góle, na červenú kartu sme dobre zareagovali. Mali sme tam nejaké náznaky šancí, v ktorých sme ale neboli dostatočne dôslední. Práve takéto detaily rozhodujú zápasy proti silným mužstvám. Hostia sa po vedúcom góle stiahli do obrany, vedia, že druhý zápas sa hrá u nich, kde sú silní,“ skonštatoval po včerajšom úvodnom stretnutí 3. predkola Konferenčnej ligy DAC-FCSB (0:1) Miroslav Káčer, 26-ročný stredopoliar nášho mužstva, ktorý bol opäť jedným z kľúčových hráčov žlto-modrých.

Posila z Plzne zostáva napriek domácej prehre optimista. „Určite to bude v Bukurešti veľmi náročné, ale potrebujeme ísť naplno. Myslím si, že to zvládneme. Včera sme sa príliš netlačili do koncovky, mali sme len jednu strelu na bránu. Toto je málo, v domácom prostredí musíme byť nebezpečnejší, tým by sme súpera dostali pod tlak. Boli sme pripravení na nepríjemnú a fyzickú hru FCSB, ja to mám osobne rád. Hlavne v prvom polčase nás hostia napádali vysoko, preto sme častejšie volili nakopávané lopty. Pritom nebol dôvod takto hrať, veď máme kvalitu, aby sme sa krátkymi prihrávkami dostávali do šancí a aj ihrisko bolo výborne pripravené. Na tréningoch to robíme stále. Aj tak sme sa párkrát dostali do výborných akcií, ale posledná prihrávka nebola dobrá. Na tom musíme určite popracovať, potom môžeme byť ešte nebezpečnejší. Možno keby bol k dispozícii videorozhodca, konečný výsledok je iný. Výsledok však už nezmeníme. Aj v odvete pôjdeme naplno, potrebujeme skórovať a neinkasovať. Chceme postúpiť a k tomu bude dôležité byť nebezpeční v útoku a kompaktní v obrane. Teraz sa ale sústreďujeme na nedeľňajší ligový zápas v Podbrezovej,“ dodal odchovanec Žiliny, ktorý k nám prišiel z tímu českého majstra na ročné hosťovanie s opciou.

article_bannerarticle_banner