Rozhovor

Odohrali sme dobrý zápas

Odohrali sme dobrý zápas

Rozhovor
| ut 26.10.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„S výkonom mužstva som spokojný, až na posledných desať minút sme hrali veľmi dobre.“ Nedeľňajšie ligové stretnutie DAC-Michalovce (1:0) hodnotia András Schäfer a János Hahn.

article_bannerarticle_banner

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Chceli sme vyhrať čo najvyšším rozdielom, no aj výsledok 1:0 znamená tak isto tri body do tabuľky. Tiež sme túžili vrátiť súperovi prehru z prvého kola. V prvom polčase sme veľmi dobre držali loptu, no nedokázali sme si vytvárať také šance ako v druhom. Z peknej akcie sme strelili gól, no mali sme viacero ďalších príležitostí, ktoré sa nám, žiaľ, nepodarilo premeniť. Po prestávke sme boli ešte agresívnejší, mali sme ešte väčšiu prevahu aj viac šancí, ale nedokázali sme zvýšiť náskok, dokonca ani z penalty. S výkonom mužstva som však spokojný, až na posledných desať minút sme hrali veľmi dobre. Sú zápasy, v ktorých potrebujete na gól desať šancí a potom také ako ten v Žiline, keď hneď z prvej príležitosti padne gól. Každý zápas je iný. Najbližšie nás čaká náročný zápas vonku, ale musíme pokračovať v zbieraní bodov a dosahovať povinné víťazstvá, aby sme držali krok s dvojicou z čela tabuľky,“ skonštatoval po nedeľňajšom ligovom stretnutí DAC-Michalovce (1:0) náš maďarský stredopoliar András Schäfer. „Vyhrali sme tretí zápas v rade, takže sme na dobrej ceste, aby sme si opätovne získali dôveru fanúšikov. Napriek opatreniam znova prišli vo veľkom počte. Je mi veľmi ľúto, že sa čoraz viac sprísňujú podmienky, pretože keď sa mužstvu začalo dariť, na zápasy by mohlo chodiť viac divákov.“

Schäferov reprezentačný spoluhráč János Hahn sa na víťazstve tentoraz podieľal asistenciou na Andzouanov presný zásah. Hahn bol blízko aj k svojmu tretiemu gólu v sezóne, keď v druhom polčase vybojoval jedenástku, ktorú však následne napálil do brvna. „Chcel som strieľať tvrdo do stredu, ale tentoraz z toho nepadol gól. Bol som na seba dosť nahnevaný, pretože sme nechceli trpieť až do konca, mohol som rozhodnúť skôr. Dôležité je však víťazstvo. Cítil som, že jedenástku premením, ale cítil som to zle. Možno nabudúce, ak sa ešte dostanem k zahrávaniu penalty,“ povedal 25-ročný útočník, ktorý takisto ocenil výkon tímu. „Súhlasím, že sme hrali dobre a zaslúžene sme vyhrali. Mohlo to byť aj vyšším rozdielom. Najdôležitejšie je, že sme získali tri body a natiahli sme pozitívnu sériu. Strelili sme pekný gól a keby sme ešte viacero z útočných akcií takto zvládli, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Dúfame, že počas víkendu natiahneme víťaznú sériu."