koniec zápasu
DAC 1904
1:0
(1:0)
Michalovce
DAC 1904 - Michalovce
Fortuna liga 2021/22, 12.kolo • ne 24.10.2021, 17:00 • MOL Aréna
Góly: 38. Andzouana 1:0
Hlavný rozhodca: Boris Marhefka • Asistenti rozhodcu: Tomáš Vorel, František Ferenc • Divákov: 3998
Góly
1
0
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
11
6
Rohové kopy
8
3
Žlté karty
1
2
Červené karty
0
0
0
58
Wisdom Uda Kanu
Jose David Garcia Casado
62
Matúš Marcin
73
Igor Žofčák
Milan Kvocera
81
Matúš Begala
87
Alejandro Garcia Mendez
Sebastian Gembický
90
90+5
Koniec zápasu.
90+5
Stretnutie sa práve skončilo a my sa radujeme z tretieho víťazstva v rade. O to viac hreje, že sme tri body získali absolútne zaslúžene, keď sme takmer celý zápas šikovne kontrolovali, opäť sme si udržali čisté konto, a tak sme sa priblížili k 3. priečke. Ďakujeme aj našim fanúšikom za krásnu atmosféru.

Tretie víťazstvo za sebou máme vo vrecku, a tak v značne podnesenej nálade sa chystáme a tešíme na ďalší zápas, ktorý odohráme v budúcu sobotu 30. októbra o 18:00, kedy vycestujeme do Popradu na stretnutie s domácim Liptovským Mikulášom. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok začínajúceho víkendu Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+5
V samotnom závere sa budeme pri rohu báť ešte o výsledok.
90+4
Zahrali sme ešte aj dva rohy, kde sme získali ďalšie drahocenné minúty.
90+3
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Lamkel Ze, prichádza Beskorovainyi.
90+2
Skutočne už mohlo byť rozhodnuté, keď si Lamkel Ze svojim pohybom výborným spôsobom našiel priestor na strelu a šikovne aj poslal loptu k ľavej žrdi. Až výborný zákrok Kozhukhara zabránil gólu.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte päť minút.
89
Begala si po tvrdšom zákroku oddýchol na ihrisku. Vyzerá však, že bude v poriadku.
87
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Mendez, prichádza Gembický.
86
Ukázali sme ďalšiu peknú tiki-taka akciu, ktorá však teraz bola ďalej od gólu. Lamkel ešte šikovne našiel Dimanu v pokutovom území, no Milan zalufotval v rozhodujúcej chvíli,
84
Po nástupe Sharaniho sme sa prvýkrát pokúsili využiť jeho rýchlosť, no zabrzdil nás ofsajd.
82
Neviem síce, že kto zahral roh za hostí, ale viem, že lopta na bližšej žrdi nepresne hlavičkoval Vaško.
81
Žltú kartu dostáva Begala (MFK Zemplín Michalovce).
80
Pravačku si vyskúšal Begala, ale z väčšej diaľky nemohol nášho gólmana prekvapiť.
78
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Krstović, prichádza Sharani.
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andzouana, prichádza Ciganiks.
77
Na našej strane sa schyľuje k dvojitému stretnutiu. Tento výsledok si už musíme udržať.
75
Dnešné stretnutie sleduje 3998 divákov.
73
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Žofčák, prichádza Kvocera.
72
Pri pokračujúcej snahe sme získali ďalší roh, ale súpera sme tentokrát nevystrašili.
71
Skutočne by už mohol padnúť druhý gól. Odrazenú loptu v šestnástke dorážal Schäfer a poslal aj slušný pokus, ktorý však Kozhukhar pokryl.
70
Zahrali sme rovno dva rohové kopy a aj keď sa v obidvoch prípadoch jednalo o zaujímavé akcie, tak ohrozenie súpera nepriniesli.
68
Lamkel Ze nám znovu ukázal svoju špecialitu, keď vystrelil z cípu pokutového územia a z jeho strany sa z väčšej diaľky jednal o nádejný pokus. Gólman hostí ho však predsa len odvrátil na roh.
66
Zišiel by sa ešte jeden poisťovací gól, od ktorého sme neboli ďaleko. Blackman nabil Schäferovi do šestnástky a ten vystrelil bez prípravy, no tesne vedľa.
64
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Hahn, prichádza Nebyla.
62
Žltú kartu dostáva Marcin (MFK Zemplín Michalovce).
62
Po nevyužití penalty sme mohli kruto pykať. Po rýchlej kontre totiž v nebezpečnej pozícii zakončoval Begala. Až parádny zákrok Jedličku znamená, že naďalej vyhrávame.
61
Žltú kartu dostáva Hahn (DAC 1904 Dunajská Streda).
60
Tak to snáď nie. Penaltu sme kopaly aj po overení VARom, no žeby sme mali zostať verní nepísanému pravidlu, že faulovaný nemá kopať penaltu? Hahn ju nezahral zle, no opečiatkoval len brvno!
58
Mendez poslal v šestnástke k zemi Hahna a rozhodca so šestnástkou neváhal. Samozrejme uvidíme aj VAR v akcii.
56
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Kanu, prichádza Casado.
54
Lamkel sa po kolmici ocitol v ďalšej tutovke, pri ktorej ale vystrelil príliš nedôrazne.
53
Ruka opäť nebola odpískaná, a tak sa na radu dostal Schäfer svojim centrom priamo do Kozhukarových rukavíc.
52
Lamkel si po ďalšom nákope na ruku opäť pýta ruku a opäť teda bude v akcii VAR. Skôr to však vyzerá len na nastrelenú loptu.
49
Na druhej strane sa zase ukázal Trusa. Tiež však pálil len tupými nábojmi.
47
Lamkel si v šestnástke krkolomným spôsobom získal loptu, no potom v gólovej pozícii nebol presný.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril našim hráčom.
Paráda, po prvom polčase vedieme 1:0 a ako som už spomínal, tak vedieme zaslúžene. To znamená, že sa blížime k tretej možnej výhre v rade, len sa nemôžeme zblázniť v ďalšom dejstve. Všetko máme rozohrané dobre na tribúnach aj na ihrisku, a tak stačí len pokračovať v nastolenom trende. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.
43
Áno, musíme zostať aj pozorní. Teraz napríklad Dimun pri finálnej prihrávke zakončil v poslednej chvíli len tak-tak.
41
Hneď sme kľudnejší aj šťastnejší. Gól je však znovu zakončení, keď sme doposiaľ ukázali rozhodne viac ako súper a teraz už nám stačí len pokračovať v nastolenom trende.
38
Dunajská Streda dala gól!


GOOOOOOOOOOOL, no čo za krásu sme to zase v MOL Aréne videli? Akcia prebiehala v tiky-taka štýle, keď Lamkel Ze nahral loptu Andzouanovi, ten si ju už v šestnástke prekrásne narazil s Hahnom a nebolo o čom. To je onooooooo!
36
Loptu takmer vôbec nepúšťame súperovi ani na ľahké pohrajkanie sa, no nevieme sa dostať ani cez obranu Michaloviec.
33
Lamkel Ze parádne potiahol loptu po ľavom krídle. Ukázal aj svoj výborný prehľad, keď v pokutovom území našiel Krstovića, no ten zaluftoval.
30
Dobýjame obranné valy súpera z každej možnej strany, no zaslúžený gól nám stále nebol dopriaty. Schäfer si tentokrát potiahol loptu do šestnástky, našiel si v nej aj streleckú príležitosť, no medzi tri žrde sa tesnulinko nezmestil.
28
Po dlhšom čase sa na našu obrannú polovicu prebojovali hostia. Získali aj roh, ktorý ale Žofčák zatočil mimo hraciu plochu.
26
Schäfer zamakal a svojou aktivitou aj získal loptu od Žofčáka. Založil tak rýchly útok, pri ktorom posunul loptu na Krstovića, no náš útočník v nádejnej pozícii nebol presný.
23
Už je jasné, že nie. VAR nesúhlasil s našim Lakmekol a jeho pohľadom na situáciu.
22
Hra je teraz prerušená, pretože sa prešetruje údajná roka v šestnástke Michaloviec. Dočkáme sa penalty?
20
Aktívnejší o niečo sme my, no hostia sú stále mimoriadne pozorní. Nemec svojim zverencom evidentne naordinoval dobrú taktiku.
17
Davis sa postavil aj k rohovému kopu, ktorý zahral nakrátko Schäferovi. Maďarský reprezentant loptu rovno zacentroval do šestnástky, kde sme opäť hrozili. Hostia však boli predsa len úspešnejší.
16
Získali sme priamy kop z nádejnej vzdialenosti. Ten nemohol zahrať nik iný ako Davis. Loptu poslal rovno na bránku, no ľavú žrď tesne minul.
14
Marcin sa prezentoval zaujímavým zakončením z ostrého uhla. Rozruch však bol zbytočný, pretože sme boli svedkami ďalšieho ofsajdu.
12
Získali sme roh, ktorý evidentne podľa nacvičeného signálu zahral Davis na bližšiu žrď. Tam sa o hlavičku snažili hneď niekoľkí naši hráči, no boli prikrátky.
11
Ďalšie minúty už patria nášmu prebíjaniu sa k michalovskej bránke. Po centri z ľavej strany napríklad Hahnovi chýbal kúsok k dorážke.
8
Hostia zatiaľ dobre vykrývajú priestor a aj z toho ťažia. Založili aj akciu, ktorou sa dostali do pokutového územia, no tam sa parádnym zákrokom prezentoval Muhamedbegovic a navyše rozhodca odmával tesný ofsajd.
5
Po rohu Žofčáka sme sa zapotili aj my. Letel priamo pred našu bránku, kde však dobre zareagoval Jedlička a razom sme opäť v bezpečí.
3
Prvú nádejnejšiu príležitosť sme si vytvorili my. Krstović potiahol loptu po ľavom krídle a úspešne našiel aj v šestnástke Dimuna. Jeho strela však už bola zablokovaná.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril Michalovčanom.
Príjemný dobrý deň vám prajem z krásnej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kdežto hostia v bielom prevedení. Na jednej strane sa dnes stretnú „spriatelené“ tímy a na druhej zase mužstvá, ktoré už sú dobre rozbehnuté. Bude sa tak na čo pozerať.

Nášmu tímu sa v Žiline podarilo v poslednom kole vyhrať, čím nielen zdolal ambiciózny a kvalitný celok, ale zároveň v lige prvýkrát v sezóne dokázal zaknihovať dve víťazstvá v rade. Trojbodový zápis sa navyše podaril po našom kvalitnom výkone, a tak pevne veríme, že kríza, ktorá nás dlhšie mátala, je definitívne zažehnaná.

Michalovce bojovali v predošlých sezónach pravidelne o záchranu, no pred týmto ročníkom zmenili jednu vec a to nesmierne dôležitú. Káder pre jesennú časť uzavreli s predstihom a to prinieslo ovocie priam okamžite. V 1. kole náš šokovali zdolaním 4:1 a darí sa im doposiaľ. Nachádzajú sa v hornej polovici tabuľky len bod za nami a plní očakávaní prišli aj do nášho elektrizujúceho prostredia.

Opäť sa dnes budeme spoliehať na podporu tribún, počas ktorej nechceme nič iné, len víťazstvo v atraktívnom zápolení. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak (K), Muhamedbegovic, Davis – Andzouana, Dimun, Schäfer, Lamkel Zé – Hahn, Krstović
Náhradníci: Vantruba – Beskorovainyi, Ciganiks, Nebyla, Fábry, Veselovský, Verlinden, Sharani, Nicolaescu

MFK Zemplín Michalovce: Kozhukhar – Kotula, Ranko, Vaško – Magda, Kanu, Begala, Mendez – Marcin, Trusa, Žofčák (K)
Náhradníci: Száraz – Casado, Kvocera, Neofytidis, Vico, Kolesár, Ntotis, Gembický

Rozhodca: Marhefka – Vorel, Ferenc.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 12. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 24.10.2021 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

DAC 1904

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerAntal Németh
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerCsaba Gábriš
VideoanalytikTristan Anthony Thomas

Michalovce

Základnej zostavy

S
#16
Matúš Begala
U
#9
Matúš Marcin
O
#38
Juraj Kotula
U
#10
Igor Žofčák
O
#17
Filip Vaško
S
#13
Wisdom Uda Kanu
S
#18
Alejandro Garcia Mendez
B
#12
Andrij Kozhukhar
U
#29
Matej Trusa
O
#19
Michal Ranko
S
#21
Daniel Magda

Náhradníci

-
#77
Vasileios Ntotis
-
#8
Jose David Garcia Casado
-
#28
Georgios Neofytidis
-
#33
Martin Kolesár
-
#79
Sebastian Gembický
B
#1
Benjamín Száraz
-
#27
Milan Kvocera
-
#30
Brain Perez Vico

Realizačný tím

Hlavný trénerMiroslav Nemec
Asistent tréneraMarek Ondrík
Kondičný trénerMário Burda
Fortuna liga 2021/22 / 12. kolo / piatok 22.10.2021
ŠKF Sereď - MŠK Žilina
Sereď - Žilina
Sereď - Žilina
1:1
Fortuna liga 2021/22 / 12. kolo / sobota 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
ViOn - Trenčín
ViOn - Trenčín
0:1
Fortuna liga 2021/22 / 12. kolo / sobota 23.10.2021
FK Senica - MFK Ružomberok
Senica - Ružomberok
Senica - Ružomberok
0:2
Fortuna liga 2021/22 / 12. kolo / sobota 23.10.2021
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC Spartak Trnava
FK Pohronie - Trnava
FK Pohronie - Trnava
0:2
Fortuna liga 2021/22 / 12. kolo / nedeľa 24.10.2021
DAC 1904 - MFK Zemplín Michalovce
DAC 1904 - Michalovce
DAC 1904 - Michalovce
1:0
Fortuna liga 2021/22 / 12. kolo / nedeľa 24.10.2021
ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Slovan - Liptovský Mikuláš
Slovan - Liptovský Mikuláš
4:0