Rozhovor

Yhoan Andzouana: Zaslúžené víťazstvo

Yhoan Andzouana: Zaslúžené víťazstvo

Rozhovor
| po 25.10.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Chceli sme ukázať, že na tomto štadióne je pánom naše mužstvo, a to sa nám aj podarilo.“ Konžský reprezentant sa dotiahol na Sharaniho so Schäferom a s tromi gólmi patrí do trojice našich najlepších strelcov v sezóne.

article_bannerarticle_banner

„Pri góle sme rozohrali veľmi rýchlu akciu, ktorá začala u Lamkela Zé. Vedel som, že János Hahn mi vráti loptu, má skvelý prehľad v hre a cit pre kombináciu. Narazili sme si loptu a mne nezostalo nič iné, len ju poslať do siete. Sme šťastní za toto víťazstvo, bol to z našej strany dobrý zápas a zaslúžené tri body,“ povedal po včerajšom záverečnom dueli 12. kola Fortuna ligy DAC-Michalovce (1:0) autor rozhodujúceho gólu Yhoan Andzouana.

Konžský reprezentant si v posledných štyroch stretnutiach, v ktorých nastúpil, pripísal tri góly. Spolu s dvojicou Zuberu Sharani, András Schäfer je tak už najlepším strelcom mužstva v tejto ligovej sezóne. Proti Zemplínčanom mohlo tých gólov padnúť podstatne viac, nielen z jeho kopačiek. „Niekedy šance jednoducho neskončia gólom. V predošlom domácom zápase sme strelili štyri góly, potom v Žiline dva, teraz len jeden. Samozrejme, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, ale najdôležitejšie sú predsa tri body. Pred zápasom sme mali v hlavách prehru 1:4 z prvého kola, keď Michalovce vyhrali úplne zaslúžene. Včera sme to chceli odplatiť a zároveň ukázať, že na tomto štadióne je pánom naše mužstvo, a to sa nám aj podarilo.“

Mužstvo si pripísalo tretie víťazstvo v rade a na štvrtom mieste zvýšilo náskok pred prenasledovateľmi. Za tretím Ružomberkom zaostávame len o skóre. „Sezónu sme nezačali najlepšie, zbytočne sme postrácali body, napríklad aj proti Michalovciam či Seredi. Už bolo načase začať víťaznú šnúru a naháňať Slovan s Trnavou. S cieľom natiahnuť víťaznú šnúru nastúpime aj v ďalšom kole proti Liptovskému Mikulášu,“ povedal Yhoan Andzouana, ktorý si včerajšiu pozápasovú oslavu s fanúšikmi užil s dvojročnou dcérkou Jenevah.