Aktuality

Pokračuje registrácia na turnaj eFortuna liga

V nedeľu sa uskutoční druhý ročník turnaja e-Fortuna liga Challenge, kde nás bude zastupovať Sidney Friede. Zároveň prebieha registrácia pre fanúšikov DAC na kvalifikačné kolo turnaj eFortuna liga.

eFortuna liga

Po vzore iných krajín aj naša najvyššia súťaž vstúpila do online sveta elektronických športov. Únia ligových klubov totiž spustila projekt s názvom eFortuna liga, ktorý je určený pre všetkých fanúšikov futbalu vo virtuálnej realite, špeciálne hry FIFA21 na konzolách Sony Playstation.

Od januára do apríla prebieha online kvalifikácia v každom z dvanástich klubov ligy a dvanásti víťazi postúpia na celoslovenské finále, ktoré je na programe v júni 2021. Prví traja získajú od partnerov turnaja cenné výhry.

Kvalifikačné kolo pre fanúšikov DAC sa uskutoční 27.2.2021. Registrácia bola spustená 4.1.2021 a prebieha až do 16-tej hodiny dňa turnaja na https://yzone.sk/sk/tournaments/181. Prvé zápasy turnaja sa budú hrať o 17.00 hod.

Všetky potrebné informácie o turnaji nájdete na www.efortunaliga.sk.

e-Fortuna liga Challenge

V nedeľu 7.2.2021 sa uskutoční druhý ročník turnaja e-Fortuna liga Challenge, ktorého sa zúčastní 12 futbalistov z 12 klubov Fortuna ligy. Priamy prenos môžete sledovať na Twitch kanáli e-Fortuna liga a na Facebook profile Fortuna ligy. Turnaj bude moderovaný zo štúdia dvojicou Slavo Jurko a Tomáš Kotlárik.

DAC bude zastupovať Sidney Friede. Hráči budú rozdelení do 4 skupín po troch, do ďalšej fázy postupujú víťazi jednotlivých skupín. Nasledujú semifinálové boje, súboj o 3. miesto turnaj vyvrcholí finálovým stretnutím. Hrať sa bude PS FIFA 21 v režime Kick off Overal 90. Každý hráč si vyberá svoj preferovaný klub, s ktorým turnaj odohrá.

Turnaj má aj charitatívny rozmer, pretože víťaz získa finančnú prémiu, ktorú následne venuje na dobrú vec.

Súvisiace správy

Aktuality