Preview

Pred pohárovým stretnutím Humenné - DAC 1904

Pred pohárovým stretnutím Humenné - DAC 1904

A-TÍM
|
Preview
| po 17.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

V utorok o 14.30 h odohrá DAC stretnutie 4. kola domácej pohárovej súťaže na ihrisku druholigového Humenného.

Po postupe cez piatoligovú Ladomerskú Viesku (4:2, góly Andzouana 2, Brunetti, Ramadan) a treťoligistu z Kalinova (10:1, góly Krstović 3, Nebyla 2, Gavrić 2, Ciganiks, Kalmár, Moumou) nás čaká doteraz najťažšia prekážka v aktuálnej pohárovej sezóne. V utorok poobede si v boji o postup do osemfinále Slovnaft Cupu zmeriame sily s druholigovým FK Humenné.

„Nastúpime proti druholigovému súperovi, čiže potrebné bude maximálne úsilie, nasadenie, tímový duch a ostrosť. Práve tá nám chýbala v posledných desiatich minútach v Zlatých Moravciach, čo nás výsledkovo veľmi zabolelo. Okrem straty bodov je pre nás negatívom z piatkového zápasu aj skutočnosť, že sme nútene museli striedať Gavrića a Szánthóa, takže pravdepodobne nebudú k dispozícii na pohárový zápas. Gavrić má zlomenú ruku, Szánthó išiel dole kvôli problému s bedrovým kĺbom. Verím ale, že sme dostatočne silní a pripravení na to, aby sme zajtrajší zápas zvládli. Vracia sa Brunetti, dvakrát už naskočil Kružliak. Máme veľkú motiváciu ísť v pohári ďalej a treba pre to urobiť maximum,“ povedal tréner Adrian Guľa.

Žlto-modrí dnes doobeda trénovali v domácom prostredí a krátko po obede vyrazili za súperom z východu.

FK Humenné skončilo vlani ako nováčik na peknom 6. mieste druholigového poradia. V aktuálnom ročníku sa nášmu zajtrajšiemu súperovi až tak nedarí, po 13 odohraných stretnutiach mu patrí 12. priečka, iba štyri body od miesta zostupu. Humenné má bilanciu 3-5-5 a skóre 8:15, pričom počtom strelených gólov je na tom najhoršie zo všetkých mužstiev v súťaži (ďalší v poradí - Dolný Kubín a Trebišov - dali po 12 gólov).

Po sobotňajšej domácej prehre 1:3 s Púchovom vedenie klubu reprezentujúceho tridsaťtisícové mesto z južného Zemplína ukončilo spoluprácu s hlavným trénerom Ondrejom Desiatnikom, ktorý zasadol na lavičku v lete. Vedením mužstva bol poverený jeho dovtedajší asistent, 56-ročný Andrej Čirák. Práve on povedie mužstvo aj v zajtrajšom pohárovom dueli.

Humenčania vstúpili do Slovenského pohára v 2. kole, kde si poradili s TJ Sokol Zubrohlava (V. liga) po víťazstve 3:1. V 3. zvíťazili 2:0 na pôde OŠK Švošov (V. liga).

S Humenným sme sa v rokoch 1980 až 2007 pravidelne stretávali v dvoch najvyšších súťažiach. V prvej lige sme si zmerali sily 14-krát, bilancia 9-0-5 aj skóre 28:15 vyzneli v náš prospech. V II. lige bolo vzájomných duelov ešte viac, až 24 a aj táto bilancia je naklonená DAC-u (12-4-8, 45:24).

V Slovenskom pohári sme na seba narazili v 2. kole sezóny 1999/2000, kedy oba tímy pôsobili medzi elitou. Na našom štadióne sa vtedy zrodilo hladké víťazstvo DAC v pomere 4:0 (góly Greguška, Simon, Radványi a Balla).

Stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu FK Humenné - DAC 1904 začína v utorok 18. októbra 2022 o 14.30 h, rozhodujú Gemzický - Jekkel, Železňák.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom prenose na televíznej stanici JOJ ŠPORT.

Žreb osemfinále SC, do ktorého zasiahne 16 víťazov 4. kola, je na programe 27. októbra. Oficiálny hrací čas 5. kola je streda 9. novembra 2022. Hrá sa bez územného rozdelenia a nasadenia klubov, t.j. v tejto fáze už na seba môžu naraziť aj prvoligisti.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu pred zápasom, t.j. o 13.30 h. Parkovanie je možné na parkovisku priamo pri štadióne. Prosíme fanúšikov, aby sa riadili pokynmi usporiadateľov.

Vstupné na stretnutie: cena vstupeniek do hosťujúceho sektora je 5 eur. Predaj bude prebiehať priamo pri vstupe na štadión.

article_bannerarticle_banner