Tlačová správa

Tresty po pohárovom sklamaní v Humennom

Tresty po pohárovom sklamaní v Humennom

A-TÍM
|
Tlačová správa
| št 20.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Oficiálny oznam futbalového klubu DAC 1904 Dunajská Streda.

V utorok zažila žlto-modrá rodina veľké sklamanie, keď mužstvo v 4. kole Slovnaft Cupu prehralo v Humennom 2:1 a vypadlo zo súťaže.

Vedenie nášho klubu po tomto neúspechu pristúpilo k viacerým opatreniam. „Ako klub robíme všetko pre hráčov, vytvorili sme im profesionálne podmienky, akými sa môže pýšiť len málokto v strednej Európe. Nadobudli sme však pocit, že čím viac hráčom dávame, tým menej od nich dostávame späť. Toto musí niekde skončiť. Poslednou kvapkou v pohári našej trpezlivosti bol pohárový výbuch v Humennom, po ktorom sme sa rozhodli s okamžitou platnosťou a dočasne vyradiť dvoch hráčov z kádra prvého tímu. Takisto mužstvo prispeje fanúšikom na cestu a vstupenky na zvyšné jesenné zápasy u súperov, teda v Banskej Bystrici a Trenčíne. Okrem toho sme prijali aj ďalšie opatrenia, ktoré ale zostanú v rámci klubu,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

„O včerajšom postupe Šamorína cez Žilinu rozhodli gólmi chlapci z akadémie DAC-u, čo nás veľmi teší. Aj tento zápas potvrdil, aká dôležitá je vo futbale správna mentalita. To, čo sme videli včera v Šamoríne, je pre nás správna cesta,“ dodal Jan Van Daele.