Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - FC Košice

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - FC Košice

Preview
| pi 20.1.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

V sobotu doobeda nás v druhom zápase zimnej prípravy preverí 2. tím druhej ligy. Hrá sa v MOL Akadémii.

article_bannerarticle_banner

Týždeň po úvodnom stretnutí zimnej prípravy nás čaká druhý duel, v ktorom narazíme na ašpiranta na postup do najvyššej súťaže, košický FC. Oba žlto-modré tímy zimovali na striebornej pozícii, DAC vo Fortuna lige a Košice v 2. lige. Spája nás aj fakt, že pre oboch to bude druhý zápas v rámci prípravy, v tom prvom si zhodne pripísali remízu 1:1 proti účastníkovi maďarskej NBII. DAC remizoval doma so Soroksárom, Košičania rovnaký výsledok dosiahli v Nyíregyháze.

Mužstvo Antona Šoltisa stráca na Prešov tri body a na jar bude ich jednoznačným cieľom postup medzi elitu. Všetky dôležité informácie o zajtrajšom súperovi nájdete tu.

Hráči DAC aj v tomto týždni absolvovali náročné dvojfázové tréningy a zajtrajší zápas bude posledným na domácej pôde pred odchodom na sústredenie v chorvátskom Umagu. „V prvom rade ďakujem Košiciam, že k nám pricestujú a môžeme odohrať dobrý zápas proti ašpirantovi na postup. Som rád, že sa podarilo vybaviť tento zápas po tom, ako nám MTK odriekol vzájomný súboj. Teším sa na túto previerku. Jednak sa stretnem s trénerom Tonom Šoltisom, ale tiež s Milošom Lačným a ďalšími chalanmi, ktorých poznám. U nás nastane rotácia, chceme vidieť v akcii chalanov, ktorí v prvom zápase nehrali. Uvidíme, či to bude 45 alebo 60 minút. Budeme reagovať aj na záťaž a objemy, ktoré majú v nohách. Dobré je, že po nás hrá Šamorín a môžeme vyťažiť aj hráčov, ktorí sa neobjavia v zostave proti Košiciam. V tomto štádiu je veľmi potrebné zbierať nielen tréningové, ale aj zápasové minúty,“ skonštatoval tréner Adrian Guľa.

„Všetci hráči sú k dispozícii, absolútne nikto nemal ani úľavy, respektíve tam boli len mikroúľavy. Napríklad pri streleckých cvičeniach sme dbali, aby nepreťažovali niektoré časti pohybového aparátu. Všetci chalani naplno trénujú a sú k dispozícii, za čo som veľmi rád a aj preto sa teším na zajtrajšok. Náš cieľ je vyhrať každý zápas, ale veľmi dôležitý je aj spôsob hry, akým sa chceme prezentovať. Preto verím, že výkonom a v spojení s tým tiež výsledkovo a zároveň aj kondične všetko do seba zapadne a pred sústredením odohráme kvalitný zápas, v ktorom ukážeme ďalší progres v porovnaní so stretnutím proti Soroksáru,“ dodal 47-ročný kormidelník DAC-u.

Z kádra, ktorý začal prípravu, sa do devätnástky presunuli Dušan Fančovič a Bálint Szolgai, kým Brahim Moumou trénuje so Šamorínom. Ďalšou novinkou je, že Ákos Szendrei, ktorý na jeseň hosťoval v MOL Fehérvár, strávi zvyšok sezóny v Győri.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - FC Košice má výkop v sobotu 21. januára 2023 o 11.00 h, rozhodujú Malárik - Hegedüs, Lauer.

Informácie pre fanúšikov

Zápas sa uskutoční v MOL Akadémii na umelom ihrisku č. 2 s tribúnou, vstup je voľný.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili vyznačené parkovisko bývalého cukrovaru na Viedenskej ceste, prípadne státie pozdĺž Viedenskej cesty - sledujte pokyny usporiadateľov.

Vstup do areálu je možný cez rampu pri hlavnom vchode, otvárame 30 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 10.30 h.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.