Aktuality

Predstavujeme štvrtkového súpera: FK TSC Bačka Topoľa

Predstavujeme štvrtkového súpera: FK TSC Bačka Topoľa

A-TÍM
|
Aktuality
| st 26.1.2022, Milan Vrábeľ, Krisztián Nagy (text), fktsc.com (foto)
article_banner
article_banner

Proti FK TSC Bačka Topoľa náš zápasový program v Turecku štartuje a srbskému prvoligistovi končí. Úvodný výkop je naplánovaný na štvrtok 27. januára o 13:00 nášho stredoeurópskeho času (v Turecku je o 2 hodiny viac).

Základné údaje o súperovi:
Názov: FK TSC Bačka Topoľa
Rok založenia: 1913
Klubové farby: modrá a biela
Štadión: TSC Aréna - kapacita (4 100 divákov)
Mesto: Bačka Topoľa (takmer 15 000 obyvateľov)
Najväčšie úspechy klubu: 4. miesto v 1. srbskej lige(2019/20); 2. predkolo Európskej ligy(2020/21); majster 2. srbskej ligy(2018/19); osemfinále Pohára Juhoslávie (1992/93).

Stretnutie so srbským prvoligistom je našim tretím vystúpením v príprave na jarnú časť sezóny 2021/22 a prvým v rámci sústredenia v tureckom Beleku. Doposiaľ sme zdolali druholigovú Petržalku 5:1 a maďarského majstra Ferencváros 2:0. Najlepšie to v žlto-modrých farbách strieľa dosiaľ trojgólovému Krstovićovi.

Klub FK TSC Bačka Topoľa s nami spája takmer totožné zázemie. Sídli v malom, ani nie pätnásťtisícovom meste a rovnako ako v Dunajskej Strede, aj v Bačke Topoľa žije nadpolovičná väčšina obyvateľov s maďarskou národnosťou.

Náš protivník je druhým najstarším klubom v srbskej Super Ligy. Začiatkom milénia si prešiel ťažkou etapou, keď od roku 2003 do 2005 pre finančné problémy mužstvo dospelých takpovediac neexistovalo. Najlepšie obdobie začal písať až po oslave storočnice. V sezóne 2018/19 sa stal majstrom v 2. srbskej lige a prvýkrát v histórii sa prebojoval do najvyššej súťaže. Počas premiéry medzi elitou si fantastickým 4. miestom rovnovybojoval postup do Európy.

Ani na medzinárodnej scéne si nespravil hanbu. Vyradil moldavský Petroclub Hincesti a v 2. predkole Európskej ligy nestačil až na slávny FCSB (Steaua Bukurešť). V srbskej lige mu však po 5. priečke miestenka do Európy ušla.

V aktuálnom ročníku do konca septembra naháňal prvý Partizan Belehrad, ale od októbra vyhral len 1 z 11 ligových duelov. Prepadol sa tak až na 10. miesto, no jeho jasným cieľom je horná polovica tabuľky a teda postup do skupiny o titul. Vzdialená je len o bod. Dosiahnuť aspoň 8. miesto je pre nášho súpera priam povinnosťou. V septembri otvoril jeden z najmodernejších štadiónov v Srbsku, ktorý si pýta najlepší srbský futbal.

Počas zimnej prípravy eviduje viac odchodov ako príchodov. Väčšina mužstva tvoreného Srbmi na úvod prípravy a tureckého sústredenia prehrala s poľským Radomiak Radom 1:2, azerbajdžanský Karabach zdolala 1:0 a Pelicans zo Srí Lanky 3:0. Hodnota kádra je podľa transfermarktu 8,15 milióna eur, kým naša je pre porovnanie aktuálne 10,95 milióna eur.

Medzi dospelými bude zajtrajší duel prvým vzájomným medzi klubmi, v mládeži však patrí Bačka Topoľa k naším pravidelným súperom. Stretnutie si budete môcť pozrieť naživo prostredníctvom nášho YouTube kanála.

article_bannerarticle_banner