Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FC Košice 2:1 (2:0)

|
| so 21.1.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

V druhom zápase zimnej prípravy sme dnes v našej akadémii dvomi gólmi Nikolu Krstovića porazili druholigové Košice. Hostia v druhom polčase znížili z priameho kopu.

V druhom tohtoročnom prípravnom stretnutí sme dnes na umelom ihrisku v MOL Akadémii privítali strieborný tím 2. ligy a ašpiranta na postup FC Košice.

Tréner Adrian Guľa spravil v porovnaní so zápasom proti Soroksáru v základnej zostave sedem zmien. V akcii sa objavili aj niektorí hráči, ktorí pred týždňom oddychovali. Viacerí však z preventívnych dôvodov do zápasu nezasiahli, a tak celkovo dnes v našom drese nastúpilo 22 futbalistov.

Napriek nepríjemnému chladu sa hralo pred početnou kulisou a tá videla veľmi kvalitný prvý polčas. Odštartovali ho príležitosti na oboch stranách, Ammar Ramadan ani Erik Pačinda však sieť nenapli. Pri tutovke nášho bývalého strelca sa zaskvel Samuel Petráš. Do prestávky bol najnebezpečnejším hráčom Nikola Krstović, ktorý svoju snahu napokon korunoval dvomi gólmi. V 23. minúte si pekne narazil loptu s Káčerom a sám pred Kirom preloboval hosťujúceho gólmana - 1:0. O osem minút najlepší ligový strelec z uhla opečiatkoval žrď, ale v 38. min po peknej akcii zvýšil náš náskok. Káčer prihral Ramadanovi, ten našiel v šestnástke Csóku, ktorý pripravil loptu Krstovićovi a jeho umiestnená strela skončila v ľavom dolnom rohu - 2:0. Čiernohorský útočník mal onedlho na kopačke aj hetrik, Kira však prízemný pokus stihol vyraziť.

Do druhého dejstva sme išli s ôsmymi striedaniami a nedarilo sa nám chytiť správny rytmus. Napriek tomu mal veľkú príležitosť Ramadan, netrafil však bránku. Podobne ako o chvíľku Gallovič, ktorého hlavička skončila centimetre vedľa Petrášovej svätyne. Následne dominovali súboje a hra sa presunula medzi šestnástky, vyložených príležitostí sme sa už nedočkali. Hostia ešte dokázali znížiť, keď Mizerák v 78. min z priameho kopu prekonal Veszelinova - 2:1.

Dnešný zápas bol posledný domáci v rámci prípravy, mužstvo v stredu odcestuje na sústredenie do chorvátskeho Umagu, kde absolvuje aj tri stretnutia. V tom prvom si v sobotu 28.1.2023 zmeriame sily s ukrajinským prvoligistom Ruch Ľvov.

DAC 1904 - FC Košice 2:1 (2:0)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, sobota 21.1.2023, 11.00 hod, zamračené, veterné počasie, +2°C
Góly: 23. Krstović 1:0, 38. Krstović 2:0, 78. Mizerák 2:1
Rozhodovali: Malárik - Hegedüs, Lauer, 200 divákov
DAC: Petráš (61. Veszelinov) - Pinto (46. Kachút), Kružliak (46. Csinger), Brunetti (46. Muhamedbegovic ), Davis (46. Andzouana) - Dimun (46. Fazlagić), Káčer (46. Veselovský) - Csóka (46. Blackman), Kalmár (63. M. Szolgai), Ramadan (61. Leginus) - Krstović (46. Niarchos). Tréner: Adrian Guľa.
Košice: Kira (46. Valach) - Jakubko (61. Jonec), Krivák, Šindelár (71. Veselý) - Turčák (46. Gáll), Jakúbek (61. Sovič), Gallovič, Mizerák - Pačinda (71. Turčák) - Sagna (46. Voleský), Lačný (46. Leiner). Tréner: Anton Šoltis.