Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Olympique Marseille 2:1 (2:0)

Zápas
| so 25.7.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

Veríte či nie, DAC gólmi Ramireza s Kalmárom porazil Olympique Marseille! Francúzsky obor už len znížil gólom Thauvina z penalty. Premiéra nového dresu teda dopadla na výbornú!

Kufstein Arena v krásnej scenérii tirolských Álp bolo miestom nášho prvého stretnutia letnej prípravy, v ktorom sme narazili na víťaza LM 1993 Olympique Marseille. V zápase proti francúzskemu veľkoklubu, za ktorý dnes nastúpili aj dvaja mastri sveta (Mandanda, Thauvin) sme predstavili nové dresy na sezónu 2020/21.

Z kádra, ktorý pricestoval na sústredenie, chýbali zranení Bednár, Beskorovainyi a tiež Schäfer, kým Balić sledoval duel len vedľa lavičky náhradníkov. A mal veru čo pozerať! Prvý zákrok si síce pripísal jedlička (v 3. minúte po strele Germaina), ale bola to napokon jediná priama strela na jeho bránku v prvom dejstve. Naši hráči výborne napádali rozohrávku súpera a práve to nám prinieslo aj prvý gól. Kalmár získal loptu pri šestnáste, vysunul Ramireza a ten z ostrého uhla poriadne prekvapil Mandandu – 1:0.

O štvrť hodiny bol náš náskok už dvojnásobný. Priamy kop z rohu šestnástky zatočil Kalmár nádherne a nechytateľne do vzdialenejšieho horné rohu - 2:0.

Krátko pred odchodom do kabín mal na hlave tretí gól Kružliak, ktorý zblízka po Kalmárovom rohu nechal vyniknúť Mandandu.

Druhý polčas začal Olympique s ôsmymi striedaniami a o poznanie aktívnejšie, z čoho sa rodili aj šance. V 52. minúte Álvarova strela trafila Kružliakovu ruku a nariadenú penaltu bezpečne premenil Thauvin – 2:1. O tri minúty Benedetto vo vyloženej šanci prestrelil.

Jedlička sa poriadne zapotil ešte v záverečnej desaťminútovke, najskôr po dlhočiznom lobe Strootmana a o chvíľku pri delovke Radojića. Ďalší gól už však nepadol, preto sa premiéra nového dresu vydarila nad očakávanie!

Aj v druhom a záverečnom stretnutí letnej prípravy narazíme na francúzskeho súpera. O týždeň v sobotu nás v záverečný deň rakúskeho sústredenia preverí piaty tím uplynulej sezóny Ligue 1, mužstvo OGC Nice.

DAC 1904 - Olympique Marseille 2:1 (2:0)
Kufstein Arena, Rakúsko, sobota 25.7.2020, 16.00 hod, polooblačno, +22°C
Góly: 18. Ramirez 1:0, 33. Kalmár 2:0 - 52. Thauvin (11 m) 2:1
Žlté karty: 86. Mendez – 86. Strootman
DAC: Jedlička - Blackman, Müller (85. Švec), Kružliak, Davis - Njie (68. Mendez) - Fábry (79. Šimčák), Kalmár, Friede (59. Malý) - Divković (55. Sharani), Ramirez. Tréner: Bernd Storck.
Marseille: Mandanda - Sarr, Álvaro, Čaleta-Car, Amavi - Chabrolle, Gueye, Sanson - Germain, Aké, Payet. 2. polčas: Mandanda - Sakai, Álvaro, Čaleta-Car (77. Balerdi), Khaoui – Rongier, Kamara, Strootman - Thauvin, Benedetto, Radonjić Tréner: André Villas-Boas.