REPORTÁŽ: DAC-Senica 2:0 (0:0)

|
| ut 15.12.2020, Milan Vrábeľ

Sladká trojbodová bodka za našou najlepšou prvoligovou jeseňou! Po pomerne vyrovnanom prvom polčase sme druhý už definitívne ovládli, a tak sa zaslúžene tešíme z úspešného záveru roka 2020. Ďakujeme našim fantastickým fanúšikom za neprestajnú podporu aj počas tohto mimoriadne náročného roka. Veríme, že v ďalšom už budeme všetci spolu na štadióne!

Po bode z Ružomberka v poslednom ligovom kole nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Po kartovom treste sa do zostavy vrátil Blackman a opätovnú dôveru zase dostal Ramirez. Na lavičku sa posadili Sommer aj Nicolaescu. O niečo aktívnejšie netradične štartovali Seničania, no k ničomu vážnejšiemu sme ich nepustili. My sme začali rožky vystrkovať až po vyše desiatich minútach, no na potrebný ťah na bránku sme si ešte museli počkať. V dvadsiatej minúte mala po rohu Pirosku prvú gólovú príležitosť Senica, Asanovićov umiestnený pokus Jedlička vytiahol bravúrou, po ktorej sa ešte Yenne snažil o dorážku, no Müller vytiahol ručnú brzdu jeho obranným zákrokom jesene. O štyri minúty bolo horúco aj na druhej strane, Ramirez poslal z jeho typickej pozície umiestnený pokus do ľavého vinkľa, no v bránke sa vyznamenal Fryšťák. Pokračovalo sa aktívnejšie na oboch stranách, no finálka už taká dobrá nebola. Rozruch priniesol až Kalmár v 38. minúte, keď parádnou kolmicou vysunul do gólovej pozície Ramireza. Ten po vylepšenej pozícii vystrelil k ľavej žrdi a gólman hostí mal čo robiť, aby tento pokus vytesnil. O niečo viac sme si po prvom polčase zaslúžili vyhrávať my, keďže gólové šance boli 2:1, no bolo nám najmä jasné, že v druhom dejstve ešte musíme pridať smerom dopredu.

Druhý polčas sme začali so striedaním Nicolaescuho za Fábryho. Túto polovicu sme už odštartovali ako sa patrí. V 51. minúte práve Nicolaescuho pas pred šestnástku chcel náš bývalý hráč Šimčák poslať von z ihriska, na bránkovej čiare ho zastavil Divković, aby nahral úplne voľnému Kalmárovi, náš kapitán už skóroval pri absolútne dezorientovanom gólmanovi do odkrytej bránky - 1:0. Po góle sme boli razom aktívnejším celkom. Po hodine hry sme mohli zvýšiť na 2:0, Kalmár pred pokutovým územím vysunul Ramireza, ktorý si z dobrej pozície opäť vyskúšal pravačku, ale Fryšťak tentoraz stál na správnom mieste. V 72. minúte sa nám pošťastil aj poisťovací gól, Nicolaescuho prudší pokus spred šestnástky Kopečný tečoval tesne pred bránkou, a tak Frýšťák nemal šancu - 2:0. Po druhom góle sme si znovu mohli maximálne užívať futbal ako tomu nebolo v predošlých troch stretnutiach. O gól z mŕtveho uhla sa plný sebavedomia pokúsili Ramirez aj Blackman, no úspešní neboli. V 84. minúte bol aktívny opäť Ramirez, náš najnebezpečnejší hráč duelu, ktorý napriahol asi z osemnástich metrov, aby jeho štipľavý pokus len tesne minul ľavú žrď. V nadstavenom čase mohol ešte Kalmár zvýšiť náš víťazný náskok a aj keď bol v poslednej chvíli zablokovaný Šimčákom, tak nám to z trojbodovej radosti neubralo.

Dvanáste víťazstvo v sezóne pre nás znamená, že Slovanu nedovolíme zvýšiť náskok na prvom mieste. Rok 2020 a s ním jesenná časť sezóny 2020/21 napísala svoju záverečnú bodku. Na zimný odpočinok odchádzame z pekného 2. miesta a najlepšou bilanciou. Najbližšie sa vidíme 7. januára, kedy štartuje jarná príprava. Vo februári zase pokračujeme Fortuna ligou.

Bernd Storck, DAC: „Som veľmi šťastný a gratulujem môjmu mužstvu, že po takom náročnom období dokázalo vyhrať. Do zápasu sme opäť vstúpili s viacerými zmenami v zostave. Boli pozície, ktoré sme predtým nedokázali plnohodnotne nahradiť. V prvom polčase som nebol spokojný s niektorými výkonmi. Na druhej strane aj Senica začala dobre. V druhom polčase prišla taktická zmena a myslím si, že práve tá zmena bola kľúčom k otvoreniu súperovej obrany. Možno prvý gól bol z našej strany trochu šťastný, no v tomto prípade sme išli šťastiu oproti, pretože sme v šestnástke mali viac hráčov ako súper. S víťazstvom som spokojný a môžeme byť šťastní zaň. Druhý polčas ma potešil. Chceli sme víťazne ukončiť jesennú časť a dobre sa naladiť pred nadstavbou. Chceme teraz na doterajší priebeh ročníka nadviazať. Myslím si, že som spokojný, ako sme ho zatiaľ zvládli.“
Anton Šoltis, Senica: „V prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon. Boli sme aktívni, nebezpeční a vychádzali sme aj z protiútokov. Zachytávali sme zároveň aj súperove prieniky. Organizácia hry bola z našej strany dobrá. Mali sme dve-tri možnosti skórovať, a proti súperovi, ako je Dunajská Streda, si také šance nemôžeme nechať premárniť. Bol by to potom iný vývoj. V druhom polčase sa už prejavila kvalita súpera. Škoda prvého gólu, kde sme mali dosť smoly. Potom sme už prepadali, nevedeli sme sa zmobilizovať. Súper prevzal iniciatívu. Škoda aj druhého gólu, kde sme tečovali loptu, no na jeseň sme mali kopec takej smoly. Snažili sme sa aj potom, no kvalita už nebola na dostatočnej úrovni. Odchádzame smutní. Treba niečo zobrať aj z tohto zápasu, pracovať ďalej, najmä mentálne, aby sme aj po inkasovanom góle pokračovali tak, ako za stavu 0:0.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Senica kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 2:0 (0:0)