Reportáž: DAC 1904 - Sereď 0:0

|
Zápas
| so 2.4.2022, Milan Vrábeľ

Prevaha na ihrisku, množstvo gólových šancí, štyri žrde, no ani to nám nestačilo k víťaznému zásahu. Veszelinov si počas súťažnej premiéry v žlto-modrom drese udržal čisté konto, no za hustého sneženia by ho určite radšej vymenil za zaslúžené tri body.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu urobil tréner Janeiro až 6 zmien v základnej zostave. Mimo nej sa ocitli Ricardo, Blackman, Njie, Szánthó, Andrezinho a Krstović. Namiesto nich sa do úvodnej jedenástky dostali Veszelinov, Pinto, Dimun, Veselovský, Balogh a Andzouana. Prvá vážnejšia príležitosť prišla v 13. minúte, Verlinden poslal z ľavého krídla dlhý center na Andzouanovu hlavu, ktorého zakončenie z nebezpečnej pozície skončilo len tesne vedľa. Blízko ku gólu sme boli aj o sedem minút. Verlinden tentokrát naservíroval loptu na Baloghovu hlavu, ktorý napriek náročnej pozícii opečiatkoval pravú žrď! Prvý zaujímavejší pokus na našu bránku vyslal Fábry v 26. minúte, lopta skončila len tesne nad. O dve minúty sme opäť hrozili my, Balić z priameho kopu z približne dvadsiatich metrov totiž nastrelil brvno! Na kopačkách sme mali aj gól do šatne, v 45. minúte totiž Ciganiks asi z dvadsiatich metrov tvrdo vypálil a tretíkrát v stretnutí nastrelil konštrukciu bránky. Polčas, v ktorom sme boli nebezpečnejší, sme do víťazného konca nedoviedli. Dával nám však nádej do druhej polovice.

Druhý polčas začal so striedaniami na oboch stranách. U nás Veselovského nahradil Andrezinho. V 53. minúte poslal novic na ihrisku Andrezinho hneď dve nádejné prihrávky a zaujímavá bola hlavne druhá. V šestnástke našiel Balogha, ktorý neuveriteľne štvrtýkrát nastrelil konštrukciu súperovej bránky. Zvonkohra, aká sa len tak nevidí! Aj v 68. minúte sme boli nesmierne blízko ku gólu, Balogh naservíroval loptu ako na podnose Verlindenovi, ktorý netrafil odkrytú bránku. O päť minút Haša tvrdo dorazil odrazenú loptu, no jeho pokus skončil tesne nad. V 74. minúte sme po mnohých našich nevyužitých šanciach takmer prišli o všetky body. Kružliakovi sa nepodarilo poslať loptu do bezpečia, a tak Haša poslal umiestnený pokus k ľavej žrdi, ktorý vytesnil až fantastický Veszelinovov zákrok. V ďalšej fáze sme sa snažili obstreľovať bránku z každej možnej strany, ale ani tento úmysel sa nestretol s úspechom. O víťazný gól sme bojovali až do konca, dali sme do toho všetko, dokonca 89. ho mal na kopačkách Krstović, no zásahu sme sa napriek tomu nedočkali.

Po reprezentačnej prestávke sme si vytúžené tri body nepripísali. Po deviatej remíze v ročníku sme si však udržali 4. miesto. Najbližšie nás čaká derby proti nášmu najväčšiemu rivalovi. Proti Slovanu nastúpime na Tehelnom poli budúcu nedeľu 10. apríla o 17:00.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Viac-menej súhlasím s trénerom hostí, no myslím si, že my sme mali podstatne viac šancí. Päťkrát sme trafili konštrukciu. Bol to však dobrý zápas, no nestrelili sme víťazný gól, ktorý sme si zaslúžili. Som rád, že Veszelinov pri premiére neinkasovali, no radšej by som bral víťazstvo 5:2 ako remízu 0:0.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Sereď kliknite SEM!!!

DAC 1904 - ŠKF SEREĎ 0:0