|
| pi 17.12.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Posledné stretnutie v roku 2021 nedopadlo podľa našich predstáv, keďže sme nevyhrali, no pozitívom je, že sme zaknihovali piate čisté konto v rade a pod trénerom Janeirom si naďalej držíme neporaziteľnosť. Jesennú časť ukončil súboj defenzív. Našim skvelým fanúšikom ďakujeme za podporu počas celého roka!

Po derby so Slovanom a odvezenom bode z Bratislavy náš tréner Janeiro nespravil v základnej zostave ani jednu zmenu. Zaujímavosťou stretnutia je, že ho neodtrénoval hlavný tréner Ružomberka Peter Struhár, pretože bol pozitívny na koronavírus, ale jeho asistent Peter Tomko. Prvého väčšieho rozruchu sme sa dočkali v deviatej minúte, kedy sme zahrali dva rohy a v oboch prípadoch nebol na vzdialenejšej žrdi postrážený Dimun. Ani v jednom prípade sa však do lopty netrafil ideálne. Na druhej strane sme o minútu darovali gólovú príležitosť, Regáli sa dostal cez našu obranu a rovno opečiatkoval pravú žrď. Na naše šťastie však šlo o nesprávnu stranu bránkovej konštrukcie. V 18. minúte Ciganiks výborne naservíroval Schäferovi loptu do behu, no maďarský hráč roka ju tentokrát nespracoval ideálne. O minútu sa Kružliak pokúsil prekvapiť svojich bývalých spoluhráčov strelou z takmer tridsať metrov, vybojoval roh. Dobrý center do šestnástky za obranu dostal Ciganiks v 36. minúte, no v dobrej pozícii pálil nad. V závere polčasu si hostia vybojovali priamy kop asi z dvadsiatich metrov a pozor, Boďa takmer trafil spojnicu! Prevažná časť prvého polčasu prebiehala medzi pokutovými územiami. Bezgólová remíza tak bola po 45. minúte rozhodne spravodlivá. Do kabín sme však schádzali s vierou, že toto stretnutie ešte dokážeme vyhrať.

Druhý polčas začal bez zmien na jednej či druhej strane. Prvú vážnejšiu príležitosť ponúkol Luterán, ktorý v 54. minúte tvrdo napriahol z väčšej vzdialenosti, no Jedlička bol dostatočne pozorný. Na druhej strane dostal nádejný center do šestnástky Hahn, no chýbala už len o kúsok viac umiestnená hlavička. V 57. minúte sme boli blízko vedúceho gólu, keď Blackman našiel z pravej strany šestnástky pred bránkou Hahna, ktorý aj usmernil loptu medzi tri žrde, brankár Krajčírik bol prekonaný, no Fabiš ju v poslednej chvíli vykopol z bránkovej čiary. O dve minúty nás Jedlička mierne vystrašil, keď loptu po vybehnutí zachytil v poslednej chvíli a na hranici šestnástky. Ďalšiu nádejnú akciu sme mali my v 70. minúte, kedy Balić dostal prihrávku na hranici pokutového územia, tvrdo vypálil, a tak mal Krajčírik čo robiť, aby loptu vytlačil spod brvna. Aj o minútu na to sme boli aktívnejší my, Davisov center však Schäfer hlavou nedokázal umiestniť. V 86. minúte visel náš gól opäť vo vzduchu. Po prvom Balićovom rohu totiž Krstović opečiatkoval brvno a po druhom sa nám zase vytúžený zásah podaril, no padol z ofsajdu! V absolútnom závere stretnutia nás vystrašila Rymarenkova strela, ktorá prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste, no skončila tesne vedľa pravej žrde.

Po piatej remíze v ročníku a piatom zápase bez prehry končíme jesennú časť sezóny 2021/22 na 4. mieste. Futbalový rok 2021 a jesenná časť sezóny 2021/22 definitívne napísala bodku. Najbližšie sa však vidíme v pondelok, kedy vás o 19:00 čakajú už tradičné Žlto-modré Vianoce, zimná príprava nášho mužstva odštartuje 6. januára 2022, kdežto úvodné kolo jarnej časti sezóny je na programe 12. februára 2022.

Joao Janeiro, DAC: „Najprv by som chcel popriať skoré uzdravenie z covidu trénerovi Petrovi Struhárovi. Som trochu sklamaný. Nie však z nášho výkonu, ale pred každým zápasom sa snažím sledovať súpera, že ako vyzerali je predošlé zápasy. Videli sme a počuli sme, že sa Ružomberok často sťažoval na nedostatok fair-play, na zdržovanie, no dnes hostia vykopávali loptu 40 sekúnd a rovnako každé vhadzovanie im tak dlho trvalo. Treba si radšej dopredu premyslieť, že čo prinesie budúcnosť. Proti výborne brániacemu mužstvu Ružomberka sme si dokázali vytvoriť veľa šancí. Sme sklamaní, že sme ani jednu nepremenili, ale to sa vo futbale stáva.“
Peter Tomko, Ružomberok: „Prišli sme sem s jasným cieľom. Vedeli sme, že ak využijeme naše silné stránky, tak budeme úspešní. Celý zápas nám vychádzal podľa predstáv, no nedali sme gól, a tak je výsledkom remíza. Myslím si, že sme videli veľmi kvalitné stretnutie, čo sa týka taktiky. Konečný výsledok je spravodlivý.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Ružomberok kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 0:0