Zápas

Reportáž: DAC - Trnava 2:0 (1:0)

Parádna víťazná bodka za vydarenou sezónou 2020/21. Vďaka dvojnásobnej presilovke sme jasne ovládli krajské derby, ktoré sa pokojne mohlo skončiť aj vyšším ako dvojgólovým víťazstvom. Vera si v tomto šlágri odkrútil súťažný debut v žlto-modrých farbách a zároveň M. Vida sa s klubom definitívne rozlúčil. Radujeme sa, že sezónu sme mohli ukončiť s aspoň 500 fanúšikmi.

Do posledného stretnutia v ročníku 2020/21 sme nastúpili s tromi zmenami. Na lavičku sa posadili Jedlička s Ramirezom a Nicolaescum a namiesto nich dostali priestor v základnej jedenástke Száraz, Andzouana a Njie. Pred úvodným výkopom bola dekorovaná Trnava bronzovými medailami, ale hlavne naši hrdinovia medailami strieborného lesku. Fanúšikovia, ktorí sa konečne vrátili na tribúny aspoň v počte 500, sa zase postarali o dojemnú choreografiu. V ôsmej minúte sa hostia, konkrétne Vlasko dostal do gólovej pozície, no všetko nakoniec stopol ofsajd. Veľké veci sa diali v 18. minúte. VAR upozornil rozhodcu, aby prehodnotil žltú kartu Bukatovi a na základe opakovaného záznamu ho za tvrdý faul na Sommera rovno vylúčil. Vyše 70 minút sme teda odohrali v presilovke. Na prvú reálnu gólovú príležitosť sme si však museli dlhšie počkať. Obe strany zahrali viacero štandardiek, lenže všetky boli neúspešné. V 24. minúte sa Schäfer preštrikoval až do šestnástky, no v dobrej pozícii mu nesadla lopta. O päť minút hrozila Trnava po rohovom kope Vlaska. Kóšovi chýbal len kúsok k tomu, aby loptu doklepol do našej bránky. Po pol hodine Divković bojovnosťou získal loptu, a mohol ju tak nacentrovať na úplne opusteného Balića, ten však loptu v gólovej pozícii hlavou neskrotil. Divković zostal aktívny a o minútu nastrelil žrď! Čo sa mu nepodarilo v 31. minúte Divković definitívne zaklincoval o tri minúty: mimo šestnástky si našiel palebnú pozíciu, na jeho prízemnú strelu si Takáč siahol, vytlačil ju do pravej žrde, odkiaľ sa tentokrát odrazila správnym smerom - 1:0. Po góle sme boli spokojní s priebehom, z tribún sme počuli čarovné hlasy, hlasy našich fanúšikov, a tak sme sa vo zvyšku polčasu už nikam neponáhľali.

Spartak jednoznačne nebol spokojný s vývojom stretnutia, a preto hneď na začiatku 2. polčasu Kolesár vystriedal Iglesiasa. Napriek tomu sme sa do dvojgólového vedenia dostali úplne zaslúžene už v 52. minúte, počas našej vtedy druhopolčasovej prevahe držania lopty 85:15. Po Davisom centri z pravého krídla zostal Balić už druhýkrát v stretnutí trestuhodne nikým nekrytý, tentokrát sa nemýlil, keď loptu poslal hlavou nechytateľne do siete - 2:0. V 58. minúte videl Mikovič po penaltovom faule na Schäfera už druhú žltú kartu a to neznamenalo nič iné, len, že nás čakala vyše polhodinová presilovka o dvoch hráčov. Loptu si na biely bod postavil Davis, ktorý si pri zahraní poskočil a minul priestor troch žrdí! Po penalte sa zase súťažnej premiéry v žlto-modrých farbách dočkal Vera, ktorý vystriedal práve Davisa. V 68. minúte sme zahrali zaujímavý priamy kop, pri ktorom hráči pre zmätenie Takáča pobehovali pred múrom, no brankár si loptu letiacu k ľavej žrdi od Divkovića správne skontroloval. Pri našej jasnej prevahe počas dvojnásobnej presilovky sa Divković vyrútil do šestnástky v 77. minúte, no nakoniec mu po zablokovaní streleckého pokusu v poslednej chvíli rozhodca odpískal útočný faul. V 81. minúte ešte Nicolaescu tiesnený hlavičkoval po Divkovićovom centri, no nebol presný. Minútu pred koncom základného času nás ešte Kružliak prekvapil parádnym ďalekonosným pokusom k ľavej žrdi, no Takáč bol dostatočne pozorný. To bolo pre dnešný zápas a sezónu všetko, a po záverečnom hvizde sme tak mohli sláviť ďalšiu vydarenú sezónu.

Náš devätnásty triumf v ročníku síce neznamená tabuľkový posun, no opäť slávime obnovenie nášho najúspešnejšieho 2. miesta pri 6-bodovej strate na majstrovský titul. Sezóna 2020/21 napísala svoju definitívnu bodku. Letnú prípravu začíname 14.6., kdežto prvým súťažným zápasom bude zrejme 1. predkolo novej Konferenčnej ligy UEFA štvrtok 8.7.

Hodnotenie trénerov
Antal Németh, DAC: „Nie je jednoduché zhodnotiť toto stretnutie. Červená karta prišla príliš skoro. Čakal som dobrý zápas bez zbytočného tlaku proti dobrému tímu, ktorý mal výbornú jar, k čomu mu gratulujem. Teším sa z víťazstva. Všetky zápasy, do ktorých sme nastúpili, sme chceli vyhrať a som rád, že hráči si udržali motiváciu. Aj dnes mali túžbu po dobrom výsledku, po víťazstve.“
Michal Gašparík, Trnava: „Škoda. Dnes sme sa tešili na dobrý zápas. Verili sme, že podáme dobrý výkon. Stali sa však veci, aké sa stali. Pokiaľ sme hrali jedenásti na jedenástich, tak sme boli nebezpečnejší. Potom, po červenej karte, prebrala iniciatívu Dunajská Streda. V druhom polčase a po druhom vylúčení už ani niet čo hodnotiť. Hralo sa na jednu stranu, bolo to už len o tom, o koľko gólov prehráme. Výsledok 0:2 je za dnešných okolností relatívne prijateľný.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 2:0 (1:0)
Fortuna liga, 10. kolo nadstavbovej skupiny o titul, 22.5.2021, 19.00 h
Góly: 34. Divković 1:0, 52. Balić 2:0, 60. Davis (nevyužitá penalta)
Rozhodovali: Ziemba - Jekkel, Kováč, 500 divákov
ŽK: 36. Schäfer, 84. Nicolaescu - 22. Gago, 30. Mikovič, 58. Mikovič, 67. Yusuf
ČK: 18. Bukata, 58 Mikovič
DAC: Száraz - Sommer, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis (61. Vera) - Njie (77. Nicolaescu) - Schäfer, Balić (84. M. Vida) - Divković, Taiwo (84. Ramirez), Andzouana (61. Moumou)
Trnava: Takáč - Koštrna, Anthony, Kóša (81. Trajkovski), Mikovič (K) - Grič, Gago (46. Kolesár) - Cabral, Bukata, Yusuf (83. Turňa) - Vlasko (61. Tsaousis)

Štatistiky:
Držanie lopty: 61% - 39%
Priame kopy: 19:14
Strely: na bránu 8:0, mimo 13:5
Rohy: 6:6
Ofsajdy: 0:2

Súvisiace správy

Ohlasy
Video
Foto
Aktuality
Aktuality