Reportáž: DAC - Žilina 2:1 (1:1)

|
| so 1.5.2021, Milan Vrábeľ

Dokázali sme to! Víťazstvom nad Žilinou sme definitívne potvrdili našu štvrtú účasť v Európe za sebou. Jasnú prevahu na ihrisku s nebezpečnejšou koncovkou sme pretavili do zaslúženého tretieho triumfu v rade. Okrem hŕstky fanúšikov sme však výhru nemohli sláviť priamo s nimi na tribúnach.

Po poslednom zápase nastali v našej jedenástke tri zmeny. Na lavičke skončil Sommer s Njiem a pre kartový trest chýbal aj Ramirez. Našou nesmiernou stratou bol aj kapitána Kalmár. Obaja boli pred duelom ocenení, Ramirez ako najlepší hráč a Kalmár za najkrajší gól za mesiace február a marec. Do zostavy sa dostali Blackman, Schäfer a Taiwo. Od začiatku stretnutia bol náš celok podstatne aktívnejší. Zopár náznakov vystriedala v 9. minúte nebezpečná strela Balića zvnútra šestnástky, tesne vedľa. V dvanástej minúte sme už strelili gól po Taiwovej aktivite, ktorou získal loptu z Petrášovho náručia a dorazil ju do prázdnej bránky. Na základe VARu však bola odpískaná ruka hostí, keďže gólu predchádzala Taiwova ruka. Počítala sa prvá. Po štyroch minútach čakania si tak loptu na biely bod postavil Davis, mieril do stredu, kým Petráš kryl ľavú stranu. Vedenie 1:0 nám tak už nik nezobral. Druhý gól mohol v 22. minúte pridať opäť Davis, zahral priamy kop kúsok spred šestnástky, prestrelil múr, no tentokrát jeho pokus mieriaci k pravej žrdi Petráš pokryl. Po pol hodine Žilina prvýkrát vystrelila a hneď vyrovnala. Najprv sa Slebodníkovi pri zakončení podaril iba luft, šťastne sa vďaka tomu lopta odrazila k Paurovi a ten už nekompromisne trafil, Jedlička sa zbytočne naťahoval - 1:1. V 35. minúte sa hneď Andzouana s Taiwom ocitli sami pred gólmanom hostí, jednak sa však nedohodli a postranný rozhodca navyše odmával ofsajd. V nadstavenom čase Divkovič tvrdo vypálil z ostrého uhla, kdežto Kružliak zasahoval po pase do šestnástky v poslednej chvíli. Gólom ani jedna z týchto dvoch akcii neskončila, a tak sme do kabín zišli za nerozhodného výsledku, s ktorým sme ani náhodou neboli spokojní. Počas celého dejstva sme totiž boli lepším celkom.

Aj druhú polovicu stretnutia sme začali aktívnejšie, no prvú gólovú šancu mala Žilina. Kaprálik dostal center z pravého krídla a chýbali mu len centimetre k dorazeniu lopty. Tesne ju netrafil, no panvou už žrď, žiaľ, neminul. Veríme, že bude v poriadku. O dve minúty sme už hrozili my, Andzouanov ďalekonosný parádny pokus totiž brankár vytlačil tesnulinko nad. V 63. minúte sme mali opäť my gól na kopačkách, Taiwo nabil loptu v šestnástke Divkovičovi, ktorý v nebezpečnej pozícii o chlp minul priestor troch žrdí. O päť minút sme sa druhýkrát v stretnutí ujali vedenia, Taiwo si individuálnym počinom pripravil streleckú príležitosť, ľavačkou nekompromisne zakončil, gól si už nedal zobrať - 2:1. V 79. minúte sa Taiwo dostal k ďalšej streleckej príležitosti, približne z dvadsiatich metrov mu však lopta nesadla ideálne. Taiwo bol aktívny aj o minútu neskôr, loptu si na hranici pokutového územia ešte zvládol spracovať, no na poriadnu strelu mu už v dobrej pozícii nezostali sily. V 86. minúte si Moumou potiahol loptu popri bránkovej čiare, z ostrého uhla sa rozhodol súpera prekvapiť, ale nebol presný. V prvej nadstavenej minúte sme predčasne mohli rozhodnúť, na Balićov priamy kop si nabiehali hneď traja hráči, no každému z nich chýbal kúsok k doklepnutiu loptu. Mrzieť nás to však nemuselo, pretože tri body zostali aj napriek tomu doma.

Dosiahli sme tretie víťazstvo v rade a sedemnáste v ročníku, čo znamená, že zostávame naďalej na 2. priečke a zároveň sa môžeme tešiť na štvrtú európsku sezónu v rade. Chceme ešte vysloviť obrovské ĎAKUJEM 42 fanúšikom, ktorí dnes prišli povzbudiť svoje mužstvo napriek nezmyselným pravidlám. Po ďalšom atraktívnom stretnutí so Žilinou sa chystáme na derby proti nášmu najväčšiemu rivalovi z Bratislavy. Na Tehelnom poli sa so Slovanom stretneme budúcu nedeľu 9. mája o 18:00.

Antal Németh, DAC: „Najprv by som chcel poďakovať všetkým 42 fanúšikom, ktorí dnes prišli na štadión a tisícom, ktorí pozerali zápas doma. Verím, že si stretnutie užili podstatne viac ako pred týždňom proti Zlatým Moravciam. Od prvej do poslednej minúty sme mali zápas pod kontrolou. Aj po inkasovanom góle aj cez polčas som videl na hráčoch, že chcú vyhrať, prispôsobili sme tomu aj striedania, aby sme zvládli duel a strelili gól. Som šťastný z výkonu, aké mužstvo podalo.“
Pavol Staňo, Žilina: „Neostáva mi nič iné, len priznať, že DAC zaslúžene vyhral. Ťažko sa mi teda k tomuto zápasu vyjadruje. Neboli sme behaví a dôrazní v osobných súbojoch ako je to u nás zvyčajné. DAC-u sme tak dovolili, aby sa ľahšie dostáva do finálky a do šancí. Snažili sme sa niečo spraviť, chceli sme sa chytiť. Po 30. minúte sme sa pomaly začínali dostávať do stretnutia. V druhom polčase sme siahli po trojitom striedaní, snažili sme sa hru oživiť. Možno to vyzeralo tak, že sme si pomohli, no prišlo zranenie, gól a zápas sa už dohrával v réžii DAC. Gratulujem trénerovi k zaslúženému víťazstvu Dunajskej Stredy.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Žilina kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 2:1 (1:1)