Reportáž: Komárno - DAC 0:0, na jedenástky 4:3

|
Zápas
| st 22.9.2021, Milan Vrábeľ

Náš pohárový sen sa rozplynul už v 3. kole. Po vyrovnanom prvom polčase sme v druhom jasne dominovali a hlavne po vylúčení Horodníka v 59. minúte. Vyše polhodinovú presilovku sme ale napriek tlaku a množstvu príležitostí nevyužili. Smutnou udalosťou tohto stretnutia však je, že Sainey Njie musel byť pre vážne zranenie prevezený do nemocnice vrtuľníkom. Prajeme mu skoré uzdravenie!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Do bránky sa postavil Vantruba a v úvodnej zostave pribudli aj Ciganiks s Njiem. Príležitosť oddýchnuť si na lavičke dostal Jedlička aj Andzouana, kdežto Sharani pauzoval pre zranenie. Začalo sa z ostra, keďže hneď v prvej minúte pálil Tóth, lopta mu však na nohu nesadla. O minútu sme už gólovú príležitosť mali my, konkrétne Lamkel Zé z ostrého uhla nastrelil bočnú sieť. Tóth bol nebezpečný aj v piatej minúte, kedy strelecký uhol zmenšil Vantruba výbehom, a tak zamedzil nebezpečnejšiemu zakončeniu. Ani na ďalšiu šancu sme dlho čakať nemuseli, o dve minúty hlavičkoval po rohovom kope Šimko tesne vedľa. V 12. minúte sme už gólovú príležitosť mali my, Lamkel Zé nastrelil súperovu ruku, a tak sme mali štandardku z ideálnej vzdialenosti, takmer od šestnástkovej čiary. Schäfer šikovne obstrelil múr, no Chmiel kvalitným zákrokom zabránil gólu. V 22. minúte Petráš šikovne posadil Beskorovainyiho na zadok, dostal sa tak do nebezpečnej pozícii, v ktorej skutočne zle vystrelil. Podobne ako stretnutie proti Ružomberku, aj tento duel sprevádzali nepresnosti a zbytočné straty lôpt, ktoré nás brzdili. V 33. minúte mal Blackman čo robiť, aby po centri čo najviac Györgyimu znepríjemnil zakončenie hlavou, bol úspešný. Hahnov roh zo 41. minúty bol nádejný, no v spleti tiel oboch celkov sme sa včas nestihli zorientovať. V závere polčasu sme zahrali sériu troch rohov, no keďže ani po jednom z nich sme neboli svedkami ohrozenia súperovej bránky, tak sme do kabín zišli za spravodlivého bezgólového rezultátu.

Druhá polovica stretnutia začala s až troma zmenami. Dvakrát striedalo Komárno a u nás Dimuna nahradil Fábry. Od úvodu druhého polčasu letel jeden center za druhým do komárňanského pokutového územia. Po jednom z nich sa podarilo zakončiť Hahnovi v 50. minúte, no jeho hlavička nebola presná. Potom začala na ihrisku nemilá dráma. Njie s Fábrym sa tvrdo zrazili hlavami a prvý menovaný bol po dlhom ošetrení s poškodením lebky prevezený do nemocnice helikoptérou. Prajeme skoré uzdravenie! Hra sa následne rozkúskovala, po hodine hry sme po zranení dokonca druhýkrát museli nútene vystriedať Brunettiho, ktorého nahradil Muhamedbegovic. Za faul, ktorý priniesol zranenie, zároveň videl Horodník druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu. Získali sme tak vyše polhodinovú presilovku. Blízko ku gólu sme boli v 64. minúte, kedy Davis našiel po centri z priameho kopu Lamkelovu hlavu, tá bola presná, no výborný zákrok Chmiela zabránil gólu. Pri početnej výhode a potrebe streliť gól sme sa zákonite neustále tlačili dopredu, hádzanárske obliehanie bránky však potrebné ovocie neprinieslo. Červená karta a zranenie priniesli do zvyšku stretnutia napätie do každého súboja. Komárno sa takmer dostalo do vedenia v 79. minúte, kedy si Németh na vlastnej polovici všimol vybehnutého Vantrubu. Poslal ďalekonosný pokus, ktorý doletel na brvno! O dve minúty si strelu vyskúšal aj Šmehyl, no nebol presný. Aj v posledných minútach sme všetko robili pre víťazný gól, ale nevedeli sme prejsť cez obranný val Komárna. V záver druhého polčasu sme súperovi nenechali ani štipku času na nadýchnutie sa. Najprv Nebylovi v šestnástke ušla dobrá lopta. Následne mal Hahn nebezpečnú hlavičku, ktorá skončila tesne vedľa. V pokračujúcom tlaku Hahn nahral Lamkelovi do gólovej pozície, ale tento pokus bol v poslednej chvíli zablokovaný. Strieľali ešte Hahn, Schäfer aj Lamkel, no ani jeden z týchto pokusom v dlhom 7-minutovom nadstavení sa neujal, a tak nasledovali penalty...

1) Hahn nepremenil, Abrahám 1:0, 2) Schäfer 1:1, Šurnovský 2:1, 3) Fábry 2:2, Györgyi 3:2, 4) Lamkel Zé 3:3, Špak 4:3, 5) Davis nepremenil

Penaltovú lotériu sme nezvládli, a tak končí náš sen o zisku pohára. Čas smútiť však nemáme. V rýchlom slede sa totiž vraciame späť do ligových vôd, v ktorých v rámci krajského derby privítame na našom štadióne Spartak Trnavu v nedeľu 26. septembra o 17:00.

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

KFC KOMÁRNO - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0, na jedenástky 4:3