Reportáž: Liptovský Mikuláš - DAC 1:0 (1:0)

Zápas
| so 30.10.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Naša najdlhšia víťazná séria v sezóne zložená z troch dielov je minulosťou. Domáci zvolili úspešnú defenzívnu taktiku s rýchlym prechodom do útoku. My sme mali loptu viac na kopačkách, avšak cez defenzívny blok sme sa ťažko prebíjali a naše šance sme nevyužili. Ďakujeme našim fanúšikom, že aj v ďalekom Poprade stáli celý čas za nami.

Na rozdiel od posledného ligového stretnutia sme pod Tatrami videli len jednu zmenu v našej základnej jedenástke. Pre chorobu z nej vypadol Lamkel Zé a namiesto neho dostal trénerovu dôveru Ciganiks. Aktívnejšie začalo naše mužstvo, no prvú nádejnejšiu strelu na bránku vyslali domáci. Konkrétne Staš poslal ďalekonosný pokus, ktorého nebezpečne vyzerajúca trajektória minula konštrukciu bránky len o chlp. V pätnástej minúte sme boli my blízko ku gólu, Davis našiel z rohového kopu v šestnástke šikovne uvoľnené Kružliaka, ktorý ale pri svojej veľkej príležitosti neposlal dostatočne prudkú hlavičku. Hrozili sme aj o tri minúty, kedy si Krstović našiel v šestnástke streleckú parketu, no z dobrej pozície mieril len do stredu bránky. V 23. minúte zahral Staš nebezpečný priamy kop, ktorý Kružliak až v krkolomnej pozícii len tak-tak odvrátil a dorážka súperovi tiež nevyšla. V 29. minúte ušiel Laura po pravom krídle, centrom našiel nedostúpeného Voška, ktorý nekompromisnou strelou nedal šancu nášmu Jedličkovi - 1:0. Pred gólom aj po ňom bolo držanie lopty jasne na našej strane, no celý polčas sme nevedeli nájsť úspešný recept na prienik cez domáci železobetón. V 42. minúte sa Mikulášania mohli dostať do dvojgólového vedenia, po rohu Staša a hlavičke Voška najprv Jedlička predviedol parádny zákrok, aby Hranáč na naše šťastie dorážal len do žrde! Pre prvý polčas to bolo všetko, do kabín sme išli nešťastní za nepriaznivého výsledku.

Druhá polovica stretnutia začala s našim dvojitým striedaním, čím náš tréner Németh dal najavo, že s aktuálnym priebehom stretnutia spokojný nie je. Novic na ihrisku Verlinden mohol už v 51. minúte vysunúť Krstovića do nádejnej šance, no poslal príliš prudkú prihrávku. O päť minút mal zaujímavý pokus Pintér, ktorý ale z otočky netrafil priestor troch žrdí. V 57. minúte našiel Davis z rohu pri veľkej šanci na vyrovnanie Nicolaescuho hlavu, ktorý ale v tutovke tesne minul. Domáci diváci vstávali zo sedadiel o minútu neskôr, kedy Flakov ďalekonosný pokus Jedlička len vyboxoval. Domáci hrozili aj po hodine hry, Laura dlhým centrom našiel Voška nabiehajúceho do šestnástky, vystrelil bez prípravy, no kvalitný zákrok Jedličku nás podržal. Voško bol aktívny aj v 68. minúte, ale bránku z ostrého uhla nenašiel. V týchto minútach boli aktívnejší domáci, kým my sme sa dlhšiu dobu nevedeli vymotať z kŕču. V 77. minúte si Nicolaescu dobre nabehol za obranu po Davisovom centri zo štandardky, no nerozhodol sa pre správne zakončenie. O päť minút zahral Davis tentokrát priamy kop z ideálnej vzdialenosti, ale domácu svätyňu tesne minul. Aj v záverečných minútach sme sa snažili niečo spraviť s výsledkom, napríklad strela Balića v 89. minúte síce bola prudká, no tesne sa medzi tri žrde nezmestila. To bolo pre tento duel všetko a aj keď výsledok nebol priaznivý, tak naši fanúšikovia po zápase ukázali veľkú oddanosť a našich hráčov povzbudili do ďalších bojov. Ďakujeme!

Aj po štvrtej prehre v tomto ročníku sa naša pozícia nemení. Naďalej zostávame štvrtí. Najbližšie odohráme zápas o týždeň v sobotu 6. novembra o 15:00. Do našej krásnej MOL Arény zavíta Sereď.

Hodnotenie trénerov
Antal Németh, DAC: „Po tomto zápase nemôžem povedať nič dobré, len pogratulovať domácim k víťazstvu. My sme si nezaslúžili vyhrať. Po zápase sme zostali sklamaní, pretože sme chceli tri body. Príprava na duel však bol rovnaká ako pred víťaznými zápasmi. Nechápem, nepoznám príčinu, že prečo sme teraz robili toľko technických chýb. Práve kvôli nim sme nemali šance, respektíve sme si ich ničili zlými riešeniami pred šestnástkou. Pred súbojom sme vedeli, ako bude Liptovský Mikuláš hrať ako bude bojovať, a to sa potvrdilo. Nezostáva nám teraz nič iné, len ešte raz súperovi pogratulovať k víťazstvu.“
Marek Petruš, Liptovský Mikuláš: „Dnešný zápas sa mi hodnotí perfektne. Proti silnému a kvalitnému súperovi sme podali zodpovedný výkon. Počas týždňa sme sa dôkladne pripravovali na DAC. Mali sme určený taktický zámer, akým by sme mohli mužstvo Dunajskej Stredy zdolať. Som rád, že chlapci dnes do bodky splnili taktické pokyny. Väčšinu času mal súper loptu v moci, no my sme boli nebezpečnejší. Mali sme viacero gólových príležitostí, a preto si myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Ďakujem hráčom za tento výsledok, za obetavosť a bojovný výkon.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Liptovský Mikuláš - DAC kliknite SEM!!!

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (1:0)