Reportáž: Michalovce - DAC 1904 0:2 (0:1)

|
| so 18.2.2023, Milan Vrábeľ
'

Radostná cesta do Dunajskej Stredy! Presne tá čaká každého hráča, člena klubu, či fanúšika, ktorí merali cestu do ďalekých Michaloviec. Súper mal v druhom polčase niekoľko gólových príležitostí, no nebezpečnejší a aktívnejší sme v celom zápase boli my. Zaslúžene sme zvíťazili pred fantastickými 140 našimi fanúšikmi a na Slovan strácame už len jeden bod!

Oproti prvému jarnému stretnutiu nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny, aj to nútené. Pre červenú kartu pauzuje Risvanis a svalové zranenie naďalej limituje Krstovića. Namiesto nich dostali príležitosť Kružliak a premiérovo v základnej zostave v našom drese Niarchos. Začali sme aktívnejšie, k zakončeniu sa dostali Brunetti, Kalmár a na druhej strane Záhradník, no na prvú vážnejšiu gólovú príležitosť sme si museli počkať do 20. minúty. Pinto nahral v šestnástke lepšie postavenému Blackmanovi, ten vystrelil k ľavej žrdi, ktorú si Száraz postrážil. O štyri minúty mal obrovskú gólovú príležitosť Niarchos. Po vysunutí sa ocitol sám zoči-voči Szárazovi, no v ostrejšom uhle loptu napálil priamo do neho. V 28. minúte pohrozili aj domáci, konkrétne Qose sa dostal k streleckej príležitosti, no spoza pokutového územia minul ľavú žrď asi o meter. O minútu vyprášil Szárazove rukavice Gavrić, ktorý vybojoval iba roh. Po pol hodine sme sa zaslúžene dostali do vedenia. Po Dimunovej milimetrovej prihrávke Blackman našiel v šestnástke Kalmára, ktorý chladnokrvne umiestnil loptu k pravej žrdi, Száraz sa zbytočne naťahoval – 0:1. Aj po vsietení vedúceho gólu sme pokračovali v aktivite. Po prvom dejstve, v ktorom sme mali jasnú prevahu, sme do kabín išli za zaslúženého vedenia.

Tréner domácich Michaloviec nebol spokojný s vývojom stretnutia, a tak do druhého polčasu poslal svoje mužstvo s dvomi zmenami v zostave. Ani tento ťah však nášmu súperovi dlhšie nepomohol zmeniť obraz hry. Prvá vážnejšia príležitosť v druhom dejstve prišla v 57. minúte. Gavrić vybojoval priamy kop pre Kalmára z pozície ako šitej pre neho, no náš kapitán poslal loptu nad. O dve minúty sme sa už-už dožadovali penalty po faule na Niarchosa, no náš útočník stál v tesnom ofsajde. Michalovce sa postarali o horúce chvíľky po hodine hry. V 63. minúte Slebodník nahral v šestnástke Marcinovi, ktorého prudký pokus skončil tesne vedľa. Ešte bližšie k inkasovaniu sme boli o minútu, kedy Kanu zachytil našu prihrávku a následne úplne osamotený bol pri umiestnenej strele k pravej žrdi vychytaný fantastickým zákrokom Petráša, a následná Slebodníkova dorážka skončila v bočnej sieti. V sedemdesiatej minúte sme mohli definitívne rozhodnúť. Andzouana naservíroval loptu na Niarchosovu hlavu, ktorý vo výbornej pozícii o vlas minul bránku. Niarchos hrozil aj v 77. minúte, kedy ale dorážal do dobre pripraveného Száraza. V závere stretnutia sme súpera zvládli držať na dištanc od našej bránky, no v jednom prípade sme predsa len mohli prísť o dva body. Počas toho, ako sme sa dožadovali penalty, bol Marcin vysunutý do výbornej príležitosti, v ktorej však prestrelil. Zároveň platilo staré známe nedáš-dostaneš. Pri rýchlej kontre Ramadan hľadal Niarchosa, loptu Slebodník nechcene posunul priamo na Nebylu, ktorý ju musel už len doklepnúť do prázdnej bránky – 0:2.

Po dvanástom víťazstve v sezóne, trinástom zápase bez ligovej prehry v rade a zakopnutí Slovana proti Banskej Bystrici (2:2) nás od prvého miesta delí len jeden bod. Ešte raz ďakujeme fantastickým fanúšikom, že ste nás aj na východ Slovenska prišli povzbudiť v parádnom počte. Po predstavení na ďalekom Zemplíne sa vraciame domov, kde budúcu sobotu 25. februára o 15:00 privítame Skalicu.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Teším sa z dôležitého víťazstva, ktoré sa zrodilo po kvalitnom výkone. V prvej časti nám napriek strelenému gólu chýbala väčšia produktivita. Šancí sme totiž mali dostatok. Vedeli sme, že pri horšom teréne a kvalitách súpera nebude jednoduché udržať tesný náskok a, naopak, potrebujeme poisťovací gól. Darilo sa nám na začiatku druhého polčasu, no potom sa to roztrhalo a súper sa dostal do zápasu. Na ich šancu však dobre zareagoval Petráš. Ďakujem fanúšikom, že nás prišli podporiť aj do Michaloviec a gratulujem mužstvu ku kvalitnému výkonu.
Norbert Hrnčár, Michalovce: „V prvom rade gratulujem súperovi k trom bodom a môj druhý pohľad je, že na náročnom teréne sme videli výborný zápas, ktorý sa hral hore-dole a prispeli sme k jeho kvalite aj my. Boli nejaké nepresnosti, ale na takom teréne ich musíme akceptovať. Náš výkon bol z tohto pohľadu okej. Hráči zostali po stretnutí smutní, no musia dať hlavy hore a nastaviť sa na ďalšie zápasy. Keď chceme vyhrať v takom dueli, musíme premieňať tutovky, mali sme ich až tri. Súper mal tiež svoje šance, no ak chceme byť úspešní proti kvalitnému súperovi, tak jeho šance musíme prežiť a naše premeniť. Naša efektivita je jediným mínusom tohto zápasu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Michalovce - DAC kliknite SEM!!!

MFK MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:1)