Reportáž: Podbrezová - DAC 1904 0:0

|
| ne 7.8.2022, Milan Vrábeľ

Deľba bodov po divokej prestrelke. Podbrezová bola dejiskom mimoriadne ofenzívneho stretnutia, ktoré paradoxne neprinieslo ani jeden presný zásah. Víťazný gól mohol streliť jeden aj druhý mančaft, a tak je deľba bodov po množstve zmien v našom kádri spravodlivá. Ďakujeme našim skvelým fanúšikom, ktorí nás dnes prišli podporiť osobne na štadión.

Po úvodnom zápase a pred odvetou 3. predkola Európskej konferenčnej ligy vymenil náš tréner Andrian Guľa takmer celú základnú jedenástku. Zostal v nej Kružliak, ktorý v Bukurešti nemôže nastúpiť a okrem toho tak v domácom zápase proti FCSB ako aj teraz od úvodu hral Káčer.

Napriek výrazne pozmenenej zostave sme sa vedenia mohli ujať už v štvrtej minúte. Bakaľa pri bránení v šestnástke padol, čím sa priestor uvoľnil Nicolaescuovi. Náš útočník však mierne zaváhal a „špicarom“ loptu v tutovke napálil len do Ludhu. Nicolaescu sa aj v deviatej minúte objavil vo veľkej šanci, šikovne sa preštrikoval cez domácu obranu, no keď mal možnosť posunúť loptu voľnému Kalmárovi, tak sa rozhodol pre strelu, ktorá nebola dostatočne razantná. V 14. minúte pohrozili Podbrezovčania, konkrétne Grešák sa uvoľnil na ľavej strane šestnástky a kým k nemu dostúpil Pinto, tak stihol tesne minúť ľavú žrď. V 20. minúte sa po rohu a podržaní lopty Ramadan predral do šestnástky, odkiaľ loptu tvrdo napálil len do bočnej siete. O minútu hlavičkoval Kalmár, ale priamo do pripravených Ludhových rukavíc. Gól visel na vlásku aj v 24. minúte, no mohli sme ho inkasovať. Po nebezpečnom priamom kope Grendela chýbalo málo, aby jeden z jeho spoluhráčov loptu dorazil a následne Petráš až v poslednej chvíli reflexívnym zákrokom vyrazil loptu. O päť minút Petráš výborne vybehol proti kolmici na Kuzmu a vďaka tomu odvrátil jeho prípadné nebezpečné zakončenie. Po našom zaváhaní sa Kuzma aj v 31. minúte ocitol v dobrej pozícii, jeho pokus sme našťastie v poslednej chvíli zablokovali. O tri minúty Nicolaescu na konci rýchlej kontry vysunul nabiehajúceho Káčera, po ktorého strele z prvej Ludha stál na správnom mieste. V 38. minúte sa Andzouana pustil do nájazdu, na konci ktorého namiesto prihrávky Ramadanovi napálil loptu do Ludhu. Okolo štyridsiatej minúty sme sa najprv strachovali, že sa Kalmárovi obnovilo zranenie a následne Ramadan mieril k ľavej žrdi, kde Ludha stihol zasiahnuť. V nesmierne atraktívnom polčase to bolo všetko. Napriek množstvu šancí na gól sme nevideli ani jeden.

Druhá polovica stretnutia tiež začala našou šancou. Andzouana dostal od Káčera výbornú loptu do šestnástky, kde bol zablokovaný v hodine dvanástej. Aj druhé dejstvo pokračovalo s divokým tempom a šancami na oboch stranách. V 48. minúte až výborný Petrášov zákrok zabránil Kuzmovmu gólu. Následne sme zahrali priamy aj rohový kop, ale z nich sme už nič nevyťažili. V 54. minúte nás Grendel vystrašil ďalekonosným pokusom, vypálil asi z dvadsiatich metrov a jeho pokus zapadol len tesne za bránku. V ďalších minútach sme boli aktívnejší, no koncovka viazla vplyvom nepresných prihrávok. Výsledkom bolo, že v 69. minúte sme boli veľmi blízko inkasovania. Kuzma si výborne prebral prihrávku, vďaka tomu sa striasol všetkých brániacich hráčov, no v tutovke bol absolútne nepresný. O tri minúty sa Andzouana takmer zadarmo mohol ocitnúť v gólovej pozícii, ale v rozhodujúcej chvíli zluftoval. V 79. minúte dostal výborný pas do šestnástky Grendel, zakončením z prvej však nedokázal dostatočne dobre umiestniť loptu. O päť minút zahral Szánthó výborný roh presne na Balogha, ktorý ale na bližšej žrdi hlavou tesne minul. Ani v závere stretnutia napriek množstve šancí ani jeden tím nedokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu, a tak sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.

Aj po 4. kole platí, že v najvyššej súťaži sme neporazení. V tomto pozitívnom duchu sa chystáme na mimoriadne náročnú odvetu 3. predkola Európskej konferenčnej ligy, v rámci ktorej sa predstavíme v Bukurešti proti domácemu FCSB vo štvrtok 11. augusta o 19:30. Vo Fortuna lige zase o týždeň v nedeľu privítame Banskú Bystricu.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Dnes vyhral futbal. Paradoxne však v otvorenom dueli nepadol ani jeden gól. Obidve mužstvá dnes chceli hrať futbal, útočiť a z tohto pohľadu vyhral umelecký dojem nad tým, po čom sme túžili. Chceli sme 3 body, no viem o kvalite súpera, oceňujem robotu Romana (Skuhravého) a celého jeho tímu. Pokiaľ hráte v rytme každý tretí deň, tak potrebuje zápas uzavrieť do 30. minúty. Mali sme na to príležitosti, no nevyužili sme ich, a tak ukázal kvalitu aj súper, ktorý hru dorovnal. Potom sme opäť útočili do otvoreného systému, no tam sme boli úspešní len do predfinálnej fázy. Následne už viacerí hráči neboli úplne čerství. Musíme akceptovať bod, poďakovať našim fanúšikom, oceniť kvalitu súpera a pripraviť sa na štvrtok.“
Roman Skuhravý, Podbrezová: „Pre mňa sú tieto zápasy z trénerského hľadiska nesmierne dôležité. Prvýkrát som zažil taký zápas, v ktorom sa hral doslova futbal. Minulý týždeň nám futbalový pánboh dal bod a teraz nám dva vzal. Súhlasím so začiatkom. Dunajská Streda sa na nás pripravila, rozbíjala našu rozohrávku, napádala nás a pod tlakom sa dostávala do otvoreného priestoru. Nebolo to ľahké uzavrieť. Trúfam si však povedať, je to moja optika, moje cítenie, ale od 25. alebo 30. minúty sme držali opraty zápasu, boli sme nebezpečnejším mužstvom. DAC-u sme boli vyrovnaným súperom, čo je mimoriadny bonus. Hovoril som hráčom, že súper je z ligových mužstiev v najlepšej forme. Cením si, že sme podali taký výkon. Nepadol však gól, čo ale nevadí, hralo sa hore-dole. My sa nestretávame často s takým zápasom a s takou energiou, preto nám v závere chýbali sily. Ďaleko viac sme museli hrať bez lopty. Dúfam, že takýto výkon a nasadenie budeme schopní zopakovať v nasledujúcich dueloch. Prajem Dunajskej Strede, aby vo štvrtok uspela. Má na to skvelých hráčov aj trénera.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Podbrezová - DAC kliknite SEM!!!

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0