Reportáž: Podbrezová - DAC 1904 2:0 (1:0)

|
| ne 30.4.2023, Milan Vrábeľ

Snaha z našej strany bola obrovská, v Podbrezovej nás počas celého stretnutia hnalo fantastických 341 žlto-modrých sŕdc, ale ani to nestačilo na vysnené tri body. V oboch polčasoch sme premrhali množstvo príležitostí, a tak sme prehrali najmä kvôli efektivite. Slovan sa predral pred nás, no v zápase roka ho privítame počas najbližšej nedele, kde všetko môžeme zvrátiť v náš prospech!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sme v našej základnej jedenástke boli svedkami piatich zmien. Pre karty vypadli Risvanis s Káčerom, zranenie vyradilo Blackmana a tréner Adrian Guľa na lavičku posadil Kalmára s Andzouanom. Namiesto nich od úvodu hrali Kružliak, Nebyla, Mendez, Muhamedbegovic a Niarchos. Začali sme aktívnejšie a vo štvrtej minúte sme sa mohli ujať vedenia, obrane ušla naša dvojička Niarchos-Krstović. Prvý menovaný sa rozhodol nahrať napriek ideálnej pozícií na skórovanie, a tak loptu nakoniec získal súper. Nádejnú akciu sme mali aj v 13. minúte, kedy si po Ramadanovom rohu na vzdialenejšiu žrď takmer vsietil vlastný gól Grešák. O štyri minúty sme sa ocitli v druhej tutovke. Dvojica Krstović-Niarchos sa opäť dostala za domácu obranu, tentokrát sa prvý menovaný rozhodol vystreliť a Ludha lapať. Podbrezová sa zase snažila presadiť skrz štandardky, ale tie sme si bezpečne kryli do 22. minúty, kedy si Mendez po centri takmer vsietil vlastný gól. Po tejto situácii sa posudzovala aj ruka Mendeza. Zahral ňou, ale najprv sa lopty dotkol nohou. Po verdikte VAR-u zahrali Podbrezovčania roh, v nebezpečnej pozícii na vzdialenejšej žrdi sa ocitol kapitán Bakaľa, ktorý sa však dopustil útočného faulu. Hra sa následne na dlhšiu dobu presunula medzi šestnástky. Až v 40. minúte sme pozabudli na Grešáka, ku ktorému v poslednej chvíli pristúpil Nebyla a donútil ho zakončiť vedľa. V predĺžení ešte Pinto našiel Krstovića v šestnástke výbornou prihrávkou. Zámer najlepšieho strelca ligy však v nebezpečnej pozícii Ludha odhadol. Po mnohých premrhaných šanciach sme v nadstavenom čase boli kruto potrestaní. V našej šestnástke vznikla skrumáž, v ktorej sa najlepšie ocitol Bartoš a vďaka tomu otvoril skóre strelou do odkrytej bránky – 1:0. Do kabín sme tak schádzali smutní, no s vierou, že je v našich silách zvrátiť nepriaznivý stav.

Druhý polčas začal bez zmien na jednej, či druhej strane. Aj v tejto polovici stretnutia sme pokračovali v našej aktivite, no cez pozornú obranu sme sa dlhšie nevedeli prebiť. K obrovskej gólovej príležitosti sme sa dostali až po štvornásobnom striedaní. V 62. minúte sme sa na určitý čas dostali do prečíslenia piati na dvoch, vo finálnej fáze zakončoval Kalmár, no na neho si dobre vyšliapol Ludha. Ďalšie minúty prelínali šance, striedania, karty a, žiaľ, aj gól. V 67. minúte najprv Blahút v nebezpečnej pozícii prestrelil a minútu na to dostal Kružliak center z rohu ako na podnose, no jeho prudká hlavička sa tesne nezmestila medzi tri žrde. V 71. minúte sme už lovili loptu zo siete. Chaos v obrane po striedaniach využil Kabongo. Dostatok priestoru premenil na nekompromisnú strelu, ktorou Petrášovi nedal najmenšiu šancu – 2:0. Po druhom góle sme sa ťažko zdvíhali zo zeme. Naši fantastickí fanúšikovia nás však naďalej hnali dopredu, a tak sme bojovali, čo nám sily stačili. Domáci však gólmi boli až príliš nabudení a počas nášho vabanku nám mohli pridať aj ďalšie kúsky. V 90. minúte „železiari“ po rýchlej rozohrávke Petráša získali loptu a Bariš pri vybehnutom brankárovi z diaľky tesne minul. V nadstavenom čase sa domáci na čele s Talakovom dostali do samostatného nájazdu na Petráša. Náš brankár nás aj napriek nepríjemných okolnostiach podržal, ďalší gól sme už neinkasovali, ale prehru sme nezvrátili.

Po štvrtej prehre v ročníku sa Slovan po oddychovom víťazstve v krajskom derby proti Trnave dostáva v závere sezóny na čelo tabuľky. Aj po súboji s Podbrezovou je otázka ohľadom majstra Slovenska otvorená. V boji o titul však spejeme do finále. Nášho najväčšieho rivala a úradujúceho majstra Slovan totiž privítame najbližšie v zápase roka vo vypredanej MOL Aréne budúcu nedeľu 7. mája o 17:30.

Adrian Guľa, DAC: „Myslím si, že to bol veľmi zaujímavý zápas. V prvej časti stretnutia sa momentum v podobe šance Krstovića nezlomil na našu stranu a k tomu sme inkasovali gól do šatne. To zmenilo pomer psychických síl. V druhom polčase sme napriek tomu mali ďalšie dve veľké šance. Najprv Kalmár po príchode a následne Kružliak. Efektivita z našej strany musí byť vyššia, hlavne keď Podbrezová úspešne hrala svoj štýl. Keď sme inkasovali na 0:2 sme stratili hlavu a do zápasu sme sa už nedokázali dostať. Takto sme nemohli myslieť na zvrat. Ďakujem fanúšikom, že stáli pri mužstve a to aj po zápase. Karty sú teraz rozdané, vieme o čo hráme a odteraz sa pripravujeme na Slovan.“
Roman Skuhravý, Podbrezová: „Sme trochu v inej fáze ako Dunajská Streda. O to viac si cením, že sme dnes boli výsledkovo úspešnejší. Súhlasím s tým, čo povedal Adrian Guľa. V prvom polčase sme na začiatku neboli lepším tímom. Podržal nás však brankár, čo bolo kľúčové a v závere sme sa po štandardke dostali do vedenia. Druhý polčas sme hrali tak, ako som toto mladé mužstvo ešte nevidel hrať. Nehrali sme maximum, čo vieme s loptou, ale brutálne sme pracovali a Dunajskej Strede sme rozbúravali výstavbu, prechod do útoku, a takisto sme odrezali Krstovića. Dnes sme podali fantastický tímový výkon. Pokiaľ však chceme porážať Slovan, či Dunajskú Stredu, tak toto je merítko. Fandím Dunajskej Strede, aby to nakoniec zvládla v boji o titul preto, lebo futbal, ktorý produkuje, je mi bližší. Ako športový fanúšik sa teším na najbližší víkend, kde si to dva najlepšie tímy rozdajú o majstra. Bude to oslava futbalu. Pre nás to bol dôležitý zápas do ďalšej fázy. Som rád, že sme nepanikárili, keď sa nám nedarilo a ani toto víťazstvo nechceme prehnane euforicky oslavovať.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Podbrezová - DAC kliknite SEM!!!

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (1:0)