Zsolt Kalmár: Aj kvôli fanúšikom

|
Rozhovor
| po 1.5.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Teraz je ten moment, kedy musíme všetci zabrať a ukázať, čo v nás je.“ Vyjadrenie nášho kapitána po včerajšom stretnutí Podbrezová-DAC (2:0).

„V prvých dvadsiatich minútach sme mali streliť aspoň tri góly, príležitostí sme na to mali dosť. Potom prevzala kontrolu Podbrezová, hrozila z rohov a mala aj ďalšie nebezpečné situácie. Žiaľ, v závere polčasu sme rovnako ako v posledných troch zápasoch opäť inkasovali zo štandardnej situácie, hoci sme na to boli pripravení. Každá domáci roh bol nebezpečný. Tréner nám k tomu určite povie svoje, ale aj my sami si to musíme vydiskutovať. Z hry si totiž súperi proti nám nedokážu vytvárať šance, pravidelne však inkasujeme zo štandardiek. Možno je to kvôli zvýšenému tlaku alebo nedostatočnej koncentrácii. Na toto si musíme dať väčší pozor,“ skonštatoval po včerajšom ligovom stretnutí Podbrezová-DAC (2:0) Zsolt Kalmár, ktorý nastúpil v 60. minúte. „Krátko po príchode na ihrisko som mal šancu, aj hlavička Kružliaka volala po góle. Ak by sme vtedy vyrovnali, podľa mňa by sme vyhrali, pretože by to bola veľká vzpruha. Mali sme šance v rozostavení 3-5-2 aj 4-3-3, v systéme to nebolo, skôr si myslím že rozhodol prvý gól. Keby sme ho strelili my, domáci viac otvoria hru a mali by sme viac priestoru na rozhodujúci zásah. Žiaľ, momentálne sme vo fáze, kedy na gól potrebujeme niekoľko šancí.“

Z doterajších 29 kôl sme v 27 strelili aspoň jeden gól, iba dvakrát nie - v oboch prípadoch na štadióne železiarov. Po včerajšej prehre, štvrtej v sezóne, strácame dva body na Slovan. V nedeľu si to vo vypredanej MOL Aréne rozdáme práve s belasými. „Cez víkend príde rozhodujúc derby, do ktorého musíme ísť s čistými hlavami. Cez týždeň si veci vydiskutujeme, povieme si, čo treba zmeniť a pripravíme sa na nedeľu. Teraz je ten moment, kedy musíme všetci zabrať a ukázať, čo v nás je. V posledných troch kolách musíme pracovať a bojovať ako jeden tím. Proti Slovanu treba ukázať, že sa dokážeme vrátiť na víťaznú cestu. Chceli by sme poďakovať fanúšikom, že aj včera prišli v takom veľkom počte. Verili nám a aj po zápase nám vraveli, že stoja za nami. Aj kvôli ním musíme sezónu dotiahnuť do úspešného konca. Odkazujem im, že do toho dáme všetko a spravíme to. naši fanúšikovia sú pre nás ďalšou obrovskou motiváciou,“ dodal kapitán DAC-u.