Reportáž: Sereď - DAC 1:0 (0:0)

|
| st 2.12.2020, Milan Vrábeľ
'

Tretí zápas za sebou na pôde súpera sme na zamrznutom teréne nezvládli. Aj do tretice sa proti nám pustil protivník s ultradefenzívnou taktikou, ktorú sme napriek prevahe a viacerým gólovým šanciam nepreľstili. Nervózne stretnutie a ťažký terén viac vyhovoval súperovi, ktorý z neho aj viac vyťažil. Našu základnú túžbu, pri vyrovnanom počte stretnutí predbehnúť Slovan, sme nateraz nenaplnili.

Proti Seredi sme oproti víťaznému duelu s Trnavou nastúpili s jedinou zmenou, aj to vynútenou. Pauzu si pre žlté karty dal Kružliak a namiesto neho dnes nastúpil Beskorovainyi. Začali sme aktívnejšie, no v siedmej minúte bol Bušnja prvým hráčom, ktorý ušiel po ľavom krídle a našiel aj šikovne nabiehajúceho Ivána, náš odchovanec vystrelil z nádejnej pozície z prvej, no medzi tri žrde sa netrafil. Zaujímavú akciu sme si vypracovali aj my, Kalmár od stredovej čiary nahral Ramirezovi až k bránkovej čiare, on hlavičkoval pred bránku, ale tam Yakubu loptu horko-ťažko vytesnil. V dvadsiatej minúte sme získali priamy kop, Kalmár výborne prestrelil vysoký múr, no Yakubu si pravú žrď pokryl. Gólom smrdela aj naša akcia z 27. minúty, Kalmár našiel zo štandardky z väčšej vzdialenosti Beskorovajného hlavu, ktorého lopta nakoniec doletela na pravú žrď! Aj do tretice sme vonku hrali proti brániacemu mužstvu, ktoré nechalo tvoriť hru nás. Boli sme aj lepším celkom, nebezpečnejším, no na prekonanie obranného valu domácich nám chýbalo trochu šťastia. Verili sme však, že podobne ako proti Trnave, si zaslúžený víťazný gól pripíšeme v druhej polovici.

Do druhého dejstva vstúpili oba tímy bez zmeny. Začal sa však katastrofou, po rohovom kope Ivána zo 47. minúty sa domáci v šestnástke zdvojili, znemožnili nám tak ich ubránenie, a to využil Morong na prekonanie Jedličku - 1:0. Domáci pohrozili aj o tri minúty, keď ďalší priamy kop pohladil Lačný, no tentokrát Jedlička loptu musel vytesniť až z pravej žrde. V 69. minúte po Kalmárovi vybehol Lačný za to, že rozhodca neprerušil hru pri našom útoku a ležiacom Seredčanovi, sotil nášho kapitána a videl za to zaslúženú červenú kartu. Vyše dvadsať minút sme tak mali šancu využiť presilovku. Ani v početnej výhode sme však svoju prevahu na útočnej polovici nevedeli gólovo zúročiť. Nervózne stretnutie, pribúdajúce minúty a stále ťažší terén nám zväzovali nohy. Proti Seredi to bolo každou minútou ťažšie. Kalmár až v 83. minúte prvýkrát vystrelil na bránku v 2. polčase, aj to len priamo na brankára. O tri minúty sme však boli svedkami už tutovky z našej strany, Ramirez poslal loptu do ľavého vinkľa, no Yakubu zákrokom dňa loptu vyrazil. Rozhodca po množstve prerušeniach nadstavil až osem minút. V nich sme preukázali obrovskú snahu niečo spraviť s výsledkom, no nič sa už nepodarilo.

Sereď prerušila jej 9-zápasovú sériu bez výhry a nám uštedrila druhú prehru v ročníku. To znamená, že Slovan sme už pri vyrovnanom počte stretnutí, nateraz nepredbehli. Proti Seredi sme sa streli v Zlatých Moravciach a paradoxne nás najbližšie čaká zlatomoravecký ViOn, lenže na našej pôde. Hráme v nedeľu 6. decembra o 15:00.

Bernd Storck, DAC: „Gratulujem kolegovi k víťazstvu. Sme nešťastní, pretože sme nevyužili veľa príležitostí. Stratili sme tak možnosť dostať sa na 1. miesto, na čo nám stačilo vyhrať alebo remizovať. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, pretože sme vedeli, že nás čakajú ťažké podmienky. Samozrejme, obe mužstvá hrali za tých istých okolností, ale tak zmrznuté ihrisko vyhovuje brániacemu mužstvu a nie tímu, ktorý sa snaží tvoriť hru. Ihrisko bolo čoraz tvrdšie a tak sme čoraz ťažšie kombinovali. Aj napriek tomu sme si vytvorili niekoľko šancí, ktoré sme však nevyužili. Nič iné nám teraz nezostáva, len sa sústrediť na ďalší zápas proti Zlatým Moravciam, proti ktorým už budeme hrať na regulárnom ihrisku a verím, že vyhráme. Mojou najdôležitejšou úlohou teraz bude prinavrátiť dôveru do našich hráčov... Ešte by som sa vrátil k prerušeniu a červenej karte. Je na rozhodcovi, aby pri útoku a ležiacom hráčovi prerušil hru a nie na nás. Rozhodca neprerušil hru, a tak sme hrali. V prvom polčase bolo 25 faulov od domácich. Rozhodcami sa nikdy nezaoberám, ale tu som mu už povedal, že sa mi to nepáči, že púšťa toľko faulov.“

Peter Lérant, Sereď: „V prvom rade ďakujem kolegovi za gratuláciu. Odohrali sme náročný zápas. Tak isto sa pridám, že je nepochopiteľné, že sa 2. decembra sme hrali v takýchto podmienkach o štvrtej a nie o druhej. Ani jednému tímu tieto podmienky nevyhovovali. Nechceli sme len brániť, ale hrať aj aktívne. Vedeli sme, že súper má veľké individuality, a preto chválim, že takticky sme zápas do bodky zvládli. Dokonca Iván mal po rýchlom útoku v prvom polčase dobrú šancu a v druhom dejstve Lačného strelu Jedlička fantasticky chytil. Súper mal tiež svoje šance. Skoro celé naše úsilie išlo navnivoč, keď náš hráč ležal, tak Kalmár sa najprv zastavil a potom hral ďalej. My by sme hru určite prerušili. To podľa mňa nie je fér. Samozrejme, nie je v poriadku ani to, že Lačný prebehol polku ihriska a sotil do Kalmára. Zo strany Dunajskej Stredy to už po červenej karte bolo o dobíjaní defenzívy. Prekvapilo ma 8-minútové predĺženie. Víťazstvo sme proti tak silnému súperovi potrebovali. O to viac si ho vážime, no o tri dni tu už máme Trnavu. Musíme sa už sústreďovať na ňu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Sereď - DAC kliknite SEM!!!

ŠKF SEREĎ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (0:0)