Sereď
1:0
(0:0)
Sereď - DAC 1904
Fortuna liga 2020/21, 12.kolo • st 2.12.2020, 16:00 • Štadión FC ViOn, Zlaté Moravca
90+7
Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Bušnja, prichádza Duranski.
90+6
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Andzouana.
90+5
Vzápätí domáci faulovali, a tak sme zahrali priamy kop takmer z rohovej zástavky. Davis našiel na vzdialenejšej žrdi Nicolaescu, no lopta pred bránku už adresáta nenašla.
90+4
Ďalšia štandardka už bola v réžií Kalmára, no vyhliadol si ju Michalík.
90+2
Priamy kop tentokrát zahral Davis, no dnes štandardky našou silnou stránkou rozhodne nie sú.
90+1
Žltú kartu dostáva Morong (ŠKF Sereď).
90
Absolútne netradičných osem minút sa nadstavuje. Ale je pravda, že sa neskutočne veľa nehralo.
87
Rohový kop z našej strany už úspešný nebol.
86
Ramirez sa výborne trafil do ľavého vinkľa, no Yakubu loptu zázračne vytesnil!
84
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Beskorovainyi, prichádza Sharani.
83
Kalmár vystrelil v druhom polčase za nás prvýkrát na bránu. Žiaľ, priamo na brankára.
81
Po Nicolaescuho faule sa brankár ošetroval dve minúty. V hre už konečne pokračujeme.
80
Žltú kartu dostáva Nicolaescu (FC DAC Dunajská Streda).
79
Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Iván, prichádza Slaninka.
Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Mečiar, prichádza Jureškin.
79
Pri šmyku však Iván zranil seba, skopol postranného rozhodcu, no aspoň ten mohol pokračovať ďalej.
78
Rohový kop sme zahrali pri zranenom Mečiarovi, teda vo výhode o dvoch hráčov. Aní túto príležitosť sme nevyužili.
76
Nicolaescu sa dostal k našej prvej strele v druhom polčase, no, žiaľ, nastrelil len Mečiarovu hlavu. Určitý čas si pri ošetrovaní nezahráme.
75
V početnej výhode sme samozrejme ešte viac pridali na aktivite, no desiatich brániacich hráčov nie a nie prekonať.
72
Máme teraz dvadsaťminútovú výhodu. Držíme palce našim hráčom, aby sme ju využili. Do tohooooo!
71
Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Tatranský, prichádza Potoma.
Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Šumský, prichádza Bae.
70
Veľmi vyhrotená situácia nastala v Zlatých Moravciach. Potom ako hráč ležal na zemi a my sme pokračovali v hre Lačný nechutne nabehol do Kalmára a videl za to zalúženú červenú kartu. Uvidíme, či sa emócie dajú dokopy, ale asi ťažko.
67
Získali sme štandardku, ktorú Balić zahral na krátko. Loptu dostal späť, aby následny nacentroval loptu súperovi.
66
Žltú kartu dostáva Mečiar (ŠKF Sereď).
63
Snažíme sa snažíme, ale po inkasovanom góle nás začali obmedzovať nepresnosti.
62
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nebyla, prichádza Nicolaescu.
59
Našim prvým žolíkom bude Nicolaescu, ktorý stojí za postrannou čiarou. Snáď nám svojim citom pre góly pomôže.
57
Blackman videl kartu za údajnú simuláciu, no opakovaný záznam ukazuje niečo iné.
56
Kalmár zahral tentokrát štandardku po zemi na Davisa. Ten nacentroval loptu do šestnástke a tam už nebolo muža, čo by loptu zakončil.
53
Dopredu sme sa v druhom polčase konečne pozreli aj my, no boli sme tam bezzubí.
52
Žltú kartu dostáva Bušnja (ŠKF Sereď).
Žltú kartu dostáva Kalmár (FC DAC Dunajská Streda).
51
Sereď mala dokonca šancu na dvojgólový náskok! Po ďalšej štandardke loptu pohladil Lačný a Jedlička ju tak musel ťahať až z pravej žrde.
48
Sereď dala gól!

Tak to snáď nie je možné, že Sereď strelila vedúci gól. Po rohovom kope Ivána sa domáci hráči dokázali v šestnástke zdvojiť. Nevedeli sme si ich tak postrážiť a to využil Morong na nečakaný gól.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril domácim.
Po prvom polčase spokojnosťou nehýrime, keďže stav je bezgólovými. Počas prvého polčasu sme boli lepším celkom, nebezpečnejším, no chýba nám trochu viac šťastia. Veríme, že podobne ako proti Trnave obranný val zlomíme aj aj teraz v druhom polčase. Určite na to máme. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
42
Balić po rohovom kope hľadal v šestnástke Schäfera, no na tak nízkeho hráča to bol márny pokus.
41
Po Kalmárovej štandardke bude nasledovať roh.
39
Aj do tretice hráme vonku s mužstvom, ktoré sa vyslovene bráni. Aj napriek tomu sme mali šance na gól, nevyužili sme ich, no veríme, že opäť bude naša snaha aspoň časom odmenená.
36
Po páde Nebylu v šestnástke sa naši hráči dožadovali penalty. Hlavný rozhodca však nedovolený zákrok nevidel.
33
Po 17! faule od Seredi bez žltej karty zahral Kalmár loptu na Mullera. Už už sa dostával do sľubnej šanci, no medzitým zahral rukou.
30
Hra je prerušená pre ošetrovanie Mečiara. Akonáhle k nemu prišli lekári, tak už bez problémov si odbehol za čiaru. Nečakané...
29
Nebyla sa síce skvele uvoľnil v šestnástke, no sebecky zvolil strelu. Teraz na to nebola vhodná chvíľa.
27
Fuuuuha, zase trocha smoly na našej strane. Kalmár rozohral štandardku z väčšej vzdialenosti a výborne našiel nabiehajúceho Beskorovainyiho. Hlavičkou opečiatkoval žrď.
25
Domáci sú naďalej bezzubí, no nám chýba finálka. Preto je stále 0:0.
22
V rýchlom slede sme sa dostali k ďalšiemu rohu, no znovu si center do šestnástky domáci pokryli.
21
Získali sme rohový kop, no z neho sme nepohrozili.
20
Po jedenástom faule bez napomenutia Serede zahral priamy kop Kalmár. Vysokú múr výborne prestrelil, no Yakubu pravú žrď ubránil
19
Hrá sa nesmierne tvrdo a to pri zamrznutom ihrisku hrozí zraneniami. Snáď sa však mýlim.
16
Náš prvý rohový kop zahral Balić. Loptu zahral do malého vápna, kde sa k nej však prebojoval brankár Yakubu.
13
Taaak to je škoda. Kalmár rozohral zo stredového kruhu a výborne videl Ramireza, ten z ostrého uhla poslal hlavou loptu pred bránkou a Yakubu ju len tak tak vytesnil.
10
Po faule Nebylu sa k priamemu kopu dostali aj domáci. Iván zahral loptu na pravé krídlo, odkiaľ však doletela priamo do Jedličkovho náručia.
7
Bušnja nám ušiel na ľavom krídle a šikovne našiel aj nabiehajúceho Ivána. Ten z nádejnej pozície strelil z prvej, ale medzi tri žrde sa netrafil.
5
Podľa predpokladov máme od začiatku duelu loptu viac na nohách a Sereď sa tiež podľa predpokladov bráni. Treba čo najrýchlejší gól.
2
Zahrali sme už aj prvý štandardku a to konkrétne Divković, no loptu zahral dosť zle.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril našim hráčom.
Príjemný dobrý deň vám prajem zo zamrznutých Zlatých Moraviec, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú na trávnik domáca Sereď v červeno-bielych farbách, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Podmienky v dnešnom zápase budú ešte náročnejšie ako doposiaľ, keďže aj počas nástupu hráčov na ihrisko vidíme zamrznuté ihrisko.

Sereď sme v úvodnom zápase zdolali so skóre 6:0, čím sme spravili nový pozitívny zápis do našej kroniky. Potom sa však nás súper dal dokopy, ťahal dlhšiu sériu bez prehry a aj keď sa mu v poslednej dobe darí o niečo menej, tak je na obstojnom ôsmom mieste. Samozrejme, najradšej by začal novú úspešnú sériu a dostal sa tak do hornej šestky.

Proti je však náš tím, ktorý po reprezentačnej prestávke v dvoch stretnutiach neinkasoval a v dnešnej dohrávke sa chce opäť dostať na prvú priečku a samozrejme tak aj zimovať. Naše výkony sme dokázali ustáliť aj v mrazivých podmienkach a aj keď to proti brániacim mužstvám šlo ťažšie, tak sme dokázali dostať zo seba to potrebné „navyše“.

Rovnako aj dnes túžime uspieť a v treťom stretnutí na pôde súpera si pripísať tri body v úlohe favorita. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

ŠKF Sereď: Yakubu – Morong, Michalík (K), Djiby Ba, Mečiar – Olawale, Tatranský – Iván, Šumský, Bušnja – Lačný
Náhradníci: Ezekiel – Slaninka, Potoma, Duranski, Jarović, Jureškin, Bae

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Beskorovainyi, Davis – Nebyla, Schäfer, Balić – Divković, Ramirez, Kalmár (K)
Náhradníci: Száraz – Sharani, Malý, Sommer, Andzouana, Njie, Nicolaescu

Rozhodca: Ziemba – Kováč, Hrmo.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 12. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠKF Sereď – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 2.12.2020 o 16:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.