Reportáž: Skalica - DAC 1904 1:1 (0:0)

|
Zápas
| so 10.9.2022, Milan Vrábeľ

Bod, ktorý teší aj bolí. V 1. polčase sme boli lepší, no napriek tomu sme ho nevyhrali. Úvodný gól sme dali v druhom dejstve, kde bola paradoxne lepšia Skalica. Záver sme však neustrážili, a tak je výsledkom deľba bodov, ktorú vzhľadom na vývoj stretnutia musíme brať. Ďakujem našim fanúšikov, že nás dopredu tlačilo parádnych 90 žlto-modrých sŕdc.

V porovnaní s posledným ligovým stretnutím prišlo v našej základnej jedenástke len k jednej zmene. Po vyliečení zo zranenia sa do nej vrátil Fazlagić aj Blackman a na lavičku sa posadil Szánthó a Kalmár. K dispozícii naďalej neboli Kružliak, Risvanis, Davis a Balić. Od úvodného hvizdu sa naši skvelí fanúšikovia starali o fantastickú atmosféru a my sme sa zase hneď pustili do súpera. Prvý väčší závan pred Junasovou bránkou nastal v deviatej minúte, kedy Blackman najprv z dobrej pozície neposlal ideálny center. Loptu sme si však postrážili, a následne tak Krstović prudko napálil tesne nad. O štyri minúty zakončil po dobre pripravenej akcii tesne pred šestnástkou Fazlagić, lopta mu nesadla ideálne na kopačku. Nesmierne blízko ku gólu bol Krstović v 15. minúte. Náš najlepší strelec si po prihrávke od Veselovského našiel palebnú pozíciu, vďaka teču lopta skončila na ľavej žrdi a následne sa odrazila len tesne pred bránkovú čiaru. Po našom úvodnom tlaku sa Skalica mierne vzchopila a v 23. minúte hneď prišiel od nej aj prvý nebezpečnejší pokus. Kapitán Nagy sa dostal do šestnástky cez Andzouanu a v nej len o kúsok minul pravú žrď. Hra sa po polovici stretnutia dostala najmä medzi šestnástky. Na oboch stranách sme mohli vidieť maximálne len zárodky akcii. V 1. polčase sme boli aktívnejší aj nebezpečnejší, a tak sa nám bezgólová remíza málila.

Druhé dejstvo pokračovalo bez zmien na jednej či druhej strane. Pri úvodnej aktivite oboch tímov bol najprv Káčer odzbrojený až v poslednej chvíli a na druhej strane Yaov tvrdý pokus letiaci pod brvno vyrazil až Petráš kvalitným zákrokom. V 52. minúte Yaova strela pre zmenu po teči skončila tesne vedľa pravej žrde. Mimoriadne aktívny Yao sa aj o dve minúty postaral o gólovú príležitosť. Výbornou prihrávkou cez dvoch brániacich hráčov našiel nabiehajúceho Vlaska a domáci futbalista z dobrej pozície strelou jemne lízol brvno. Po hodine hry sme prvýkrát striedali. Na ihrisko nastúpila naša najnovšia akvizícia Gavrić, ktorý zažil po vystriedaní s Ramadanom premiéru v našom drese. Prvý moment nášho debutanta bol smolný, keď nešťastnými jasličkami Andzouanovi vysunul do útoku Fábryho, náš bývalý hráč však pálil poriadne slepými nábojmi. V sedemdesiatej minúte sa stav stretnutia nemenil najmä vďaka nášmu gólmanovi. Po centri z pravého krídla totiž z bezprostrednej blízkosti výborným zákrokom zneškodnil Hašovu hlavičku a následne Baumgartnerovu dorážku zachytil Brunetti. V 82. minúte sa Yao v šestnástke šikovne zbavil Brunettiho a z vybojovanej dobrej pozície poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. O minútu opäť platilo staré známe nedáš-dostaneš. Akciu začal Fazlagić prihrávkou na ľavé krídlo Andzouanovi, ktorý nacentroval do šestnástky a tam sa v skrumáži lopta odrazila pred nikým nekrytého Kalmára. Náš kapitán sa svojej šance zhostil výborne, keď aj s prispením teču Podhorína otvoril skóre a oslávil tak zároveň aj svoj stý štart v našom drese – 0:1. Radosť nám však dlho nevydržala, keď tesne pred koncom riadneho hracieho času Yao parádnou prihrávkou pomedzi brániacich hráčov našiel osamoteného Baumgartnera, ktorý už len musel doraziť loptu – 1:1. Na gól v absolútnom závere stretnutia sme už reagovať nedokázali, no remízu sme po celozápasovom priebehu museli brať.

Po štvrtej remíze v ročníku sa v nedokončenom 10. kole posúvame dopredu na 3. miesto. Vo Fortuna lige nás po konci zápasu v Skalici čaká prestávka až do 1. októbra, kedy vycestujeme do Popradu na zápas proti Liptovskému Mikulášu. Najbližšie tak odohráme 3. kolo Slovnaft Cupu, kedy sa v stredu 14. septembra o 16:00 predstavíme na pôde treťoligového Kalinova.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Z môjho pohľadu sme videli dobrý zápas. V prvej časti sme boli lepší, do približne 35. minúty sme dominovali, tlačili sme sa hore, dostávali sme sa do finálky, no v nej musíme viac vyťažiť. V druhej časti nás už Skalica pritlačila na múr. My sme menej držali loptu, domáci nás dostali do nepríjemných, ošemetných situácii. Kalmár nás potom dostal späť do hry, keď strelil gól. Víťazstvo sme si chceli udržať obranou, chceli sme to ukopať, lenže domáci sa dostali ešte do jednej situácie, z ktorej zaslúžene vyrovnali. Inkasovali sme v 90. minúte, čo je bolestivé, takéto zápasy už náš skúsený tím musí ustáť. Po góle sme sa mali tlačiť a doraziť súpera. To sa nestalo, a preto vyrovnal.“
Juraj Jarábek, Skalica: „Zápas mal dobrú úroveň. Ďakujem, že diváci opäť prišli v takom hojnom počte. Je skvelé, že sa Skalica baví futbalom podobne ako Dunajská Streda. Vedeli sme, že s kým máme do činenia, čo hrá DAC a ako dobre hrá po príchode Aďa (Guľu). Zostava nás napriek tomu v úvode prekvapila, v prvých 25-30 minútach bol preto súper lepší. My sme dovtedy mali len náznaky šancí, útočili sme len z brejkov. Nepríjemné situácie sme však našťastie ustáli. Bol tam jeden sporný moment, ale bolo 0:0, chlapcom som cez prestávku zopár vecí vysvetlil, čo aj zabralo. V druhom polčase hrali výborne, mali tam minimálne tri príležitosti na skórovanie, ale paradoxne skóroval súper z jednej ani nie šance. Kalmár sa ukázal ako výborný žolík, keď premenil svoju príležitosť. K úcte nám zase slúži, že sme nezložili zbrane. S bodom musíme byť spokojní obaja po kvalitnom zápase.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Skalica - DAC kliknite SEM!!!

MFK SKALICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:0)