Reportáž: Žilina - DAC 3:3 (3:3)

|
| ne 4.4.2021, Milan Vrábeľ

Šialené a skutočne dramatické stretnutie rozdielnych polčasov prinieslo v boji o 2. miesto deľbu bodov. Aj keď všetkých šesť gólov padlo v prvom dejstve, počas celého zápasu sa bolo na čo pozerať. Deľba bodov je zrejme spravodlivý rezultát, ktorý na oboch stranách rovnako teší a zároveň bolí.

Po poslednom zápase nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Pre zranenie z nej, žiaľ, vypadli Schäfer a Kalmár a na lavičku sa dostal Divkovič. Namiesto nich dnes dostali dôveru Nebyla, Andzouana a Sommer. Už v druhej minúte bol Ramirez vysunutý do nebezpečnej kolmice, tvrdou strelou z uhla však Petráša neprekvapil. O štyri minúty sa Kaprálik uvoľnil na hranici pokutového územia, jeho zakončenie len tesne minulo našu svätyňu. Začalo sa skutočne aktívne, keďže v ôsmej minúte skúšal z väčšej diaľky šťastie Fazlagič a za nás zase v dobrej pozícii strieľal Ramirez. Obom chýbalo, aby im lopta lepšie sadla na kopačky. Po desiatej minúte priniesla rozruch strela Balića pod brvno, či hlavička Ramireza z nebezpečnej pozície. Škoda, že sa lepšie neoprel do lopty. Blízko ku gólu sme boli aj v šestnástej minúte, kedy Andzouanovu strelu po jeho šikovných kľučkách si takmer stečoval do bránky Kopas. V 22. minúte veľmi aktívny Andzouana famózne vysunul do nájazdu Ramireza a náš útočník chladnokrvným zakončením nedal brankárovi šancu - 0:1. O dve minúty Blackman z ostrého uhla tesne minul bránku, no nemožné sme zahodili v 27. minúte, kedy opäť majstroval nezastaviteľný Andzouana. Poslal loptu na hlavu Nebylu a ten opečiatkoval brvno! Tvrdý trest prišiel po polhodine hry, Rusnák nacentroval loptu cez Davisa na nestráženého Ďuriša, ktorý tak zakončil do prázdnej bránky - 1:1. V šialenom stretnutí sme dlho nesmútili, už v 33. minúte si totiž Balić pripravil streleckú príležitosť, z vyše dvadsiatich metrov poslal grandiózny ďalekonosný pokus pod ľavý vinkeľ - 1:2. Gól sa dá premietať dookola a dookola. Už o dve minúty však bolo opäť vyrovnané, Davis fauloval v šestnástke a penaltu následne nekompromisne poslal do pravej časti bránky Kurminowski, Jedlička nemal šancu zasiahnuť - 2:2. Bláznivá jazda neskončila, v 41. minúte po našej ľavej strane ušiel Bernát a keďže Ďuriš preskočil brániaceho Sommera, tak druhýkrát zakončil do takmer prázdnej bránky - 3:2. Definitívnu bodku azda neopakovateľnému polčasu pridal Ramirez, v nadstavenom čase sa po pase v šestnástke skutočne s nikým nemaznal, poslal tak tvrdý pokus pod brvno, že Petráš nemohol ani len pomyslieť na akýkoľvek zákrok - 3:3. Podaril sa nám gól do šatne, po ktorom bol každý v obrovskom vytržení a očakávaní, čo prinesie druhá polovica stretnutia.

Druhý polčas pokračoval napriek pekelnému tempu bez striedaní. Začal tvrdým súbojom Sommera, ktorý sa napriek krkolomnému pádu, našťastie, nezranil. V 51. minúte nám zase tuhla krv v žilách po Davisovom obrannom zákroku na Kaprálika, bol nebezpečný, ale čistý. O tri minúty sa k strele v nádejnej šestnástkovej pozícii dostal Kurminowski, no našťastie bola včas zablokovaná. Aj v druhej polovici stretnutia boli oba celky aktívne, no predsa len sa už ťažšie presadzovali. Dialo sa toho veľa, no príležitosti pri organizovanejšej hre na jednej či druhej strane už neboli tak infarktové. V 67. minúte sa Blackman svojimi ekvibrilistickými kúskami predral až do šestnástky, no tam trochu sebecky zakončil z ostrého uhla namiesto pasu. Jednalo sa však o nebezpečnú šancu. V 84. minúte pri snahe o víťazný gól zažil súťažný debut v našich farbách Moumou, ktorý nahradil Blackmana. V závere stretnutia si ani jeden tím nedokázal vytvoriť výraznejšiu prevahu, a preto skončil remízou, ktorá na oboch stranách tak tešila ako aj mrzela.

Pri priamom súboji o 2. miesto sa zrodila naša šiesta remíza v ročníku. Znamená to, že náskok nad treťou Žilinou je naďalej 6-bodový. Po reprezentačnej prestávke sa nerozbehla naplno len Fortuna liga, ale uprostred týždňa nás po siedmich mesiacoch čaká konečne aj pokračovanie Slovnaft cupu. V rámci neho vycestujeme v stredu 7. apríla o 16:00 na neutrálne ihrisko do Zvolena, kde sa stretneme s Ružomberkom. Liga zase pokračuje o týždeň v nedeľu, kedy na náš štadión zavíta Slovan.

Bernd Storck, DAC: „Pre každého sa jednalo o veľmi zaujímavý zápas. Je veľká škoda, že sa hralo bez fanúšikov, že tu nemohli byť. Podali sme dobrý výkon. V prvom polčase sme mohli byť organizovanejší, no aj bez toho sme kontrolovali hru. Podaril sa nám streliť krásny gól. Mali sme šancu aj na 2:0, no naše príležitosti sme premárnili. Potom sme robili príliš ľahké chyby, čím sme pomohli súperovi vyrovnať. Prvý gól sme inkasovali po chybe na ľavej strane. Potom sme videli fantastický Balićov gól, následne prišla penalta po súboji jeden na jedného a po penalte sme stratili trochu koncentráciu. Domáci to využili a dostali sa do vedenia 3:2. Do šatne sme išli po veľmi peknom góle na 3:3. Do druhého polčasu vstúpili oba tímy so snahou vyhrať, vytvoriť si nejaké šance na gól, no zároveň hrali organizovanejšie, taktickejšie. Bod je dobrý pre oboch.“
Pavol Staňo, Žilina: „Dnešný zápas musel byť pre divákov skutočne zaujímavý. Okrem šiestich gólov sme boli svedkami viacerých nedotiahnutých šancí na jednej či druhej strane. Mňa ako trénera však zaskočilo fungovanie defenzívy. Určite obe mužstvá vedia ponúknuť ešte lepší futbal. Dnes to bola otvorená partia, kde obaja išli za gólmi. Nech sa akokoľvek pozriem na výsledok, tak remíza je zaslúžená. Obe mužstvá dali po 3 góly. Ani jedno si nezaslúžilo prehrať. Bod treba brať s optimizmom dopredu, keďže silnej Dunajskej Strede sme dokázali streliť 3 góly. Defenzívu však musíme stále zlepšovať. Bodov mohlo byť na našej strane viac v tejto časti sezóny, no hlavne sa tvorí kolektív do budúcna, s ktorým treba neustále pracovať. Chlapcov za výkon musím pochváliť a chyby zase potrebujeme rozanalyzovať. S dnešným zápasom som bol spokojný.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Žilina - DAC kliknite SEM!!!

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:3 (3:3)
Fortuna liga, 3. kolo nadstavbovej skupiny o titul, 4.4.2021, 16.00 h
Góly: 22. Ramirez 0:1, 30. Ďuriš 1:1, 33. Balič 1:2, 35. Kurminowski (11m) 2:2, 41. Ďuriš 3:2, 45+1 Ramirez 3:3
Rozhodovali: Smolák - Štrbo, Pozor, 0 divákov
ŽK: 58. Nebyla, 64. Ramirez, 81. Müller
DAC: Jedlička - Sommer, Müller, Kružliak (K), Davis - Blackman (84. Moumou), Christie-Davies, Balić, Andzouana (76. Divkovič) - Nebyla (69. Friede) - Ramirez
Žilina: Petráš (K) - Rusnák, Kopas, Kiwior, Sluka - Gono (83. Jibril), Fazlagič, Bernát (62. Slebodník) - Kaprálik (76. Goljan), Kurminowski (83. Myslovič), Ďuriš

Držanie lopty: 47% - 53%
Strely: na bránu 7:8, mimo 4:9
Priame kopy: 16:15