Žilina
3:3
(3:3)
Žilina - DAC 1904
Fortuna liga 2020/21, nadstavba, 3. kolo • ne 4.4.2021, 16:00 • Štadión Pod Dubňom, Žilina
Góly: 22. Ramirez Matheus 0:1 , 30. Ďuriš 1:1 , 33. Balić 1:2 , 35. Kurminowski 2:2 , 41. Ďuriš 3:2 , 46. Ramirez Matheus 3:3
90+3
Šialené, napínavé a skutočne dramatické stretnutie rozdielnych polčasov sa skončilo. Počas celého zápasu sa bolo na čo pozerať aj keď všetkých šesť gólov padlo v prvom dejstve. Celý čas sa duel prelieval zo strany na stranu a deľba bodov je zrejme spravodlivý rezultát.

Po reprezentačnej prestávke sa nerozbehla naplno len Fortuna liga, ale uprostred týždňa nás po siedmich mesiacoch čaká konečne aj pokračovanie Slovnaft cupu. V rámci neho vycestujeme v stredu 7. apríla o 16:00 na neutrálne ihrisko do Zvolena, kde sa stretneme s Ružomberkom. Liga zase pokračuje o týždeň v nedeľu, kedy na náš štadión zavíta Slovan. Dovtedy Vám prajem príjemný zvyšok veľkonočných sviatkov a hlavne pevné zdravie. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+3
V samotnom závere dostala Žilina roh. Ten zahral Kopas, no Jedlička si s ponúknutou možnosťou skórovať poradil vyboxovaním lopty do bezpečia.
90+1
V prvej zahral Balić rohový kop, no center k bližšej žrdi nebol úspešný.
90
Rozhodca pridáva ešte tri minúty.
88
Blížime sa k záveru stretnutia a sme zvedaví, či sa ešte dočkáme možnosti získať tri body.
85
Moumou teraz má debut v súťažnom zápase v našich farbách. Veľa šťastia prajeme.
84
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Blackman, prichádza Moumou.
84
Blackman už v závere stretnutia bojuje s kŕčami, ale po tempe, čo sme videli, sa niet čomu čudovať.
83
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kurminowski, prichádza Myslovič.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Gono, prichádza Jibril.
82
Po Müllerovom faule zahral Kopas veľmi nepresnú štandardku.
81
Žltú kartu dostáva Müller (FC DAC Dunajská Streda).
80
Friede zastavil aj ďalšiu črtajúcu sa akciu nepresným pasom do územia nikoho.
79
Divkovičov center z ľavého krídla prepadol na Friedeho, ale jeho hlavička bola príliš nedôrazná.
77
Po odvrátený lopty Davisom zahral rohový kop Kopas. Loptu poslal do šestnástky slušným centrom, no spoluhráča nenašiel.
76
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andzouana, prichádza Divkovič.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kaprálik, prichádza Goljan.
74
Muller bol teraz v náročnej príležitosti, kedy si musel poradiť v súboji jeden na jedného s Kaprálikom.
73
Azda prvýkrát sme sa dostali do úseku, kedy sa tempo hry tak trochu znížilo a hra sa presunula medzi šestnástky. Podľa mňa je to len oddych pre záverečnou smršťou.
70
V druhej polovici stretnutia sa tiež stále niečo deje, no všetky akcie už nekončia až pri infarktových príležitostiach.
69
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nebyla, prichádza Friede.
67
Blackman sa rozhodol predviesť svoje ekvibrilistické kúsky pri prechode do šestnástke. To sa mu podarilo, no strieľať z uhla už bolo trochu sebecké.
65
Gono bol ďalším hráčom, ktorý sa dostal ku strele, no našťastie loptu netrafil ideálne. Pokračujeme tak za remízového stavu.
64
Žltú kartu dostáva Ramirez (FC DAC Dunajská Streda).
64
Davis rozohral našu štandardku po zemi na Baliča, ten ju posunul Blackmanovi na center, no zakončenia sme sa už nedočkali.
62
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Bernát, prichádza Slebodník.
62
Roh zahral Balić, no podobne ako súper, tak ani my sme z takéhoto druhu štandardky veľa nevyťažili.
61
Dnes azda nezastaviteľný Andzouana ušiel po ľavom krídle a vďaka tomu mohol pekne nahrať Ramirezovi. Ten sa pokúsil o strelu z otočky, no tá bola odvrátená na roh.
59
Bernátov center sme síce odvrátili, ale len tesne za pokutové územie presne na Gonove kopačky. Na jeho prípadnú dorážku sme však včas reagovali.
58
Žltú kartu dostáva Nebyla (FC DAC Dunajská Streda).
56
Útočné snaženie sme pre zmenu teraz ukázali my, ale tentokrát z toho nebezpečná príležitosť nebola.
55
Domáci získali ďalší roh, ale aj pri ňom sme boli dostatočne pozorní.
54
Kurminowski nás vystrašil strelou zvnútra pokutového územia. Bola nebezpečná, no našťastie zablokovaná.
51
Domáci získali roh, no s ním sme si poradili bez väčších ťažkostí.
50
Teraz musela našim fanúšikom stuhnúť krv v žilách. Davis totiž na hrane pokutového územia šmykom obral o loptu rýchleho Kaprálika, no vôbec sme si neboli istí, čo bolo všetko v poriadku. VAR našťastie o penalte nerozhodol.
49
Otrasený je tentokrát Andzouana, no azda aj on bude v poriadku.
47
Druhý polčas začal bez striedaní a som zvedavý, či hráči zvládnu odohrať aj druhý polčas v tak vysokom teple ako prvý.
46
Ouuuu, tak toto je veľmi tvrdý začiatok polčasu. Kiwior sa so Sommerom veľmi škaredo zrazili a keď to vyzeralo pre nášho hráča zle, tak nakoniec je predsa len v poriadku.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril domácim.
Neuveriteľne šialený polčas sa skončil a nám doslova padla sánka. Svedkami sme boli absolútne bláznivého ofenzívneho galapredstavenia, ktoré sa okrem brankárov muselo páčiť skutočne každému. Chýba nám už iba jeden rozdielový gól. Ak aj druhý polčas napodobní prvý, tak už teraz ďakujem pekne. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Dunajská Streda dala gól!

GOOOOOOL, tak to snáď nie je možné. Je prvý polčas a my sme už boli svedkami šiestich gólov a to nie hocijakých. Ramirez si všetko odčinil, keďže dostal pas od Blackmana a tentokrát bol v šestnástke skutočne nekompromisný. Poslal tak tvrdý pokus, že by brankárovi azda urvalo ruku, ak by ju stihol dať do strely.
45
Nadstavuje sa jedna minúta.
45
Ramirez mohol akrobatickým kúskom po centri od Blackmana pridať ďalší šialený gól do šatne. "Nožničkami" sa však netrafil ideálne.
44
Do zaujímavej príležitosti sa dostal Ramirez, no veeeľmi zlé rozhodnutia spravil, a preto sme prišli aj o loptu.
41
Žilina dala gól!

Tak to snáď nie je možné. Davisovi dnes zápas skutočne nevychádza. Tentokrát sa cez neho presadil Bernát, ktorý poslal center na Ďuriša. Ten sa bez problémov presadil cez Sommer a znovu tak zakončil takmer do prázdnej bránky.
38
V Žiline sa hrá úžasný futbal, ktorý môže každý nadšenec ľutovať, ak nemá možnosť ho pozerať. Uvidíme, že čo nám ešte prinesie. Hrá sa však v pekelnom tempe. Už len priaznivejší výsledok by sme si priali.
35

Loptu si na biely bod postavil Kurminowski a ani omylom sa nemýlil. Do pravej časti bránky poslal absolútne nechytateľný pokus. Začíname tak od začiatku.
34
Bola nariadená penalta. Po faule Davisa. Samozrejme všetko overoval aj VAR a penaltu odobril.
33

GOOOOOOOOOOOOOOOL, no čo toto bolo? Idem si normálne oči vyočiť. Wow, krása. Balić vo fantastickom zápase si pripravil streleckú príležitosť z vyše dvadsiatich metrov a poslal prenádherný ďalekonosný pokus, ktorým vymietol Petrášove pavučiny. Tento gól si musíte pozrieť.
30

Namiesto toho, aby sme zvýšili náskok, tak inkasujeme. Rusnák sa nepekne pohral s Davisom na ľavom krídle. S ľahkosťou tak poslal pas na Ďuriša, ktorý tesne pred bránkou nebol pokrytý, a tak je vyrovnané.
28
Kopas zahral roh, ale ten rozruch nepriniesol.
27
Neuveriteľný Andzouana znovu čaroval. Tentokrát sa presadil na pravom krídle odkiaľ famózne našiel Nebylovu hlavu a máme tu brvno! Mohli sme sa dostať do skutočne komfortného náskoku
24
Sme skutočne pri chuti a vďaka tomu sme zakončovali aj po góle. Z pravej strany a z ostrého uhla totiž Blackman skúsil svoje šťastie, no medzi tri žrde sa netrafil.
22

GOOOOOOL, no pozrime sa, že čo to dnes stvára Andzouana. Parádnym pasom totiž vysunul do samostatného nájazdu Ramireza a náš chladnokrvný útočník vylúčil zlyhanie pri zakončení. Krááááása, toto sme veeeľmi potrebovali.
19
Už tu máme pomaly polovicu prvého polčasu a veľmi zaujímavý futbal zatiaľ ani na chvíľu neutíchol.
16
Pri toľkých príležitostiach by sa už patrilo, aby sme otvorili skóre. Andzouana ukázal svoje umenie, ktoré mu pomohlo presadiť sa v šestnástke. Dostal sa aj k strele a tú tečoval Kopas. Takmer si loptu vrazil do bránky.
13
Domáci zahrali štandardku, no s centrom "šošonov" sme si poradili.
12
Hráči na oboch stranách sa dnes azda nezastavia. Keby mohli byť naši fanúšikovia na tribúne, tak by ich zo sedadiel dozaista postavil center Andzouanu. Ramirez totiž hlavičkoval zo skutočne nádejnej pozície, no zle sa oprel do lopty.
11
Ďalšia zaujímavá príležitosť. Streleckú pozíciu si asi z dvadsiatich metrov prichystal Balić. Loptu poslal pod brvno, odkiaľ ju však Petráš zvládol vytlačiť.
9
Začiatok zatiaľ veľmi zaujímavý. Máme tu totiž ďalšie zakončenie a to na našej strane. Do pokutového územia dostal loptu Ramirez. Bol v dobrej pozícii, no lopta mu nesadla ideálne.
8
Súper pohrozil aj druhýkrát. Tentokrát sa po kombinácii dostal k strele z väčšej diaľky Fazlagič. Menej rázny pokus nášho gólmana nemohol prekvapiť.
6
Kaprálik sa veľmi šikovne predral cez brániacich Davisa a Kružliaka a z hranice pokutového územia aj veľmi nebezpečne zakončil. Jeho takmer gólová strela tesne minula našu svätyňu.
5
Začíname aktívnejšie, čo je velice pozitívne. Azda nám to vydrží až do konca.
2
Ramirez bol kolmicou vysunutý do nebezpečného nájazdu. Z ostrého uhla tvrdo vypálil, no Petráša neprekvapil. Mám však pocit, že ak by bol gól, tak pre ofsajd hneď zaúradoval VAR, či bol alebo nie.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril našim hráčom. Rýchly center Davisa, ktorý má nový extravagantný účes, sa však neujal.
Príjemný dobrý deň vám prajem zo Žiliny, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na umelý trávnik. Domáci v žlto-zelenej kombinácii, kdežto naše mužstvo v čiernych dresoch.

Po reprezentačnej prestávke tu máme velice dôležitý zápas z hľadiska spokojnosti, respektíve nespokojnosti po závere sezóny. Dnes má totiž Žilina možnosť sa k nám nebezpečne priblížiť a neskôr nás prípadne zosadiť z druhej priečky. Na druhej strane my máme možnosť prípadným víťazstvom si striebornú pozíciu takmer definitívne zaistiť. Okrem triumfu chceme napraviť trochu pošramotený rok 2021, v ktorom v ôsmich stretnutiach evidujeme len dve víťazstvá. Žilina je na druhej strane spokojná s aktuálnou sezónou, keďže aj s výrazne omladeným kádrom je s pekným prejavom v hre o Európu a viac si v tejto dobe skutočne nemôže priať.

Zápasy so „šošonmi“ pravidelne prinášajú pútavý futbal. Veríme, že sa ho dočkáme aj dnes a to samozrejme aj s tromi bodmi do plusu. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Petráš (K) – Rusnák, Kopas, Kiwior, Sluka – Gono, Fazlagič, Bernát – Kaprálik, Kurminowski, Ďuriš
Náhradníci: Teplan – Myslovič, Jibril, Goljan, Slebodník, Nemčík

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Müller, Kružliak (K), Davis – Blackman, Christie-Davies, Balić, Andzouana – Nebyla – Ramirez
Náhradníci: Zsombor, Veszelinov – Beskorovainyi, Braun, Brunetti, Moumou, Friede, Taiwo, Divković

Rozhodca: Smolák – Štrbo, Pozor.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kola nadstavbovej skupiny o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel MŠK Žilina – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 4.4.2021 o 16:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.