🏟 Kúp si lístok na zápas proti MŠK Žilina v nedeľu, 2.4.2023, 19:30 v MOL Arene!      -3️⃣0️⃣% Našich fanúšikov – permanentkárov očakávajú naše produkty v deň zápasu so Žilinou s 30-percentnými zľavami v DAC store a na našom e-shope.                  👕 Obleč sa do najnovšej kolekcie z Legendária!            💳 Registruj sa na FANPORTAL a dobi si Cashless kartu online!   
Rozhovor

Samuel Petráš: Stratili sme dva body

Samuel Petráš: Stratili sme dva body

Rozhovor
| so 15.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Keď inkasujete gól, vždy sa dá robiť niečo lepšie.“ Brankár DAC-u Samuel Petráš podľa štatistiky InStatu predviedol vo včerajšom zápase dva tzv. super zákroky.

article_bannerarticle_banner

„Ťažko sa mi hodnotí zápas, stratili sme v ňom dva body. Po väčšinu času sme nehrali tak, ako pred týždňom proti Žiline. Cez polčasovú prestávku sme si niečo povedali, v druhom dejstve sme začali viac behať a byť aktívnejší. Hneď sme dali vedúci gól, čo bolo skvelé a pridali sme aj pekný druhý. Lenže od tohto momentu sme sa vrátili k prvopolčasovému výkonu, boli sme pasívni, nechali sme ViOn na lopte. Súper stále dúfal, že uhrá nejaké body, čo sa im napokon aj vyplatilo. Pri vyrovnávajúcom góle som vedel, že lopta z priameho kopu pôjde na bránu. Keď inkasujete gól, vždy sa dá robiť niečo lepšie. Zle som sa rozhodol, ale Brenkus mal aj šťastie. Strelil gól mesiaca, a nezostáva mi nič iné, len mu k tomu pogratulovať. Snažil som sa organizovať všetko pred sebou, moje východiskové postavenie nebolo dobré, aby som kryl jeho strelu. Bod sa nám máli. Súper vyhral pred týždňom v Skalici a vieme, akú kvalitu má tréner Galád, čo dokazoval aj v Nitre. Od začiatku vedel vyhecovať svoj tím. Vedeli sme, že nás nečaká nás nič ľahké, ale prišli sme si po tri body a remíza je sklamaním,“ povedal po včerajšom ligovom stretnutí Zlaté Moravce-DAC (2:2) 23-ročný brankár nášho mužstva Samuel Petráš, ktorý podľa štatistiky InStatu predviedol v zápase dva tzv. super zákroky. Ani to nám však na víťazstvo nestačilo.