Samuel Petráš: Két pontot veszítettünk

|
Interjú
| szo 15.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Ha egy kapus gólt kap, mindig van min javítani.” Samuel Petráš az InStat statisztikái alapján két ún. szuper védést is bemutatott tegnap.

„Nehezemre esik értékelni a mérkőzést, két pontot veszítettünk. Úgy gondolom, a meccs nagy részében nem nyújtottunk olyan teljesítményt, mint a múlt vasárnap a Zsolna ellen. A félidei szünetben elhangzott néhány dolog, a második játékrészben elkezdtünk többet futni és aktívabbnak lenni. Rögtön meg is szereztük a vezetést, ami remek dolog volt, jött a szép második gól, de attól a pillanattól visszatértünk az első félidei teljesítményünkhöz. Passzívak voltunk, hagytuk a ViOn-t a labdát birtokolni, az ellenfél pedig folyamatosan bízott benne, hogy otthon tart egy pontot, ami végül sikerült is nekik. Az egyenlítő gólnál tudtam, hogy kapura megy a labda. Rosszul döntöttem, de Brenkusnak szerencséje is volt. A hónap gólját lőtte, gratulálok neki. Ha egy kapus gólt kap, mindig van min javítani. A hazaiak második találatánál igyekeztem mindent megszervezni magam előtt. A helyezkedésem sem volt jó, hogy hárítani tudjam a lövést. Keveselljük az egy pontot. Az ellenfél egy hete Szakolcán győzött és tudjuk, mire képes Galád vezetőedző – ezt már Nyitrán is megmutatta. Az érkezése első napjától képes felrázni a csapatát. Tisztában voltunk vele, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, de három pontért jöttünk, és csalódottak vagyunk a döntetlen miatt” – nyilatkozta a tegnapi Aranyosmarót-DAC (2:2) ligameccs után Samuel Petráš, csapatunk 23 éves hálóőre, aki az InStat statisztikái alapján két ún. szuper védést is bemutatott a ViOn arénájában. A győzelemhez azonban ez sem volt elég.