Rozhovor

Sebastian Nebyla: Streliť víťazný gól je super pocit

Sebastian Nebyla: Streliť víťazný gól je super pocit

A-TÍM
|
Rozhovor
| so 26.11.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Ťaháme úspešnú sériu, ktorú chceme preniesť aj do druhej časti sezóny.“ Tretí ligový gól Sebastiana Nebylu mal cenu troch bodov.

„Je to super pocit, som rád, že som strelil víťazný gól. Najdôležitejší je ale úspech mužstva. Bol to ťažký zápas, mali sme dosť príležitostí definitívne rozhodnúť aj skôr. Keďže bolo len 1:0, súper cítil šancu a tlačil na nás. Každému tímu sa hrá lepšie v početnej prevahe, ale Ružomberok sa nevzdával, chcel ísť za gólom. Boli nebezpeční, mali tam priamy kop, rohy a centre, čo ich zdobí celú sezónu. Sme radi, že sme nedostali gól a že sme vyhrali. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, ktoré nás nakopne do druhej časti súťaže,“ povedal autor víťazného gólu Sebastian Nebyla po štvrtkovom stretnutí DAC-Ružomberok (1:0).

Pre dvadsaťročného stredopoliara to bol 3. gól v 41. fortunaligovom zápase, druhý v aktuálnej sezóne. „Venujem ho hlavne mojej rodine, priateľke, rodičom a každému, kto mi fandí. Gól ma veľmi teší a verím, že ich bude ešte viac. Som vďačný za spoločnú oslavu gólu a že diváci kričali moje meno. Nie je to však o mne, ale o tom, že mužstvo dalo gól a vyhralo.“

Záverečný jesenný duel bol zároveň pre nás jubilejný stý ligový v MOL Aréne. „Každého hráča teší vyhrať jubilejný zápas na domácom štadióne. Pozitívne ale vnímame celú jesennú časť, keďže sme na druhom mieste, naháňame popredné priečky. Myslím si, že šancu pohybovať sa tam máme aj v jarnej časti. Ideme si za svojím cieľom a uvidíme, ako to dopadne. Veríme, že čo najlepšie. Ťaháme úspešnú sériu, ktorú chceme preniesť aj do druhej časti sezóny. Každý tím má ambície byť prvý, ale my sa pozeráme hlavne na seba. Budeme chcieť vyhrať každý zápas a už je len na nás, ako to dopadne,“ dodal rodák z nemeckého Güterslohu.