Zápas jari: hráme o štvrtú účasť vo finále Slovenského pohára

|
| po 20.4.2015, Nagy Krisztián

Na krok od historického úspechu: po domácom víťazstve 1:0 zabojujeme v zajtrajšej odvete semifinále Slovnaft cupu o štvrtú účasť vo finále národného pohára. Stretnutie Senica-DAC začína v utorok o 17.30.

Vo finále Slovenského pohára sme sa doteraz predstavili trikrát, na víťazstvo sme premenili len prvú účasť:

1986/87: DAC-Nitra 0:0, na penalty 6:5

1992/93: DAC-1. FC Košice 0:0, na penalty 4:5

1994/95: DAC-Inter Bratislava 1:1, na penalty 1:3

Do roku 1993 si víťaz slovenského a českého pohára meral sily aj v celoštátnom finále o federálny, československý pohár. V roku 1987 bola naším súperom Sparta Praha, a po bezgólovej remíze a úspešne zvládnutom penaltovom rozstrele (3:2) sme zdvíhali nad hlavu najcennejšiu trofej v klubovej histórii.

Senica má na konte jedinú účasť vo finále národného pohára, v roku 2012 sa stretla so Žilinou a prehrala 2:3 po predĺžení.

V prvom zápase semifinále sme pred dvoma týždňami zvíťazili 1:0 gólom Štepanovského z 3. minúty. Rozpis Slovnaft Cupu hovorí, že v prípade vyrovnaného skóre po 180 minútach (t.j. v prípade víťazstva Senice 1:0) sa nepredlžuje, rovno nasleduje penaltový rozstrel.