koniec zápasu
FC DAC 1904
1:0
(1:0)
Žilina
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina
Fortuna liga 2019/20, 10.kolo • ne 29.9.2019, 18:00 • MOL Aréna
Góly: 22. Davis 1:0
Hlavný rozhodca: Ivan Kružliak • Asistenti rozhodcu: Milan Štrbo, Miroslav Benko • Divákov: 8504
Góly
1
0
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
21
23
Rohové kopy
7
1
Žlté karty
2
1
Červené karty
0
0
0
46
Ján Bernát
Filip Balaj
46
Branislav Sluka
67
Michal Tomič
Kristián Vallo
79
Ivan Santiago Diaz
Vahan Bichakhchyan
90
Koniec zápasu.
90+3
Je konieeeeeeeeeeeeeeeeeec a my zdolávame lídra Fortuna ligy! Čo lepšieho sme mohli spraviť po niekoľkých nie úplne vydarených stretnutiach? No predsa zdolať neporazeného! Máme za sebou jeden prekrásny, prenádherný futbal, o ktorom sa nám bude sladko snívať azda aj celý najbližší týždeň. Ďakujeme krásne za Váš krvopotný výkon, ktorý je odmenený tromi bodmi. Rovnako ďakujeme aj fanúšikom, boli ste úžasní!

Súboj s lídrom strieda boj v krajskom derby! Po náročnom súboji s doteraz prvou Žilinou nás čaká druhý najväčší derby zápas, ktorý odohráme v sobotu 5. októbra o 16:30 v Trnave proti domácemu Spartaku. Dovtedy Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+2
V samotnom závere ešte rohový kop Káčera. Juuuuuj, skoro sme dostali veeeeeľmi krutý gól, keď lopta doletela na hlavu Králika a ten opečiatkoval brvno!
90+1
Žltú kartu dostáva Jedlička (FC DAC Dunajská Streda).
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.
90
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ramirez, prichádza Sharani.
89
Štandardka z našej strany bola velice zaujímavá, keď doletela až ku Kružliakovi. Spočiatku to vyzeralo tak, že bude zakončovať osamotený, no nakoniec bol o loptu obraný.
87
Blíži sa absolútny záver stretnutia, kde naďalej vedieme len o jeden gól. Chlapciiii bojujte, toto musíme udržať a sladké tri body si nechať doma.
85
Podaril sa nám streliť aj druhý gól a to konkrétne K. Vidovi. Postranný rozhodca však ešte predtým odmával ofsajd.
83
Ďalší náš rohový kop zahral Ronan a pri ňom sme predviedli zaujímavú akciu, kde najprv naši hráči najprv vybiehali z šestnástky, aby sa do nej zase vrátili. Strelu táto akcia nepriniesla.
80
Novic na ihrisku rovno zahral aj štandardku, no nepochodil s ňou, keďže k spoluhráčovi loptu neprepasíroval.
79
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Diaz, prichádza Bichakhchyan.
78
Rýchla kontra z našej strany, na konci ktorej chcel dať finálny pas Ramirez na Blackmana. Lopta žiaľ neprešla.
76
Čo sme to zase nevyužili? Jaaaaj, už sme mohli oslavovať. Strela M. Vidu bola polovične zablokovaná, keďže prepadla a tesne pred brankárom sa k nej ešte dostal K. Vidu, ktorý dokázala aj zakončiť, no Holec svoje mužstvo podržal.
75
Ten zahral tentokrát Ronan. V šestnástke síce najvyššie vyskočil Kružliak, no bol aj tak tesne prikrátky, čím ju odhlavičkoval do bezpečia Králik.
74
Davisov center z ľavej strany ihriska letel na Ramireza. Získali sme rohový kop.
72
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Fábry, prichádza Blackman.
71
Hostia svoju štandardku nezahrali najlepšie, no prepisujeme históriu! Prvýkrát bola totiž lopty vykopnutá z MOL Arény!
69
Mužstvo s najmenším počtom inkasovaných gólov sa dnes neprezentuje zrovna skalopevnou obranou, ktorá aj teraz zaváhala. To využil Oravec, ktorý si tak našiel palebnú pozíciu. Loptu poslal k pravej žrdi, no Holec bol pozorný.
68
Dnešné stretnutie sleduje 8504 fanúšikov. Ďakujeme!
67
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Tomič, prichádza Vallo.
66
Ďalší rohový kop zahral Fábry a tentokrát v šestnástke našiel Kružliaka. Spočiatku to vyzeralo tak, že je výborne postavený, no nehlavičkoval ideálne.
64
Fábry hľadal loptou z rohového kopu Beskorovainyiho, ktorý ale hlavičkový súboj nevyhral. Lopta sa ešte odrazila k Oravcovi, no ten sa do nej netrafil dobre. Pokračovali sme v útoku, a tak ešte zakončoval Ronan, vedľa.
62
Koštrnov center odvrátený, no keďže Holec ešte nebol na mieste, tak M. Vida sa pokúsil o prekvapivé zakončenie z prvej. Netrafil sa.
60
Tomič je späť v hre, a tak sa môžeme naďalej baviť futbalom. Tentokrát nevyšiel Fábryho pas na K. Vidu.
58
Hra je prerušená,keďže Tomič leží po jednom zo súbojov otrasený na zemi. Nie je ani isté, či bude schopný pokračovať.
56
Koštrna sa dostal k centru z pravého krídla, aby v šestnástke našiel Ramireza. Tentokrát loptu nevedel umiestniť dostatočne presne. Holec hlavičku bez problémov pokryl.
56
Žltú kartu dostáva Beskorovainyi (FC DAC Dunajská Streda).
55
Našim fanúšikom sa jednoznačne futbal páči. Práve fandia z plných úst a ja si akurát tak užívam zimomriavky z toho celého.
53
Beskorovainyiho snaha kolmicou vysunúť K. Vida sa nestretla s úspechom. Pas nebol dostatočnú presnosť.
52
Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Obidve mužstvá makajú na plné obrátky, no hlavne sa hrá futbal!
49
Nebezpečná akcia hráčov spod Dubňa. Balaj prsiami krásne spracoval a prichystal loptu Boženíkovi, aby ten v šestnástke poslal loptu nad.
48
Balaj síce nie príliš dôraznou strelou sa trafil k pravému dolnému rohu, kde sa Jedlička zmocnil lopty až na dvakrát.
47
Krásna pätička od Ronana na Davisa, panamský reprezentant už taký dobrý center neposlal.
46
Žltú kartu dostáva Sluka (MŠK Žilina).
46
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Bernáth, prichádza Balaj.
46
Začal sa druhý polčas.
Je to taaaaaam, prvý polčas sme práve teraz dotiahli do víťazného konca! Je priam neuveriteľné, že aký nádherný futbal vždy prináša zápas so Žilinou. Už teraz po prvom polčase sme futbalom doslova nakŕmení. Krásne akcie, šance, grandiózny gól a ešte lepšia atmosféra. Máme tu ešte druhú polovicu, ktorú musíme zvládnuť, no tri body si zatiaľ určite zaslúžime. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva ešte jednu minútu.
44
Demiriho center zo štandardky letel priamo do rúk nášho gólmana, keďže Jedla vytiahol parádny výbeh na loptu.
42
Krása, krása, jednoducho krása v našom podaní. Davis, K. Vida a Ronan sa výborne pohrali so Žilinskými hráčmi. Krásne kombinácie, pasy, len aby bol prvý polčas víťazný.
39
Výborne, ešte aj po našom vedení držíme hostí na dištanc od našej brány. Z tohto máme krásny nábeh na tri body. Do konca je však ešte ďalekooo.
36
K. Vida sa dostal k ďalšiemu streleckému pokusu, ktorý teda zlý nebol! Z hranice šestnástky vyslal technickú strelu, ktorá minula súperovu bránu asi o dva metre.
34
K. Vida bol absolútne zabudnutý v šestnástke celou Žilinou. To videl a samozrejme aj využil Fábry, ktorý mu poslal pas. K. Vida gólmana hostí síce obstrelil, no v hodine dvanástej predsa len dokázal zakročiť Králik na bránkovej čiare. Škodaaaa.
32
Na druhej strane bojovali v obrane Koštrna s Fábrym. Síce z toho bol faul, no určite potrebný. Ubránili sme sa totiž.
30
Štandardka pre naše mužstvo. Priamy kop zahral Fábry, no v šestnástke si na loptu počkal Králik, ktorý ju rovno poslal do bezpečia.
27
Hostia získali štandardku, ktorú zahral Holec. Loptu poslal hráčom na nabehnutie, kde si ju najlepšie vystihol M. Vida, a tak ju aj poslal do bezpečia. Paráda.
25
Hneď sa hrá lepšie, hneď je v Dunajskej Strede obrovská eufória! Len tak ďalej chlapci. Stačí nepoľaviť a majster padne!
22
Dunajská Streda dala gól!


Demiriho trestuhodná chyba v obrane! Potrestaná aj bola. Davis fantasticky napádal Demiriho, ktorý závahal, Davis tak získal loptu pred šestnástkou, kde sa do nej trafil priam famózne! Prekrásnou strelou vystrelil pravý roh brány, kde Holec nemohol zakročiť!
20
Fábryho center do pokutového územia bol odvrátený, no v útoku s množstvom prihrávok naďalej pokračujeme. Čo tak dať jeden gólik? :)
18
Hra sa na chvíľu dostala medzi pokutové územia, no aj napriek tomu je sa stále na čo pozerať.
15
Tentokrát zase musím vyzdvihnúť Beskorovainyiho zákrok, ktorý veľmi šikovne zachytil ďalšiu kolmicu na Boženíka.
14
Jojoooj, trochu zbytočne tvrdý zákrok Davisa na Tomiča. Aj hráč "Šošonov" vyzeral spočiatku zle, no aj on bude v poriadku. Podobne, ako predtým Davis.
11
Horúco aj na druhej strane! Ronan napálil loptu z približne dvadsiatich metrov a netrafil sa zle. Na ďalekonosný pokus však Holec mal dostatok času na zákrok. Každopádne. Už po prvých minútach sa potvrdzuje, že zápasy so Žilinou sú jednoducho NAJ!
10
Po pase do nábehu Boženíkovi zaspal Beskorovainyi, a tak dostal veľkú šancu na skórovanie Boženík. V šestnástke sa však do lopty netrafil najlepšie.
9
Po súboji s Káčerom menšie Davisove zranenie. Náš panamský reprezentant síce vystrúhal poriadne bolestivú grimasu, no bude v poriadku.
8
Od úvodného hvizdu vidno, že naši hráči dávajú do zápasu absolútne všetko! Rozkladali sme už aj ďalší útok, no ten sme do zakončenia nedotiahli.
5
Máme už aj prvý rohový kop, ktorý vybojoval Fábry. Sám sa postavil aj k rozohraniu, keď na vzdialenejšej žrdi našiel uuuuuuuuplne voľného Oravca, ktorý sa v tisícpercentnej príležitosti netrafil!
3
Okrem toho, že o sa o výbornú atmosféru starajú naši fanúšikovia tradične, tak treba povedať, že si cestu na náš štadión našlo zhruba dvadsať Žilinčanov. Síce sa nejedná o horibilný počet, ale aj napriek tomu je to, žiaľ, vysoký nadpriemer v hosťujúcom sektore.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom hostí.
-1
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi Davis – M. Vida, Oravec – Fábry, Ronan, K. Vida – Ramirez
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Veselovský, Blackman, Veselovský, Divković, Sharani

MŠK Žilina: Holec – Kaša, Králik, Kiwior – Tomič, Káčer, Demiri, Diaz, Sluka – Bernáth – Boženík
Náhradníci: Volešák – Jánošík, Balaj, Bichakhchyan, Pečovský, Vallo, Ďuriš

Rozhodca: Kružliak – Štrbo, Benko.
Príjemný dobrý deň Vám prajem priamo z krásnej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Naši futbalisti v tradične žlto-modrej kombinácii, kým hostia v čiernych dresoch. Čo nás to dnes čaká? Jednoznačná snaha a boj o napravenie predošlých nevydarených výkonov! Jednak domácu prehru, ale ani nie presvedčivé postupy v Slovnaft Cupe. Všetci však už vedia, že proti Žiline sa hrá vždy krásny futbal a dnes azda nebude výnimkou. Navyše, Žilina je vo vynikajúcej forme, keď je lídrom súťaže a doposiaľ ešte ani neprehrala. Na druhej strane, my sme s ňou posledných deväť zápasov vždy bodovali a desiaty pokus takto nemôže skončiť inak. Stoja pri nás naši fantastickí fanúšikovia a teda s nimi musia byť tri body naše. DAC do toho!
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 10. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 28.9.2019 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerPeter Hyballa
Asistent tréneraAdmir Kozlić
Asistent tréneraMaik Drzensla
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerLaura Stosno-Krohn

MŠK Žilina

Základnej zostavy

-
#66
Miroslav Káčer
-
#9
Ivan Santiago Diaz
B
#30
Dominik Holec
-
#21
Ján Bernát
-
#3
Martin Králik
-
#24
Michal Tomič
-
#20
Besir Demiri
-
#27
Branislav Sluka
-
#25
Filip Kaša
-
#32
Róbert Boženík
-
#14
Jakub Kiwior

Náhradníci

-
#15
Kristián Vallo
-
#1
Miloš Volešák
-
#10
Filip Balaj
-
#12
Viktor Pečovský
-
#29
Dávid Ďuriš
-
#8
Lukáš Jánošík
-
#11
Vahan Bichakhchyan

Realizačný tím

Hlavný trénerJaroslav Kentoš
Asistent tréneraTibor Goljan
Asistent tréneraMário Auxt
Tréner brankárovMiroslav Seman
Kondičný trénerJakub Hodúl
Kondičný trénerVladimír Perexta
Fortuna liga 2019/20 / 10. kolo / sobota 28.9.2019
FK Senica - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
Senica - FK Pohronie
Senica - FK Pohronie
1:0
Fortuna liga 2019/20 / 10. kolo / sobota 28.9.2019
ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra
Slovan - Nitra
Slovan - Nitra
5:0
Fortuna liga 2019/20 / 10. kolo / sobota 28.9.2019
MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok
Michalovce - Ružomberok
Michalovce - Ružomberok
0:1
Fortuna liga 2019/20 / 10. kolo / sobota 28.9.2019
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Sereď - Trenčín
Sereď - Trenčín
1:1
Fortuna liga 2019/20 / 10. kolo / nedeľa 29.9.2019
FC ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava
ViOn - Trnava
ViOn - Trnava
1:3
Fortuna liga 2019/20 / 10. kolo / nedeľa 29.9.2019
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina
FC DAC 1904 - Žilina
FC DAC 1904 - Žilina
1:0