(0:1)
Ružomberok
DAC 1904 - Ružomberok
Fortuna liga 2020/21, 6.kolo • so 12.9.2020, 19:00 • MOL Aréna
Góly: 21. Almási 0:1 , 53. Kalmár 1:1 , 56. Ramirez Matheus 2:1 , 59. Kalmár 3:1 , 62. Kmeť 3:2
Hlavný rozhodca: Dušan Sedlák • Asistenti rozhodcu: Gabriel Ádám, Anton Perát • Divákov: 819
90+2
Je koniec, je koniec, je konieeeec tohto neskutočného zápas, ktorý nemá obdoby. Hráči na ihrisku nám ponúkli infarktový futbal, pri ktorom sme zostarli minimálne o desať rokov. No dámy a páni, aj v oslabení sme ho zvládli neskutočne otočiť o dotiahnuť do víťazného konca. Toto svet nevidel, čo sa stalo v Dunajskej Strede, no aj po 6. kole sme stopercentní. Znovu prepisujeme históriu. Hráči cítili všetku podporu aj mimo tribún, a preto sme do víťazného konca dotiahli zápas, aký sa už nikdy nebude opakovať. Spomínate si na jeden zápas za zatvorenými tribúnami, ktorý sa proti Ružomberku skončil 3:2? Ďakujeme, ďakujeme ďakujeme!

Po dôležitom oddychu počas reprezentačnej prestávky pokračujeme v anglických týždňoch. Najbližšie vo štvrtok 17. septembra o 20:45 privítame na našom trávniku v rámci Európskej ligy český Jablonec. Liga zase pokračuje o týždeň v nedeľu, kedy vycestujeme do Senice.
90
Rozhodca pridáva ešte dve minúty.
90
Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Boďa (MFK Ružomberok).
90
Rohový kop sme mali tentokrát my, ale zahrali sme ho skôr takticky.
88
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Bednár, prichádza Balić.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ramirez, prichádza Njie.
88
Rohový kop hostí Jedlička podbehol a na vzdialenejšej žrdi na neho číhal Maslo. Bol v príliš veľkom uhle, aby loptu zvládol doraziť.
87
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Filinský, prichádza Dopater.
85
Získali sme rohový kop. Fábryho center letel na Kružliaka, no v šestnástke dominovala obrana "ruže".
82
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Zsigmund, prichádza Múdry.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Takáč, prichádza Dopater.
82
Fábry vypálil z dvadsiatich metrov, no Macík si teraz svoju pozíciu zastal.
81
Žltú kartu dostáva Boďa (MFK Ružomberok).
80
Po striedaní Takáč našiel centrom k bližšej žrdi Gereca, no ten loptu našťastie nedokázal usmerniť.
79
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Fábry.
79
Toto je zápas, na ktorý sa bude ešte dlho spomínať. Medzitým sa schyľuje k striedaniu!
78
Ďalšiu zaujímavú príležitosť mal Brenkus, no Jedlička nás znovu podržal výborným zákrokom.
76
Rohový kop mali hostia, no našťastie sme si s ním podarili v najrýchlejšom možnom čase.
74
Dnešné stretnutie sleduje len 819 divákov. #VráťteNámNášFutbal!
72
Ďalšia šanca, pri ktorej sme mohli rozhodnúť. Kalmár vysunul dopredu Kružliaka, ktorý z ostrého uhla pálil k vzdialenejšej žrdi. Tesne ju minul.
70
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Almási, prichádza Boďa.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Kochan, prichádza Brenkus.
69
Kalmár poslal tvrdý pokus z priameho kopu cez múr, ktorý mieril k ľavej žrdi, no predsa len ju minul.
68
Mali sme kopať penaltu. Po našom zakončení si totiž si totiž Mrva sám nastrelil ruku v šestnástke, no rozhodca to nevidel.
64
Žltú kartu dostáva Takáč (MFK Ružomberok).
62
Ružomberok dal gól!
Gól strelil KMEŤ.

Prišiel center ľavej strany ihriska, ktorý najprv zakončil Gerec, no fantasticky ho vychytal Jedlička. Poradil si aj s prvou strelou Kmeťa, no pri dorážke nemal šancu.
61
V Dunajskej Strede sa píše neskutočný futbalový príbeh, keď aj v oslabení sa dejú absolútne nezabudnuteľné okamihy.
59
Dunajská Streda dala gól!
Gól strelil KALMÁR.

GOOOOOOOOOOOOOL, absolutné neskutočné veci sa dejú v MOL Aréne. Aj po drhom góle sme hrali ako keby nás nečakala Európska liga, ako keby nebežala šesťdesiata minúta. Kalmár zahral roh asi z tridsiatich metrov a absolútne psychicky zničeného Macík skackajúci pokus neskutočne prekonáva.
58
Žltú kartu dostáva Kochan (MFK Ružomberok).
57
Gól strelil RAMIREZ.

GOOOOOOOL, tak to snáď nie je možné, čo sa opäť deje v MOL Aréne. Ramirez sa dostal k strele z približne dvadsiatich metrov, no trafil sa famózne. Vymietol pavučinu ako sa to vidí naozaj málokrát a Dunajskú Stredu dostal do maximálneho vytrženia. To je onoooo. V oslabenííííí!
56
V nádejnej príležitosti sa ocitol Malý, ktorý sa po strele dožadoval odpískania ruky na strane hostí. Rozhodca videl situáciu inak.
54
Po góle sme dostali vietor do plachiet a rovno sme dostali chuť aj na ďalší gól. Snažíme sa zakončiť z každého možného uhla a keď budeme pokračovať, tak sa niečo ujme.
53
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, v početnej nevýhode vyrovnávame dámy a páni! Davis sa uvoľnil na ľavej strane ihriska odkiaľ našiel výborne nabiehajúceho a bojujúceho Kalmára, ktorý sa aj dostal k zakončeniu z prvej a Macík už nedokázal zakročiť.
52
Kružliak podcenil "malú domov", no Jedlička našťastie dobre zareagoval, a tak sme sa o výsledok až tak nemuseli báť.
49
Štandardku zahral Gerec, no priamo našim hráčom. Akcia hostí sa tak rýchlo skončila.
49
Žltú kartu dostáva Malý (FC DAC Dunajská Streda).
46
Začal sa druhý polčas. Výkop patril nám a pol minúty sa v rámci bojkotu s opatreniami štátu nehralo. Snáď sa ešte všetko na dobré obráti. #VráťteNámNášFutbal!
Po reprezentačnej prestávke sa nevraciame najlepšie. Prvý polčase sme totiž nezvládli. Začali sme síce aktívnejšie, no postupne hostia dokázali vyrovnať hru až sa dostali ku gólu a dokonca po našej červenej karte hrajú s početnou výhodou. Spraviť niečo so zápasom bude náročné, no my veríme, že to predsa len dokážeme. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.
44
Davisov center z ľavej strany ihriska našiel Divkovića v šestnástke, no ďalšiu z našich príležitostí sme premárnili.
41
Ružomberok má po červenej karte hru pod kontrolou ešte viac. Verme, že nám prestávka prospeje a kouč nájde ešte správny liek a motiváciu pre našich hráčov.
40
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Friede, prichádza Malý.
39
Žltú kartu dostáva Kalmár (FC DAC Dunajská Streda).
38
Gerec loptu napálil z zvnútra šestnástky a druhému gólu zabránil jedine blok Schäfera na bránkovej čiare.
37
Prehrávame a po červenej karte to dnes budeme mať mimoriadne ťažké a to sily potrebujeme aj na Európsku ligu.
35
Gerec unikol Müllerovi po dlhom pase a pri úniku padol. Podľa opakovaného záznamu nie je 100%-né, či ho náš hráč potkol, no každopádne inkasoval červenú kartu.
31
Hra sa dostala medzi šestnástky, no nám by sa zišlo, aby sme ešte pred prestávkou zasiali jeden gólik do šatne.
28
Vyzeralo to tak, že Blackman to už s loptou prehnal, no predsa len sa mu podarilo poslať center pred šestnástkou, ktorú z nádejnej pozície zakončil Davis, no netrafil sa dobre do lopty.
25
Žltú kartu dostáva Müller (FC DAC Dunajská Streda).
23
Po góle sa samozrejme okamžite snažíme o vyrovnanie, usadili sme sa pred šestnástkou hostí, no k zakončeniu sme sa nedostali.
21

Po centri z ľavého krídla sme v šestnástke zaspali. Na vzdielenejšej žrdi sme si nepokryli Kmeťa, ktorý loptu vrátil pred bránku na nepokrytého Almásiho. Ten sa z prvej do lopty netrafil najlepšie, no nášho gólmana prekvapil.
18
Takáč zahral aj dva rohové kopy, no s obidvoma sme si poradili.
17
Horúco však bolo na druhej strane, kedy sa Takáč dostal z štipľavému pokusu z ostrého uhla. Keďže pokus smeroval z vnútra šestnástky, tak Jedlička mal čo robiť, aby loptu vytesnil.
15
Ďalší výborný pas poslal Divković na hranici ofsajdu Ramirezovi, no ten v samostatnom nájazde tesne netrafil bránku.
12
Balić krásnym centrom za obranu našiel nabiehajúceho Divkovića. Ten zakončil z bezprostrednej blízkosti, no Macík si svoje miesto podržal a to aj pri dorážke.
11
Šikovne sa na pravej strane ihriska uvoľnil Blackman, a preto si mohol dovoliť prudký center do šestnástky. Žiaľ, spoluhráča nenašiel.
8
Loptu si aj s dávkou šikovnosti potiahol Ďungel, ktorý vypálil z vyše dvadsiatich metrov. Teraz sa už jednalo o tvrdší pokus, lenže priamo do náručia nášho gólmana.
6
Ku prvej strele sa aj napriek tomu dostal Kmeť, ktorý zakončil spoza šestnástky, lenže slabší pokus nás ohroziť nemohol.
5
Po prvých dotykoch s loptou sa zdá, že pokračujeme v tom, v čom sme skončili. S dominantným futbalom na našej strane.
2
Už v úvode sme sa dostali do šestnástky, no v nej sa tentokrát Blackmanovi nepodaril dať finálny pas.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom hostí.
Príjemný dobrý deň vám prajem z Dunajskej Stredy a smutnej MOL Arény, kde opäť chýbajú fanúšikovia. Prísne bezpečnostné opatrenie totiž dovolia na štadiónoch len 1000 ľudí a teda znovu prosíme #VráťteNámNášFutbal!!! Na zelený trávnik práve prichádzajú hráči oboch celkov. Domáci v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v oranžovo-čiernych dresoch.

Po reprezentačnej prestávke je našim hlavným cieľom potvrdiť famózny vstup do sezóny, v ktorej sme absolútne všetky zápasy vyhrali! Cez pauzu sme si aj napriek reprezentácii od Jedličku, Bednára, Schäfera a Kalmára oddýchli, a preto v plnej sile opäť chceme plný počet bodov a zároveň ponechať si náskok na líderskej pozícii. Hostia sú na tom úplne inak. Cez letnú prestávku sa oslabili a pri fyzicky náročnom vstupe to bolo aj vidieť. V najvyššej súťaži ešte nevyhrali a neuspeli ani v Európskej lige.

Oni pre zmenu využili prestávku na mentálny oddych, no veríme, že ten im nebude platný, aj keď zápas odohráme len v oklieštenej zostave. Bez dvanásteho hráča. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Schäfer – Friede, Balić – Divković, Ramirez, Kalmár (K)
Náhradníci: Száraz – Fábry, Andzouana, Njie, Malý, Mendez, Bednár

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (K), Mrva – Kmeť, Zsigmund, Kochan, Takáč, Ďungel – Gerec, Almási
Náhradníci: Krajčírik – Boďa, Dopater, Múdry, Filinský, Brenkus, Holub

Rozhodca: Sedlák – Ádám, Perát.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 6. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 12.9.2020 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.