(0:0)
FK Pohronie
DAC 1904 - FK Pohronie
Fortuna liga 2020/21, 13.kolo • so 7.11.2020, 17:00 • MOL Aréna
Hlavný rozhodca: Ladislav Prešinský • Asistenti rozhodcu: Peter Bednár, Gabriel Ádám
90+2
Stretnutie sa práve skončilo a, žiaľ, dnes jednoznačne strácame dva body. Proti poslednému mužstvu Fortuna ligy sme najmä v druhom polčase nedokázali využiť hneď niekoľko gólových príležitostí. Zápas, ktorý sme mali jasne vyhrať, sme do zdarného konca nedotiahli, a tak sa pred nás derie Slovan aj keď máme o jeden zápas menej.

Po prestávke zapríčinenej koronavírusom sme ďalšie kolo s Pohroním zvládli odohrať, no prestávku strieda prestávka, teraz však reprezentačná. Pokračujeme tak o dva týždne v sobotu 21. novembra o 17:00, kedy vycestujeme do Nitry. Dovtedy Vám prajem príjemný zvyšok víkendu a príjemné . Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+2
Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Weir, prichádza Chríbik.
90+1
Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Bimenyimana, prichádza Petrák.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.
90
Žltú kartu dostáva Weir (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
87
Pohroniu sa hru podarilo v závere presunú medzi šestnástky, čo samozrejme všetkými desiatimi vyhovuje nášmu súperovi.
84
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sommer, prichádza Andzouana.
83
Loptu tentokrát zahral Fábry, no tečovaná von bola od jeho spoluhráča, tak to je večná škoda.
82
Nicolaescu je faulovaný presne pred pokutovým územím. Toto je obrovská príležitosť na gól. Chlapciiii do toho!
79
Nebyla práve zažíva premiéru v najvyššej súťaži a my mu prajeme veľa šťastia a pokojne aj víťazný gól.
79
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Njie, prichádza Nebyla.
78
Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Fadera, prichádza Matić.
Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Audino, prichádza Blahút.
76
Aj napriek tomu, že gól stále nepadol, tak rozhodne vidíme kvalitnejší aj zaujímavejší polčas. Azda aj so šťastným koncom.
73
Dlhý center Kružliak odhlavičkoval, lenže presne na Obročníkove kopačky. Aj napriek väčšej vzdialenosti vypálil z prvej, no nemieril presne.
71
Nebol to vyslovene zlý pokus, no predsa len letel asi meter nad.
70
Získali sme priamy kop z ideálnej vzdalenosti, asi každému je jasné, že loptu zahrá Kalmár. Držíme ti palce. Ale snažíme sa, makáme.
68
Menšie zmätky v našej obrane, no predsa len sme svoje chyby dokázali vykryť.
66
Štandardku zahrávali hostia a zuby si na loptu brúsil Špiriak, no nedostal sa k nej.
63
Ďalší strelecký pokus na našej strane. Po odrazenej loptu Sommer vysunul pred šestnástkou Njieho, no ani on sa v dobrej pozcií netrafil tak ako sa patrí.
60
Dobrá správa je, že pred súperovou bránkou sa nám začína dariť viac a viac. Stále ale čakáme na gól a vieme, že novic Nikolaescu ho je schopný streliť.
60
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Nicolaescu.
57
Je toto možné, že čo sme teraz nevyužili? Parádny pas do pokutového územia dostal Divković, ktorý nastrelil pravú žrď. Dorážal ešte aj Sommer, no v gólovej pozícii sa trafil zle a ešte raz zle. Jaaaaaj, treba ten gól!
54
Konečne sme v druhom polčase pohrozili aj my. Na Kalmárov center si do šestnástky nabehol Beskorovainyi, dokázal aj hlavičkovať, no predsa len chýbalo ešte trochu razancie.
53
Ani teraz sme nepôsobili najistejšie, no hrozbu sme predsa len zažehnali.
52
Poriadné kusisko šťastia na našej strane. Bimenyimana výborne sklepol loptu na Faderu, ktorý však zoči-voči Jedličkovi minul bránku.
51
Po striedaní sme zmenili aj rozostavenie. Prešli sme na troch obrancov a snáď to bude správny kľúč k úspechu.
49
Žltú kartu dostáva Sommer (FC DAC Dunajská Streda).
48
Je jasné, že ani náš kouč nebol úplne spokojný s doteraz predvedenou hrou, a tak sa ju snaží oživiť rovno dvojitým striedaním. Veľa šťastia.
46
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Müller, prichádza Malý.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Mendez, prichádza Beskorovainyi.
46
Začal sa druhý polčas.
Ani jedna minúta do plusu, a tak do kabín schádzame za bezgólovej remízy, ktorá je však spravodlivá. Hrá sa nepekný futbal s nepresnosťami, a ktorému dominujú najmä súboje.. Boli sme lepší na lopte, my sme tvorili hru, ale na gól ešte musíme pridať. Tri body musia zostať doma a preto DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Žltú kartu dostáva Mendez (FC DAC Dunajská Streda).
44
Pre ošetrovanie a občerstvovanie sa nehralo hodnú minútu. Divná prestávka pred prestávkou.
42
Hostia so štandardkou po faule Divkovića. Mazan hľadal Špiriak na vzdialenejšej žrdi, no rýchlejšie sa ku nej dostal Jedlička.
39
Davis, Blackman a Balić, ktorí chýbajú pre koronu vidno, že sú veľkou stretou. Krídla zďaleka nie sú tak aktívne ako sme zvyknutí. Stále však máme všetko vo svojich rukách, sme kvalitnejší a treba gól na ukľudnenie.
36
Kalmár sa už po niekoľkýkrát pokúšal vysunúť spoluhráča dlhým centrom, no dnes nie sú tak presné ako sme u nášho kapitána zvyknutí.
33
Aaaaa mohli sme vyhrávať. Kalmár po pase z ľavej strany ihriska v šestnástke nikto nebránil, no tesne pred Jenčom loptu nenamieril ideálne.
32
Fanúšikovia nám chýbajú stále, ale presne teraz je ten úsek, kde by sa zišlo ich potlačenie našich hráčov.
29
Aj naďalej hra prebieha najmä medzi šestnástkami a aby som to presne vystihol. Nehrá sa pekný futbal.
26
V dobrej pozícii sa ocitol aj Audino na druhej strane. Po centri z pravého krídla zakončoval z prvej a bol to pre neho až príliš prudký center, ktorý dostatočne neskrotil.
24
Zahrali sme hneď dva rohy a nádejnejší bol prvý. Vyskočil si naň Ramirez, no predsa len mu ešte niečo chýbalo, aby loptu dorazil.
23
Brzdí nás množstvo nepresností a častokrát zbytočne riskantné lopty. Vybojovali sme si však roh, tak uvidíme.
21
Fábry sa postavil k rozohraniu priameho kopu, keď loptu, zrejme nechcene, poslal rovno do brankárovho náručia.
18
Po faule Mendeze mal náš súper ďalšiu štandardku, no tentokrát sme sa pri nej ani náhodou nezapotili.
16
Pri zahrávaní priameho kopu Kalmára si na center nabiehal Kružliak, ale na loptu bol prikrátky.
14
V úvodných minútach sme lepším tímom, ako sa aj predpokladalo, no naša dominancie by mohla byť aj vyššia. Aj si myslím, že ju budeme pribúdajúcimi minútami zvyšovať.
12
Žltú kartu dostáva Kružliak (FC DAC Dunajská Streda).
10
Máme tu prvú gólovú šancu. Fábry sa počas smerujúcej lopty k nemu výborne obzrel. Našiel si tak nabiehajúceho Divkovića, ktorého aj šikovne vysunul, no Markovi lopta naozaj zle sadla na kopačku.
9
K rohu sme sa dostali aj my. Fábry ho zahral nakrátko Divkovićovi, ktorýž však nastrelil len najbližšie stojaceho protihráča.
6
Vybehnutie po loptu si ideálne načasoval Njie, a tak sa skončila séria centrov do nášho pokutového územia.
6
Prvý roh bol okamžite odvrátený, druhý vyboxovaný Jedličkom, a tak je na rade tretí, ktorý zahrá Mazan.
5
Ramirez tiež ukázal dobrý nástup, len trochu to prehnal faulom na Mazana. Štandardku tak dostal Weir, no v šestnástke aj na dvakrát operoval Kružliak. Po druhom odvrátený získali hostia roh.
3
Divković už od úvodu ukázal parádny nástup, keď aj súpera a teda osy prekvapil s jeho napadnutím. Ku gólovej šanci sme sa vďaka tomu ešte nedostali.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v čiernych dresoch.

Pre koronu v kádri Serede sme posledný zápas odohrali ešte proti Slovanu pred dvoma týždňami a paradoxne nás čaká reprezentačná prestávka. Do nej chceme ísť v pozícii lídra a nie sme od toho ďaleko. Slovan totiž nevyužil našu nechcenú pauzu na predbehnutie a na druhej strane doma berieme vo výbornej forme bod a to je jedno, či k nám zavíta tím zo špice alebo spodku tabuľky, ako je tomu teraz. Pohronie bojuje podobne ako v nováčikovskej sezóne o záchranu od samotného začiatku ročníka. K tomu v kádri hostí nastali medializované konflikty, preradenia, zmeny na lavičke, keď na nej skončil Radványi no ani to nepomohlo nájsť nášmu súperovi ideálnu formu.

Aj oslabení pre karanténu Blackmana, Davis a Balića však chceme jednoznačne vyhrať. Máme na to všetky predpoklady. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Müller, Kružliak, Mendez – Njie – Fábry, Schäfer – Divković, Ramirez, Kalmár (K)
Náhradníci: Száraz – Beskorovainyi, Sharani, Andzouana, Malý, Nebyla, Nicolaescu

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Jacko, Pavlík (K), Špiriak – Mazan, Weir, Obročník, Audino, Župa – Bimenyimana, Fadera
Náhradníci: Vondryska, Matić, Blahút, Petrák, Bangala, Chríbik, Dovec

Rozhodca: Prešinský – Bednár, Ádám.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 13. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 7.11.2020 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.