Slovan
DAC 1904 - Slovan
Fortuna liga 2021/22, 7.kolo • ne 12.9.2021, 17:00 • MOL Aréna
Góly: 72. Schäfer 1:0 , 74. Zmrhal 1:1
Hlavný rozhodca: Michal Očenáš • Asistenti rozhodcu: Branislav Hancko, Daniel Poláček • Divákov: 7144
90+9
Dnešné stretnutie sa končí remízou, s ktorou ale nie sme spokojní. Podľa vývoja stretnutia, našich akcii a nesmiernej bojovnosti sme si dnes zaslúžili všetky body. Ďakujeme našim hráčom za obrovský zážitok a rovnako aj našim fanúšikom. Dnešné stretnutie ste spravili svetovým.

Po reprezentačnej prestávke sme sa vrátili vo veľkom, a tak netrpezlivo čakáme na ďalší duel, ktorý sa uskutoční budúcu sobotu 18. septembra o 18:00, kedy sa predstavíme v Ružomberku proti miestnej “ruži”. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok začínajúceho víkendu Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+8
Penalta, žiaľ, nie je. A koniec prichádza až príliš skoro, nehralo sa tie 4 nadstavené minúty.
90+7
Toto nemá konca kraja, čo toto je? Napätie by sa dalo krájať.
90+7
Toto sú strašné nervy, šialené.
90+6
Rozhodca si akciu prišiel pozrieť na monitore, bude penalta?
90+4
Opäť sa čaká na VAR, či nemá byť prípadná penalta pre nás. Bodaj by aj bola!
90+3
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza De Marco, prichádza Lichý.
90+1
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte štyri minúty.
90
Ďalšia fantastická gólová príležitosť! Schäfer poslal poriadne tvrdý pokus na Chovana, no ten šiel viac menej do stredu, a tak sa s ním súperov gólman poradil.
89
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andzouana, prichádza Verlinder.
88
Hostia mali roh, ktorý ale bol stopnutý, keďže De Marco sa dopustil útočného faulu.
85
Bojujeme, sme blízko gólu, čo sa týka šancí, tak si ho aj zaslúžime, no vedie k nemu ešte ťažká cesta. Chlapci do toho!
83
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Čavric, prichádza Dražić.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Henty, prichádza Adler.
81
Hostia odpálili pyro šou, no aspoň, na rozdiel od minulosti svetlice nehádžu na ihrisko.
78
Hostia zahrali aj dva rohové kopy, no tie sme si už našťastie postrážili.
76
Po vyrovnávajúcom góle sa na koňa dostali hostia. Po priamom kope si Beskorovainyi takmer dal vlastný gól hlavou, no Jedlička loptu predsa len vytesnil.
74
Slovan dal gól!

Tak to snáď nie je možné. Slovan vyrovnal až príliš rýchlo, až príliš sme sa nechali uniesť gólom. Nezachytili sme Zmrhalov pohyb, ktorý už zoči-voči Jedličkovi zakončil absolútne nekompromisne.
73
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sharani, prichádza Krstović.
72
Dunajská Streda dala gól!

GOOOOOOOOOOOOL, tak to snáď nie je možné, čo sa deje v MOL Aréne. Po neskutočnom nátlaku na majstra sme strelili absolútne zaslúžený gól. Nahrávku si pripísal Lamkel Ze, no fantastickou strelou sa prezentoval Schäfer. Z vyše dvadsiatich metrov loptu umiestnil k pravej žrdi, kde sa Chovan nestihol presunúť.
70
Priamy kop sme nevyužili, no súper sa pustil do rýchlej kontry. Na jej konci Rabiu mieril nepresne.
68
Hahn je na ihrisku necelých päť minút a mal tretiu šancu, to je šialené. Tentokrát ho našiel Davis, no halvičkou loptu dostatočne neskrotil v nádejnej pozícii.
67
Nebezpečný nájazd mal aj Henty, Jedlička ho skvelo vychytal, no všetko bolo zbytočné, pretože rozhodca odmával ofsajd.
66
Ďalšia nevyužitá tutovka po výbornej prihrávke Andzouanu z vlastne polovice, ale aj výbornom prebratí lopty Lamkelom. Lopta sa pod Chovana neprepasírovala.
65
Dnešné stretnutie sleduje 7144 divákov.
64
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Green, prichádza Mráz.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza De Kamps, prichádza Rabiu.
62
Čo nám ešte chýba ku gólu? Hahn mal hneď ďalšiu strelu a nebola ani z ofsajdu. Bola zvnútra šestnástky a skončila tesne vedľa.
61
Či bol ofsajd dodatočne posúdil VAR.
60
Hahn sa okamžite mohol zapísať gólom po fantastickej prihrávke za obranu a tesnom ofsajde. Veľká škoda.
58
Hahn nahradil Ciganiksa a to znamená, že aj on si dnes okrem Lamkela odkrútil debut v našich farbách. Keďže ide o najlepšieho strelca maďarskej najvyššej súťaže za minulú sezónu, tak máme vysoké očakávania.
56
Je tu prvá vážnejšia príležitosť v druhom polčase. Lamkel Ze si našiel priestor na zakončenie a to aj využil na parádnu strelu, ktorej však stále chýbal metrík. Keby nebol, tak by sme tu možno mali aj gól mesiaca september.
53
Davisov roh tentokrát letel absolútne presne ako sa patrí, no hostia nám predsa len nedovolili zakončiť. Bola to však tesnotka.
52
Medzičasom nám fanúšikovia ponúkli fantastické predstavenie tvorené bubnami. Celkovú sú dnes naši fanúšikovia počas celého stretnutia fenomenálni.
50
Získali sme ďalší roh, no Henty bol opäť úspešný. Lopta sa síce odrazila k Lamkelovi, ale on nebol dostatočne presný.
49
Davis začína druhý polčas rohom, no Henty loptu nedokázal namieriť do prázdnej bránky.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril našim futbalistom.
V prvom polčase sme nepôsobili zlým dojmom a o niečo sme azda aj boli aktívnejší a nebezpečnejší, hostia zas hocikedy mohli byť a aj boli nebezpeční vďaka ich značnej rýchlosti a brutálnemu prechodu do útoku. Remíza je zatiaľ spravodlivý rezultát, no samozrejme veríme, že aj v druhom polčase si pripravíme niekoľko gólových príležitostí a tentokrát aj niektorú využijeme. Máme na to. DAC do toho!
45+5
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Krásne odzbrojenie Hentyho ukázal Brunetti. Tak sa to robí do psej ....
45+1
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte 5 minút.
45
Hostia získali ďalšiu štandardku, ktorú zahral Green a opäť Sharani odhlavičkoval do bezpečia.
44
Hostia mali aj ďalší roh a konečne sme loptu poslali do bezpečia.
42
Lopta doletela až tesne pred našu bránku, kde si s ňou poradil Sharani.
41
Sme aktívnejší a azda o niečo nebezpečnejší, no obrovský navrh majú naši hostia v prechode do útoku a celkovo v ich rýchlosti. Zatiaľ im však táto predispozície gól nepriniesla. Roh však áno.
39
Na štadióne vládne mimochodom výborná atmosféra z takmer vypredaného hľadiska. Nesmierne vám ďakujeme!
37
Náš súper musí byť neustále v pozore. Tentokrát výbornú finálnu prihrávku poslal Davis Andzouanovi, ktorého pokus sa ale medzi tri žrde nezmestil.
35
Lamkel Ze teraz vystrúhal parádny pas, ktorým našiel Ciganiksa, ale ten sa svojej veľkej šance zľakol a hlavičkoval vedľa.
33
Henty dostal loptu do šestnástky a aj keď sa od neho čakala prihrávka, tak miesto toho zvolil strelu z ostrého uhla, ktorá nás takmer prekvapila.
31
Rozhodca z nepochopiteľných dôvodov dlho čakal, kým k ležiacemu Sharanu privolal zdravotníkov. Aj napriek tomu však zrejme bude v poriadku.
30
Brunetti loptu neodkopol ideálne, a tak mohol Božikov ideálne dorážať. Nebol presný našťastie.
29
Medzičasom sa "fanúšikovia" od Slovana prezentujú neuveriteľne primitívnymi pokrikmi pripomínajúcimi pravek.
27
Získali sme ďalší roh, ktorým Davis spoluhráča nenašiel.
24
Davis zahral našu štandardku, keď loptu poslal do šestnástky, kde sme sa nepresadili.
22
Brunetti sa až príliš zahrával s osudom. Henty ho tak obral o loptu, no našťastie Jedlička jeho strelu z ostrého uhla dokázal zneškodniť.
19
Zápas sa zatiaľ vyvíja podľa našich predstáv. Proti úradujúcemu majstrovi určite neťaháme za kratší koniec.
16
Opäť loptu rozohral Davis, no De Marco bol podstatne pozornejší.
15
Davis najprv na na bližšej žrdi hľadal Dimuna, no Pauschek si takmer vsietil vlastný gól. Máme tak pred sebou ďalšík roh.
14
Získali sme rohový kop. Tempo stretnutia ani omylom neutícha.
11
Zaujímavé šance nekončia. Najprv Andzouana výborne nahral Lamkelovi Ze, ktorý si mušku ešte trochu musí vyladiť a z následného rohu hlavičkoval Sharani tesne nad.
9
Zápas naberá velikánske grády. Najprv naša nová posila Lamkel Ze neprihral ideálne, aby pri rýchlej kontre skončilo Greenove zakončenie tesne nad.
7
Aj vďaka určitej dávky šťastia sme neinkasovali. Pauschek poslal prihrávku cez našu šestnástku na úplne voľného Zmrhala, ktorému však chýbal asi krok k dorážke lopty do prázdnej bránky.
5
Po dlhej prihrávke sa Čavrić snažil znepríjemniť život nášmu bránkarovi. Jedlička sa ale zastrašiť nenechal.
4
Hneď v úvode spadol Sharani s bolestivou grimasou, no snáď bude v poriadku. Zatiaľ to tak vyzerá, že zranený nie je.
3
Už pred úvodným výkopom sa diali zaujímavé veci. Priam zimomriavkovo sa spievala hymna Nélkuled a zároveň bol ocenený náš stredopoliar Schäfer za najkrajší gól mesiaca august. Srdečne gratulujeme!
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril nášmu súperovi.
Príjemný dobrý deň vám prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú obaja aktéri na obrovské derby. Naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým náš úhlavný rival z Bratislavy v belasom prevlečení. O čo dnes pôjde? O úplne všetko!

A je teraz úplne jedno, že začiatok sezóny nám nevyšiel podľa predstáv. Dnes chceme ukázať všetko, čo je v nás, dnes chceme nášho súpera a úradujúceho majstra za každých okolností poraziť. Je výborné, že sme do reprezentačnej prestávky šli víťazne naladení, k tomu sme sa cez prestávku výrazne posilnili a spoločne s parádne naplnenými tribúnami veríme jedine v náš trojbodový zápis.

Slovanu sa pod taktovkou trénerského mága Weissa st. darí. V Európe nepodal optimálne výkony, no dostal sa do skupinovej fázy a v lige je dodnes stopercentný. Bývalý úspešný reprezentačný tréner sa navyše dočkal vytúžených posíl, ktorých potrebu dlhodobo avizoval. Navyše, aj pred blížiacim sa duelom s Kodaňou, nastúpili hostia zrejme v najsilnejšom možnom zložený.

Aby toho nebolo málo, tak po skutočne dlhej dobe sa na našom štadióne nachádzajú aj fanúšikovia súpera. Bude sa skutočne na čo pozerať. Pred nami je obrovitánsky sviatok a nezostáva nám nič iné, len si ho užiť. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Brunetti, Beskorovainyi, Davis (K) – Andzouana, Schäfer, Dimun, Ciganiks – Lamkel Zé, Sharani
Náhradníci: Vantruba – Muhamedbegovic, Njie, Fábry, Hahn, Szendrei, Verlinden, Krstović, Nicolaescu

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek, Kashia, Božikov (K), De Marco – Čavrić, Kankava, De Kamps, Zmrhal – Green, Henty
Náhradníci: Šulla – Križan, Rabiu, Dražić, Hrnčár, Lichý, Vojtko, Da Silva, Mráz

Rozhodca: Očenáš – Hancko, Poláček.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 7. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 12.9.2021 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.