koniec zápasu
DAC 1904
4:2
(2:0)
ViOn
DAC 1904 - ViOn
Fortuna liga 2021/22, 10.kolo • pi 1.10.2021, 17:00 • MOL Aréna
Góly: 5. Hahn 1:0 , 9. Andzouana 2:0 , 51. Ďubek 2:1 , 54. Krstović 3:1 , 61. Hahn 4:1 , 90. Čögley 4:2
Hlavný rozhodca: Peter Ziemba • Asistenti rozhodcu: Milan Štrbo, Martin Vitko • Divákov: 4017
Góly
4
2
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
11
16
Rohové kopy
7
5
Žlté karty
0
0
Červené karty
0
0
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Je konieeeeec a my sa radujeme z troch bodov. Pred reprezentačnou prestávkou sme si pripísali nesmierne dôležité víťazstvo. Vyhrali sme viacgólovým rozdielom a vyhrali sme po našej jasnej prevahe, čo nám do prestávky dá nesmierne dôležité sebavedomie. Ďakujeme aj našim fanúšikom, že napriek všetkým okolnostiam zostali pri nás.

Do reprezentačne prestávky ideme teda pre našu radosť opäť s výhrou. Po nej sa vidíme v sobotu 16. októbra o 18:00, kedy zavítame do Žiliny na zápas proti miestnym “šošonom”. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok začínajúceho víkendu Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+2
Zlaté Moravce dali gól!


Tesne pred záverečným hvizdom sme súperovi nahrali na gól. Konkrétne Fábry po štandardke súpera hlavou nahral do behu pri malej domov, čo využil kapitán Čogley na zníženie stavu tohto stretnutia.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.
90
Po ďalšej zaujímavej akcii sme sa báli, že sa zranil Szendrei, ale našťastie boli naše obavy zbytočné.
89
Ďalší roh sme zahrali na krátko, no nič sme z neho nevyťažili.
88
Baví nás futbal a aj napriek trojgólovému vedeniu nenecháme súpera ani na sekundu dýchať. Skoro sme strelili aj ďalší gól po nedorozumení hosťujúcich obrancov sme videli takmer vlastný gól.
87
Sharani sa parádne pohral s obrancom súpera, ktorého pozval na kolotoč. Následne po centri našiel Szendreiovu hlavu, ktorý ale bol v príliš náročnej situácii.
85
Hostia a konkrétne Kyziridis zahral ďalší roh. Pri trojgólovom vedení si však naša obrana počína sebavedomo. Žiadnu drámu nechce dopustiť.
82
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Lamkel Zé, prichádza Fábry.
81
Piaty náš gól mal šancu pridať Sharani. V poslednej chvíli ho ale v šestnástke odzbrojil Mondek. Roh už nebezpečný nebol.
80
Hostia tiež mali šancu na gól. Loptu po strele skončila tesne nad. Všetko sme ale mali pod kontrolou.
77
Schäferov zahral loptu nakrátko tentokrát Lamkelovi, no aj tento center hostia odvrátili. Zostali sme v útoku, čo neznamenalo nič iné, len ďalší center letiaci do pokutového územia Zlatých Moraviec. Malý od malej žrdi poslal hlavičkou loptu k vzdialenejšej žrdi, kde až Čogley zasiahol v poslednej chvíli.
77
Ten zahral Schäfer nakrátko Davisovi a po ňom sme získali ďalší.
76
Aktuálne prenádherne kombinujeme. Obliehame bránku zo všetkých strán, no hostia v poslednej chvíli všetky naše snahy zatiaľ hasia. Máme roh.
75
Kyziridis zahral aspoň roh, no center na bližšiu žrď Gambošovi neslávil úspech.
74
Jedličku takmer prekvapil Yilmaz. Od ľavého krídla si nabehol do šestnástky, kde sa dostal aj k streleckej príležitosti. Zakončil k ľavej žrdi, kde sa ale Jedlička nenechal nachytať.
71
Z ihriska zišiel dole už aj náš dvojgólový hrdina, no pokračujeme vo výbornej nálade na ihrisku aj na tribúne, pretože tri body sa nezadržateľne blížia.
69
Gamboš sa teraz snažil odčiniť svoje veľké zlyhanie. Uvoľnil sa mu priestor na strelu, no loptu netrafil dobre.
69
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Dimun, prichádza Nebyla.
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Hahn, prichádza Szendrei.
66
Hostia získali roh, no kontaktný gól sa im nepodarilo zrealizovať.
65
Dnešné stretnutie sleduje 4017 divákov.
63
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Tóth, prichádza Švec.
62
Dunajská Streda dala gól!


Obrovská chyba hostí znamená, že o víťazovi stretnutia je zrejme definitívne rozhodnuté. Lukáč nahral loptu Gambošovi, ktorý sa ju snažil poslať späť, no slabší pokus odhadol Hahn, ktorý tak tečoval Lukáčov výkop a je z toho kuriózny gooooooooool.
60
Ciganiks mohol mať hneď po príchode prsty v góle. Do šestnástky poslal center, ktorý jemne tečoval, a tak mal Lukáč čo robiť, aby robinzonádou loptu vyrazil.
59
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andzouana, prichádza Ciganiks.
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Krstović, prichádza Sharani.
56
Po Davisovom centri sa tesne pred bránkou do lopty vrhali rovno dvaja naši hráči, ktorým chýbalo len málo k doklepnutiu lopty.
54
Dunajská Streda dala gól!


GOOOOOOL, dlho sme teda nemuseli smútiť. Do dvojgólového vedenia sme sa dostali do už po troch minútach. Krstović totiž dostal loptu, nevedel čo s ňou, a tak urobil, čo mal, vystrelil. Tento pokus tečoval ešte Mondek, a tak uvidíme, že komu tento gól pripíše hlavný rozhodca.
53
Veríme, že tento v podstate náhodný gól súperovi nedá príliš veľký vietor do plachiet. Musíme opäť zapnúť naplno.
51
Zlaté Moravce dali gól!


Hosťom sa podarilo to, čo sme si priali najmenej. Malý neúspešne odkopol loptu len priamo na Ďubeka, ktorý sa z vyše dvadsiatich metrov a spoza obrany trafil výborne k ľavej žrdi. Jedlička nemal šancu zareagovať.
49
Z ničoho nič dal za obranu takmer geniálnu prihrávku Krstović. Chýbala len o kúsok väčšia razancia.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril našim hráčom.
Po prvom polčase sa radujeme. Takýto prvý polčas sme potrebovali. Po jasnej prevahe a niekoľkých gólových príležitostiach vedieme o dva góly a už nám netreba nič iné, len ho doviesť do víťazného konca. DAC do toho!
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V nadstavení nám na nervy zabrnkal Yilmaz jeho tečom tesne pred Jedličkom. Radikálne našťastie nezmenil smer.
45
Rozhodca pridáva k záveru polčasu ešte tri minúty.
43
Hostia mali aj ďalšiu štandardku, ale aj Kolesár bol nebezpečný.
43
Ďuber zahral v závere polčasu štandardku takmer z rohovej zástavky. Center poslal na vzdialenejšiu žrď, kde však boli len naši hráči.
40
Následne sme zahrali dva rohy, ale ani jeden nemal nádej ohroziť súpera.
38
Jedlička teraz začal ďalšiu našu akciu. Výborným pasom našiel a poslal do útoku Blackmana. Ten si dokonca našiel aj strelecký pokus a s tvrdým pokusom z väčšej diaľky mal problém gólman hostí.
36
Roh Zlatých Moraviec tak zahral Ďubek, no súpera sme si v šestnástke postrážili.
35
Rozhodca ešte pomocou VARu kontroval ruku, no penalta správne nebola odpískaná.
33
Loptu tesne za šestnástku dostal Gamboš, ktorý bol tiesnený a jeho pokus sa tak medzi tri žrde nezmestil.
31
Ďubek musel byť po tvrdom zákroku v stredovom kruhu ošetrovaný, no našťastie je v poriadku a môže pokračovať v hre.
28
Ešte pred pol hodinou prišla ďalšia príležitosť na trojgólové vedenie. Výbornú akciu, pri ktorej Krstović kolmicou k ľavej žrdi vysunul Andzouanu a ten z prvej našiel na druhej strane Blackmana zakončil náš obranca. V gólovej pozícii však pálil len po zemi, a tak Lukáč dokázal zabrániť gólu.
26
Hostia nás zatiaľ v zápase najviac vystrašili. Najprv sme Yilmazov tvrdý pokus zablokovali až v poslednej chvíli, aby po dorážkach výborné vybehnutie predviedol Jedlička.
24
Boli sme nesmierne blízko ďalšieho nebezpečného zakončenia, no ten teraz prerušil rozhodca. Dotkal sa lopty, a tak akciu musel zastaviť.
22
Po úvodnej smršti sa pomaly osmeľuje aj súper. Center z ľavej aj z pravej strany však adresáta v šestnástke nenašiel.
20
Prvý roh stretnutia zahral Ďubek na krátko Kyzyridisovi, no nebol to od hostí dobrý ťah. Po centri sme sa pustili do rýchlej kontry, ktorú hlavou zakončil Dimun. Nebol presný.
18
Malý dostal do Davisa nesmierne náročnú prihrávku, no aj napriek tomu sa mu podarilo vysunúť Andzouanu excelentným pasom. Ziemba však videl útočný faul, a tak bolo po nádejnej akcii.
16
Ani po druhom góle sme sa neuspokojili a búšime do súpera. Takto má vyzerať futbal v našej prekrásnej MOL Aréne.
13
Výbornú techniku v šestnástke ukázal Lamkel Zé, kde priam "zjedol" Mondeka, no strelu z ostrého uhla Lukáč už zneškodnil.
11
Mohli sme lepšie zareagovať na nie ideálne výsledky? Veru nie! Len tak ďalej chlapci.
9
Dunajská Streda dala gól!


GOOOOOL, GOOOOOOL, GOOOOOOL, no pozrime sa na tento rozprávkový štart zápasu. Loptu do pokutového územia dostal najprv Krstović, po jeho strele sa odrazila k Hahnovi, ktorý nahral výborne postavenému Andzouanovi a nebolo o čom.
5
Dunajská Streda dala gól!


GOOOOOOL, to je onoooooo, konečne začíname, ako sa na DAC patrí. Hahn najprv parádnom pätičkou nahral Krstovičovi a aj keď jeho dobre umiestnený pokus k ľavej žrdi Lukáč ešte vyrazil, tak na Hahnovu dorážku nemal nárok.
4
V nie ideálnom piatkovom termíne si cestu na štadióna našlo menej našich fanúšikov, no na slovenské pomery ich je tu hojne a hlavne tu opäť vládne skvelá atmosféra.
2
Prvý strelecký pokus si pripísal Kyziridis, ktorý však z väčšej diaľky nebol presný.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom hosťujúceho celku.
Príjemný dobrý deň vám pri začínajúcom víkende prajeme priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na krásny zelený trávnik. Naši futbalisti v tradičných žlto-modrých farbách, kdežto hostia v bielych dresoch.

Po poslednej drsnej nedeľňajšej porážke v krajskom derby proti Trnave neprešiel ani týždeň a už tu máme možnosť sa aspoň čiastočné revanšovať za bolestivú prehru. Hráme doma proti Zlatým Moravciam a to nemôže nič iné znamenať, len trojbodový zápis. Aj sám majiteľ Oszkár Világi avizoval, že zdvihol varovný prst a reagovať na to musí trénerský štáb aj hráči. Naši skvelí fanúšikovia zase avizovali, že zostávajú pri tíme, a tak nám nezostáva nič iné, len vyhrať.

Zlatým Moravciam sa v predošlom ročníku podaril historický úspech, keď sa umiestnili na piatej, najvyššej priečke, na akej kedy klub v najvyššej súťaži skončil. Podarilo sa im to pod vedením progresívneho trénera Ľuboša Benkovského, ktorý síce zostal na lavičke, no viacero opôr káder opustilo. Výsledkom je, že ViOn na svoje výborne výkony nedokázal nadviazať. Nachádza sa na spodných priečkach tabuľky, odkiaľ by chcel čo najskôr uniknúť, pokojne aj vďaka získaným bodom proti nám.

My však na to máme iný názor. S fanúšikmi na tribúnach dnes neexistuje, aby sme dopustili stratu bodov. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Malý, Muhamedbegovic, Davis (K) – Andzouana, Dimun, Schäfer, Lamkel Zé – Krstović, Hahn
Náhradníci: Vantruba, Beskorovainyi, Vera, Nebyla, Fábry, Verlinden, Ciganiks, Sharani, Szendrei

FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Mondek, Chren, Tóth, Čonka – Čögley (K), Gamboš – Kolesár, Ďubek, Kyziridis – Yilmaz
Náhradníci: Kira – Belmenen, Mujiri, Švec, Haspra, Richter

Rozhodca: Ziemba – Štrbo, Vitko.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 10. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.10.2021 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

DAC 1904

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerAntal Németh
Asistent tréneraVojtech Balla
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerCsaba Gábriš
VideoanalytikTristan Anthony Thomas

ViOn

Základnej zostavy

S
#89
Alexandros Kyziridis
O
#12
Martin Chren
O
#90
Matúš Čonka
S
#29
Martin Gamboš
S
#26
Tomáš Ďubek
O
#16
Karol Mondek
U
#11
Kubilay Türk Yilmaz
O
#4
Martin Tóth
S
#17
Peter Čögley
S
#20
Peter Kolesár
B
#1
Patrik Lukáč

Náhradníci

U
#7
David Mujiri
O
#21
Dávid Haspra
O
#6
Aaron Belmenen
U
#9
Marek Švec
B
#33
Patrik Richter
B
#22
Matúš Kira

Realizačný tím

Hlavný trénerĽuboš Benkovský
Asistent tréneraJozef Novota
Tréner brankárovMartin Matlák
Kondičný trénerMilan Ivanka
Fortuna liga 2021/22 / 10. kolo / piatok 1.10.2021
DAC 1904 - FC ViOn Zlaté Moravce
DAC 1904 - ViOn
DAC 1904 - ViOn
4:2
Fortuna liga 2021/22 / 10. kolo / sobota 2.10.2021
MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina
Michalovce - Žilina
Michalovce - Žilina
1:0
Fortuna liga 2021/22 / 10. kolo / sobota 2.10.2021
MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Ružomberok - Liptovský Mikuláš
Ružomberok - Liptovský Mikuláš
4:1
Fortuna liga 2021/22 / 10. kolo / sobota 2.10.2021
ŠKF Sereď - FK Senica
Sereď - Senica
Sereď - Senica
2:1
Fortuna liga 2021/22 / 10. kolo / nedeľa 3.10.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Trenčín - Trnava
Trenčín - Trnava
0:1
Fortuna liga 2021/22 / 10. kolo / nedeľa 3.10.2021
ŠK Slovan Bratislava - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
Slovan - FK Pohronie
Slovan - FK Pohronie
5:1