Slovan
3:1
(1:0)
Slovan - DAC 1904
Fortuna liga 2021/22, nadstavba, 5.kolo • ne 10.4.2022, 17:00 • Tehelné pole, Bratislava
Góly: 27. Zmrhal 1:0 , 46. Rabiu 2:0 , 58. Mustafić 3:0 , 91. Sharani 3:1
Hlavný rozhodca: Boris Marhefka • Asistenti rozhodcu: Branislav Hancko, Tomáš Vorel • Divákov: 6134
90+2
Zápas sa končí s našou prehrou 1:3. Tešiť nás môže aspoň zlepšená hra v prvom polčase, lídra tabuľky sme skutočne dorovnali, no druhé dejstvo sme nezachytili a už to šlo ťažko. Ďakujeme však našim fanúšikom, že nás dnes takto pekne hnali vpred.

Po derby proti nášmu najväčšiemu rivalovi sa opäť vraciame späť do našej krásnej MOL Arény, kde Žilinu privítame v sobotu 16. apríla o 18:00. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok víkendu Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
Dunajská Streda dala gól!

Aspoň čestný gól na záver. Andrezinho zahral loptu netradične po zemi mimo pokutového územia na Dimuna. Ten z prvej poslal ľahší pokus, no ten šikovne umiestnil Sharani a postaral sa tak aspoň o ten jeden zásah.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.
90
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Zmrhal, prichádza De Marco.
89
Zápas sa dohráva a, žiaľ, víťazstva sa ani dnes nedočkáme.
86
Domáci opäť vystrájali. Po centri hlavičkou hľadal Čavrić Šaponjiča, úspešne ho našiel, no on poslal loptu nad.
85
Novic na ihrisku Moumou zahral aj štandarku, ale ani po nej sme neboli nebezpečnejší.
83
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ciganiks, prichádza Moumou.
82
Andrezinho mal ešte jeden roh, ale domáci si našich hráčov postrážili.
81
Zahrali sme aj roh, ale ani po ňom sme sa gólu nedočkali.
80
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rabiu, prichádza Green.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Kašia, prichádza Abena.
80
Aktuálna šanca doslova smrdela gólom. Pintom centrom z pravej strany našiel pred bránkou absolútne voľného Ciganiksa, no on v gólovej pozícii nenašiel priestor medzi tromi žrďami.
78
Strieľal aj Ciganiks, ale jeho pokus nártom bol nepresný.
76
Sharani sa dostal k strele, no jeho pokus spoza šestnástky nebol dobrý.
75
Dnešné stretnutie sleduje 6134 divákov.
73
Získali sme priamy kop z dobrej pozície. Zahral ho Ciganiks a bol veeeeeľmi nepresný. Škoda.
72
Žltú kartu dostáva Zmrhal (ŠK Slovan Bratislava).
72
Sharani takmer strelil gól z mŕtveho uhla, no lopta skončila mimo, a tak sa nakoniec pískal faul.
71
Boli sme naopak blízko aj ku štvrtého gólu. Mustafič nahral loptu absolútne voľnému Šaponjičovi, ktorí napriek prázdnej bránke nastrelil len brvno!
69
Hra sa poriadne rozkúskovala. Minimálne jeden čestný gól by sa však z našej strany patril.
68
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Verlinden, prichádza Brunetti.
66
Žltú kartu dostáva Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
66
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Lovat, prichádza Čavrić.
65
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Kankava, prichádza Holman.
63
Žltú kartu dostáva Weiss (ŠK Slovan Bratislava).
62
Napriek tomu, že prehrávame o tri góly, tak nás fanúšikovia naďalej ženú dopredu, ďakujeme.
60
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Krstović, prichádza Sharani.
59
Slovan dal gól!

Zabudli sme brániť. Rabiu sa do útoku po pravom krídle pustil spôsobom, že široko-ďaleko nemal protivníka. Bez problémov tak nahral nabiehajúcemu Mustafičovi, ktorý sa z prvej bez problémov trafil k pravej žrdi.
56
Po inkasovanom góle sa naďalej nevieme dostať späť do zápasu. Minúty nám však ubiehajú.
53
Žltú kartu dostáva Lovat (ŠK Slovan Bratislava).
53
Domáci získali rohový kop, ktorý zahral Zmrhal na bližšiu žrď Božikovovi. Jeho sme si našťastie postrážili.
50
Hneď po góle vidno, že istotu na kopačkách, ktorú sme mali v prvom polčase sme stratili. Azda sa ešte dostaneme do tohto stretnutia.
48
Žltú kartu dostáva Kružliak (DAC 1904 Dunajská Streda).
46

Tak to snáď nie je možné. Po úvodnom výkope sme sa hneď pustili do útoku, ten nám nevyšiel a vzápätí sme zabudli brániť. Loptu tak dostal osamotený Rabiu, ktorý si bez najmenších problémov pripravil streleckú príležitosť. Nášmu gólmanovi nedal šancu.
46
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Szánthó, prichádza Andrezinho.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril nášmu celku.
Po prvom polčase schádzame do kabín nespokojní. Neboli sme totiž horší, no aj napriek tomu prehrávame o gól. Sami sme si však dokázali, že vieme hrať s lídrom vyrovnanú partiu, a tak s azda ešte väčším sebavedomím nastúpime do druhého dejstva a zvrátime toto stretnutie. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V závere polčasu mali domáci štandardku. Weiss si narazil loptu so Šaponjičom a potom vystrelil nad.
45
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte jednu minútu.
44
Szánthó zahral roh nakrátko Baloghovi, ale to bolo zlé. Veľmi zle si to totiž spracoval loptu.
43
Snažíme sa a vybojovali sme gól. Dáme Slovanu jeden do šatne?
40
Slovan mal roh a Weiss zahral loptu na krátko, no po následnom centri o ňu prišiel.
39
Ani teraz sme neboli bez šance. Po zasekávačke vypálil Szánthó a Kašia len tak-tak zablokoval strelecký pokus.
38
Po odrazenej lopte sa k strele dostal Ciganiks. Jeho pokus však bol zablokovaný.
36
Verlinden sa dostal k výbornej streleckej príležitosti, avšak tiesnený, žiaľ, poslal loptu len do bočnej siete.
35
Hra je prerušená pre ošetrovanie Mustafič. Bude však v poriadku.
34
Získali sme však roh, ktorý poslal Verlindenovi na vzdialenejšiu žrď. Center z opačnej strany skončil už mimo ihriska.
33
Iba k náznaku šance sa dostal Verlinden. Jeho zakončenie totiž bolo dosť nepresné.
30
Podľa vývoju stretnutia by aktuálne bola spravodlivejší remízový rezultát. Snáď sa o taký do konca polčasu postaráme.
28
Hneď sme sa snažili o odplatu, ale domáci si nás postrážili.
27

Po absolútne zbytočnej chybe inkasujeme. Szánthó sa nepochopiteľne snažil odpratať loptu do bezpečia cez stred ihriska, kde ju priamo nahral na kopačky Zmrhala. Ten z prvej umiestnil k ľavej žrdi, kde Veszelinov nestihol zakončiť.
25
Belasej obrane sme narobili poriadne problémy, no nakoniec všetko hasil Rabiu v hodine dvanástej.
23
Medzitým počujeme krásne chorály od našich fanúšikov, ktorí naše mužstvo povzbudzujú oduševnene. My im už teraz za to ďakujeme.
21
Až v 21. minúte prvýkrát pohrozil Slovan. Šaponjič sa presadil popri brániacom Muhamedbegovicovi, tvrdý pokus umiestnil k pravej žrdi, no Veszelinov sa predviedol výborným zákrokom.
19
Vybojovaný rohový kop zahral Szánthó, no loptu do bezpečia opäť upratal Kašia.
18
Nebyla mal dobrú myšlienku pri snahe vysunúť Ciganiksa, no Kašia jeho úmysel prečítal a loptu zachytil.
16
Hrá sa po dlhšom ošetrovaní. Verlinden sa snažil rovno ohroziť bránky, no lopta skončila nad bránkou.
13
Po tvrdom zákroku na Krstovića, ktorý snáď bude v poriadku, vidí Kašia žlté napomenutie.
13
Žltú kartu dostáva Kašia (ŠK Slovan Bratislava).
10
Máme za sebou pomaly desať minút a zatiaľ sme o niečo lepší, čo nás nesmierne teší.
7
Začíname dobre. Autorom ďalšieho zakončenia bol Pinto. Loptu tvrdo napálil z ostrého uhla, no Chovan opäť stál na správnom mieste.
6
A pozrime sa na to, my sme boli aj autormi prvého ohrozenia bránky. Szánthó dostal loptu na hlavičku do výbornej pozície. Bohužiaľ však mieril presne do domáceho gólmana.
5
Prvý center do šestnástky súpera poslal Pinto. Spoluhráča však nenašiel.
4
Začína sa opatrne z oboch strán, ale presne to sa aj čakalo.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácemu celku.
Príjemný dobrý deň vám prajem z Bratislavy, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na Tehelné pole. Domáci v špeciálnych ružových dresoch, ktoré sa budú dražiť a náš celok v tradičnej žlto-modrej kombinácii.

Slovan by dnes za určitých okolností mohol oslavovať titul. Potreboval by nás však zdolať a zároveň by potreboval prehru Ružomberka. My budeme takí dobrí a urobíme všetko preto, aby dnes ešte náš úhlavný rival majstrovský titul neoslavoval.

Okrem toho by sme našich fanúšikov veľmi radi potešili dobrým výsledkom po viacerých nevydarených stretnutiach. Cestu si našli aj do hlavného mesta Slovenska a my veríme, že v ňom ukážeme maximálne oduševnenie, ktoré prinesie úspešný výsledok.

Čaká nás teda veľký boj na ihrisku aj v hľadisku. Predveďme „belasím“ silu Dunajskej Stredy. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Kašia, Božikov (K), Lovat – Kankava, Mustafič – Zmrhal, Rabiu, Weiss – Šaponjič
Náhradníci: Ružinský – Agbo, Holman, Abena, Green, Pauschek, Adler, Čavrić, De Marco
Trenér: Vladimír Weiss st.

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Pinto, Kružliak (K), Muhamedbegovic, Ciganiks – Verlinden, Nebyla, Dimun, Balogh – Szánthó, Krstović
Náhradníci: Vantruba, Brunetti, Bögi, Veselovský, Andrezinho, Njie, Moumou, Sharani, Andzouana
Trenér: Joao Janeiro

Rozhodca: Marhefka – Hancko, Vorel.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 5. kola v nadstavbovej skupiny o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 10.4.2022 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.