Fanúšikovia

DAC-Žilina: informácie pre fanúšikov

DAC-Žilina: informácie pre fanúšikov

A-TÍM
|
Fanúšikovia
| pi 25.2.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Všetky dôležité informácie a pokyny pre fanúšikov prichádzajúcich na sobotňajšie ligové stretnutie proti Žiline.

PREDAJ VSTUPENIEK

V sobotu 26. februára 2022 o 17.00 hod privítame v MOL Aréne mužstvo MŠK Žilina.

V zmysle aktuálne platných opatrení môže byť obsadených 50 percent kapacity štadióna. Kapacita MOL Arény je 12 700 divákov, na zápas proti Žiline teda môže prísť 6 350 fanúšikov.

Práve od zajtra sa rušia režimy OTP, OP či OP+, konečne sa teda vraciame k obdobiu pred pandémiou a na vstup do MOL Arény bude stačiť predložiť len permanentku alebo vstupenku.

Vstupenky sú naďalej v predaji online aj v pokladniach MOL Arény. Pre informácie ohľadom ich predaja kliknite sem.

Otváracia doba pokladne a DAC store do soboty:
Piatok 25. februára 2022:
DAC store: 10.00-18.00 | pokladňa č. 2: 15.00-19.04
Sobota 26. februára 2022:
DAC store: 14.00-19.30 | pokladňa č. 2: 14.00-19.30

Ponuku St. Nicolaus SILVER LOUNGE menu na sobotu 26. februára 2022 nájdete tu.

Platí sedenie v každom druhom rade - prosíme fanúšikov, aby sa v každej časti štadióna riadili pokynmi usporiadateľov. Fanúšikov žiadame o zvýšenú opatrnosť a dodržanie všetkých platných bezpečnostných a hygienických predpisov. Tie zároveň znamenajú, že permanentky ani vstupenky nezaručujú sedenie na pôvodnom mieste.

Platí voľné sedenie pri dodržaní obmedzení ohľadom vynechania voľných miest medzi jednotlivými sedadlami. V platnosti zostáva rozdelenie na tribúny, t.j. majiteľ permanentky/vstupenky na tribúnu C si môže sadnúť len na tribúnu C, majiteľ permanentky/vstupenky na B tribúnu len na B tribúnu atď.

Permanentka je prenosná - použiť ju môže aj iná osoba ako vlastník; podmienkou však je, aby spadala do tej istej cenovej kategórie. Podobne ako permanentky, ani jednorazové vstupenky neplatia na konkrétne sedadlo. Ich majiteľov takisto prosíme, aby dodržiavali obmedzenia ohľadom vynechania voľných miest medzi jednotlivými radmi.

Zároveň vyzývame fanúšikov, aby dodržiavali hygienické predpisy, najmä:
- Vstup a pobyt na štadióne je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka)
- Pri vstupe na štadión a tiež vo vnútorných priestoroch budú umiestnené dávkovače na alkoholovú dezinfekciu rúk ako aj informačný plagát s pokynmi.
- Pri účasti na verejnom hromadnom podujatí a pri príchode a odchode z priestorov hromadného podujatia je nutné zabezpečiť dodržiavanie rozostupov 2 m medzi osobami; to neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti, partnerov.

PRÍJAZD, PARKOVANIE A VSTUP NA ŠTADIÓN

Upozorňujeme fanúšikov na dopravné obmedzenia v okolí štadióna v čase od cca 15.30 h. Parkovanie bude možné na tradičných miestach pri Aréne, avšak vjazd na Trhovisko bude možný len do zaplnenia priľahlých parkovísk, následne bude pre motorové vozidlá uzavretý. Odporúčame tiež využiť parkovisko pri nákupnom centre Max a Family Center, prípadne zaparkovať na ul. Štúrova a Športová.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené tribúny A, B a C. Vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom AB, BC a v Silver VIP.

Sektor pre fanúšikov hosťujúceho mužstva otvorený nebude.

Samotný vstup na štadión je možný len cez turnikety, ktoré sa nachádzajú:
- v rohu medzi A a B tribúnou, v rohu medzi B a C tribúnou: vstup na AP, AB, B1, B2, B3, B4, BC, C1, C2, C3, C4, C5, CD
- cez recepciu A tribúny: Sky box, VIP

Tribúna D nebude otvorená; držiteľov permanentiek na tribúnu D prosíme, aby si náhradné vstupenky na tribúnu B prevzali v pokladni č. 2.

Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku/klubovú kartu k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby. Turnikety umožňujú vstup len pre daný druh vstupenky a na danú tribúnu.

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom časovom predstihu kvôli bezpečnostným prehliadkam pri vstupe. Brány štadióna sa otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 15.30 h, platí aj pre VIP).

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

VRATNÉ EKOPOHÁRE A CASHLESS SYSTÉM V BUFETOCH

V MOL Aréne sa od jarnej sezóny namiesto jednorazových plastových pohárov začínajú používať vratné ekopoháre. V týchto Vám ponúkneme alko- a nealko nápoje v bufetoch MOL Arény vrátane VIP barov.

Ekopoháre sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale vďaka svojmu dizajnu sú aj pohodlnejšie, pevnejšie a krajšie. Nové poháre si fanúšikovia budú môcť prvýkrát vyskúšať v sobotu 26. februára pri príležitosti prvého domáceho ligového zápasu roka DAC-Žilina.

Vratný pohár si môžete zakúpiť za jednorazový poplatok 2 EUR, jeho použitie je veľmi jednoduché - presný postup si môžete prečítať tu.

V bufetoch MOL Arény je výhradnou možnosťou platby tzv. Cashless (bezhotovostný) systém, fungujúci na princípe dobíjateľných kariet, ktoré sú náhradou hotovosti pri nákupe.

Predaj Cashless kariet a dobíjanie ich kreditu prebieha súbežne s predajom vstupeniek v pokladniach štadióna počas vyššie uvedených otváracích hodín, respektíve v DAC store.

Pre návštevníkov VIP sektorov bude pokladňa na nákup a dobitie Cashless kariet k dispozícii od 15.30 do 19.30 h na recepcii hlavnej tribúny. Navyše, priamo v St. Nicolaus SILVER LOUNGE reštaurácii sme pre nich pripravili aj automat na dobitie kreditu.

Nezabudnite, že klubová karta DAC CLUBCARD slúži aj ako Cashless karta!

MAĽOVANIE NA TVÁR, SPRAVODAJ, DAC STORE A FREE WIFI

Brány štadióna otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 15.30 h). Pri turniketoch už odvtedy bude pre fanúšikov pripravené maľovanie na tvár zdarma.

Farebný bulletin (Spravodaj) k stretnutiu nájdete v DAC store, respektíve si ho môžete stiahnuť kliknutím na obrázok.

Využite možnosť nákupu a navštívte náš oficiálny DAC store, v deň zápasu otvorí o 14.00 h a zatvorí o 19.30 h! Vo Fanshope platí 5-percentná zľava pre držiteľov permanentných vstupeniek.

Na celom štadióne je k dispozícii voľné internetové pripojenie. Hľadajte sieť MOL Aréna free, do ktorého sa pripojíte veľmi jednoduchým spôsobom cez sociálne siete alebo email!

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY

Pred, počas a po zápase budú zo strany organizátora, ako aj zo strany polície prijaté prísne bezpečnostné opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené a budú odovzdané príslušníkom Policajného zboru.

Na štadión je zakázané vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov; ich majitelia nebudú vpustení na štadión a budú odovzdaní príslušníkom PZ.

Pozor! Platí prísny zákaz použitia pyrotechnických prostriedkov. V prípade ich použitia bude ihneď vykonaný zákrok usporiadateľskej služby voči previnilcom.

Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.