|
| ut 18.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

Boje v Slovnaft Cupe sa pre nás končia v 4. kole po prehre na pôde druholigového Humenného.

Tréner Adrian Guľa dnes skladal zostavu bez pätice zranených Szánthó, Gavrić, Káčer, Davis, Balić. Premiéru v súťažnom zápase si odkrútil Lukas Leginus, v základnej zostave sa po dlhšom čase objavili aj Kružliak, Balogh či Ciganiks.

Podľa očakávania sme viac držali loptu, aj prvý nebezpečný strelecký pokus bol náš hráč, Ramadan však mieril do stredu bránky. Nebezpečnejší bol vôbec prvý domáci pokus, Streňova strela z diaľky lízala brvno. Prevahu sme zužitkovali v 27. minúte: Ramadan kolmicou vysunul nováčika Leginusa, ktorý zblízka šikovne strelil svoj prvý gól v žlto-modrých farbách - 0:1. Autor nášho vedúceho zásahu mohol o pár minút zvýšiť, ani na dvakrát však Piroščáka neprekonal.

Aktívny Leginus bol v jednom z kľúčových momentov aj v druhom dejstve, v 56. min ho pri pokuse o hlavičku domáci hráč postrčil, jedenástka sa však nepískala. Namiesto 0:2 bolo o chvíľku vyrovnané. Po hodine hry získali domáci loptu pred našou šestnástkou a Diamého strela k bližšej žrdi skončila v sieti - 1:1. Diamé bol aj pri druhom domácom góle, po jeho úniku sa lopta dostala k Jurčišinovi, ktorý pár sekúnd po príchode na trávnik tečoval loptu za chrbát Veszelinova - 2:1. Blízko k vyrovnaniu sme boli v 81. min, keď Ramadanov prízemný center minuli pred bránkou až traja jeho spoluhráči.

FK HUMENNÉ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:1 (0:1)