Atromitos
3:2
(2:0)
Atromitos - DAC 1904
Európska liga UEFA 2019/20, 2.predkolo - odveta • št 1.8.2019, 19:00 • Atromitos FC Stadium
Góly: 23. Katranis 1:0 , 28. Manoussos 2:0 , 54. Ramirez Matheus 2:1 , 72. Kalmár 2:2 , 86. Risvanis 3:2
Hlavný rozhodca: Mohammed Al-Hakim (SWE) • Asistenti rozhodcu: Mehmet Culum (SWE), Fredrik Klyver (SWE) • Divákov: 2450
90+7
Robili sme čo sa dalo, bojovali sme, dali do zápasu absolútne všetko, no dnešný deň vypadávame z Európskej ligy. Po jednoznačnom prvom polčase sme videli neskutočnú drámu, kde sme sa napriek všetkým nezmarom nevzdali, bojovali sme a dokázali sme sa dostať veľmi veľmi blízko k futbalovému zázraku. Aj napriek všetkému to nevyšlo, dnešný zápas sa aj po obrovskej smole končí prehrou. Chceme však poďakovať hráčom aj fanúšikom, ste hrdinami za Váš výkon!

Po Európskej lige sa opäť nevyhneme zmene, keď nás najbližšie znovu čaká domáca súťaž. V rámci 3. kola Fortuna ligy zavítame na azyl v Myjave proti čiernemu koňu minulej sezóny – ŠKF Sereď. Zápas sa uskutoční v nedeľu 4. augusta o 19:00. Dovtedy Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vám prajem príjemný zvyšok európskeho dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+6
Aby toho nebolo málo, tak Kalmár nastrelil z priameho kopu žrď.
90+4
Zázračný zákrok teraz vyťahoval Jedlička, pri absolútne otvorenej obrane sa nikým nekrytý k strele dostal Manoussos, Jedlička umiestnený pokus priam vyškriabal.
90+3
Center od Veselovského sa neujal. Hlavičkový súboj sme nevyhrali.
90+1
Rozhodca k prvému polčasu nadstavuje neskutočných sedem minút. Nádej teda stále zostáva. Každopádne chlapci, ste našimi hrdinami!
90
Toto už nie je normálne. M. Vida sa po odrazenej lopte dostal k strele, čo sa nedala vybrániť, no Megyeri pokryl pravú žrď. Ako?
90
Čo sme to nestrelili? Našu streli z bránkovej čiary vyhlavičkoval Katramis. To nie je možné!
89
Mohlo byť rozhodnuté. Do samostatného nájazdu sa dostal natsos, prestrelil!
87
Striedanie v tíme Atromitos Atény: z ihriska odchádza Natsos, prichádza Umbides.
86
Taaak to bola príležitosť na skórovanie. Ronan našiel z priameho kopu M. Vidu nabiehajúceho k vzdialenejšej žrdi, ktorý nastrelil len bočnú sieť.
85
Umbidis zahral priamy kop absolútne nepresne, čo znamená, že útočíme my.
84
Domáci s rohovým kopom, ktorý sme však ustrážili, pri snahe o loptu však fauloval Taiwo, čím získal žltú kartu a zároveň ďalšia štandardka domácich z nádejnej pozície.
81
Nehrá sa pre ošetrovanie Risvanisa, bude však v poriadku.
79
Nie sme v dobrej príležitostí, zase sme sa dostali do situácie, z ktorej nás môže vytrhnúť zázrak. Hráme ako o život. poďme, poďme, poďme.
77
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Blackman, prichádza Divković.
76
Tím Atromitos práve strelil gól!

Tak to snáď nie je možné. Po faule Kružliaka mal súper štandardku, ktorú využil. Umbides poslal loptu na Goutasa, ktorý súce bol tiesnený Kružliakom, no v pokutovom území hlavičkový súboj vyhral.
76
Žltú kartu dostáva Kružliak (FC DAC Dunajská Streda).
74
Dostali sme sa do obrovskej nádeje o jeden z najväčších futbalových zázrakov. Poďme poďme, najprv prestávka na občerstvenie v obrovskej horúčave.
72
Dunajská Streda dala gól!

GOOOOOL, GOOOOOOL, GOOOOOOOL, čo je toto za šialenstvo? Je remíza dámy a páni, no gól stále potrebujeme. Blackman sa prebíjal šestnástkou a nedovolene ho zastavil zatiaľ neznámy hráč. Každopádne loptu si na biely bod postavil Kalmár a aj keď sa Megyeri vrhal na rovnaký smer, tak rovnako ako Jedlička nemal nárok.
71
Žltú kartu dostáva Katranis (Atromitos Atény).
71
Bola nariadená penalta NAŠA.
71
Striedanie v tíme Atromitos Atény: z ihriska odchádza Nsikulu, prichádza Farley.
69
Veselovského center z ľavej strany prekvapujúco prepadol až k vzdialenejšej žrdi, až tak prekvapujúco, že Taiwo loptu nestihol doraziť. Roh už z našej strany nebol úspešný.
67
Fuuuuuuuuh, čo poviem na začiatok. Stále sme v hre. Tak to bolo o "fouz". K lopte sa v šestnástke dostal Nsikulu a z absolútnej tutovky aj zakončil. Blackman vyťahuje druhýkrát čarovný zákrok. Lopta zostala u domácich, a tak štipľavý pokus od Goutasa boxoval ešte aj Jedlička.
66
Štandardka Umbidesa skončila mimo hracej plochy. Do útoku môžeme ísť opäť my.
65
Hra sa znovu upokojila, domáci sa dostali znovu do obranného bloku, cez ktorý sa treba prebiť.
63
Je 2:1, čo pre nás znamená, že potrebuje streliť ešte dva góly. Je to síce takmer nemožná úloha, no približne pol hodinu máme. Zažijeme najčarovnejšiu noc? Dúfame!
62
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Oravec, prichádza Veselovský.
60
Domáci s dvomi štandardkami, pri druhej sa k zakončeniu pri vzdialenejšej žrdi dostal Madson, no vyskočil priskoro, bol prikrátky.
59
Žltú kartu dostáva Koštrna (FC DAC Dunajská Streda).
58
Jooooj, škoda, že nám šťastena nepriala viac. K. Vida sa dostal k strele z ostrého uhla, ktorá len tesnulinko minula ľavú žrď.
55
Samozrejme gól nám pomohol " vstať z mŕtvych". K ďalšej strele sa dostal M. Vida, no už nešlo o nebezpečný pokus. Len tak ďalej.
54

Blackman faulovaný Goutasom pre nás znamenal štandardku. Ronan ju výborne rozohral spôsobom, že presunul loptu na na druhú stanu K. Vidovi, ktorý poslal center do pokutového územia. Odrazenú loptu nedokázal odstreliť Goutas, čím ponúknutú príležitosť už Ramrizer využil. To je onoooo chlapci, poďme, poďme, poďme!
51
Charisisovi museli zastaviť krvácanie z nosa. Už je späť v hre.
50
Charisis je dole z ihriska a my sme konečne mohli zahrať roh. Ronanov center vyzeral sprvoti nádejne, lenže nakoniec ani jeden spoluhráč zareagovať dostatočne nedokázal.
49
Veľmi dlhé ošetrenie pokračuje, uvidíme, či bude v poriadku, tip je, že áno.
47
Hneď to vyzerá na drsný polčas prvý nervov, ja ich už mám. Trebárs preto, lebo už teraz leží na zemi Charisis a mám pocit, že zo strany domácich sa bude ležať veľmi často. Bodaj by som nemal pravdu.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop zaznamenali hostia, ktorí nám aj odovzdali loptu. Poďme si po gól!
45+2
Prvý polčas sa skončil. Žiaľ, pozitívnu správu zatiaľ nemáme. Po prvom dejstve totiž prehrávame až o dva góly, čo pre nás do druhého dejstva proti absolútnej obrane znamená prenáramne náročnú úlohu ešte niečo spraviť so stretnutím. Aký polčas sme videli? My sme v ňom žiaľ nevedeli nájsť recept na domácu obranu. Dostali sme sa len do jednej výraznejšej príležitosti. Po otvorení hry zase domáci skórovali dvakrát a dve veľké príležitosti zatiaľ zahodili, čo znamená, že vedú zaslúžene. Stále veríme, že náš kouč nájde úspešný recept a po konci stretnutia budeme oslavovať zázrak. DAC do toho!
45+1
V prvej minúte predĺženia zahral roh Umbides, loptou našiel výborne nabiehajúceho Goutasa, ktorý loptu nebezpečne umiestňoval, no pre naše šťastie ľavú žrď tesne minul.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.
44
Žltú kartu dostáva Manoussos (Atromitos Atény).
45
Ronan síce zakončil, ale lopta mu nesadla, pre domáceho gólmana to bola ľahká práca.
44
Ako rozbiť grécky betón? Veľmi chceme zistiť túto informáciu!
43
Center z pravého krídla doletel na Velliosa, ten zakončil z prvej, no našťastie Jedlička stál na správnom mieste.
42
Ronan sa dostal k lopte v pokutovom území, ale nanešťastie bol zastavený odpískaným ofsajdom.
39
Manoussos s ďalšou strelou. Z väčšej diaľky ale presný nebol.
36
Nie, nie, nieeeee, čo sme to teraz premárnili? To nemôžeme v tak dôležitom zápase! Ramirez sa šikovnosťou zbavil jeho brániaceho hráča, cez brankára sa snažil dostať otočkou a bol aj úspešný, zrejme aj vystreliť mohol, no on sa rozhodol loptu posunúť Taiwovi, žiaľ pas nebol najpresnejší, a tak sme o veľkú šancu prišli.
33
Získali sme síce priamy kop z ostrého uhla, ale Ronanovo zahranie znázorňuje našu aktuálnu psychickú nepohodu, loptu rovno odovzdal súperovi. CHLAPCI , ZÁPAS NEKONČÍ, NAĎALEJ STOJÍME PRI VÁS!
31
Aktuálne sa na rad dostala občerstovacia prestávka, ktorá sa nám neskutočne zíde.
29
Absolútne K.O. bolo veľmi blízko. Dva góly s nami zatriasli a domáci sa rovno dostali do ďalšej šance. Po centri z pravej strany sa k lopte dostal Vellios, ktorý v gólovej pozícii vystrelil a tento pokus Blackman len zázrakom poslal do bezpečia.
28

Veľmi, veľmi kruté. Dve šance domácich a dva góly. Manoussos zahral penaltu absolútne suverénne k ľavej žrdi, kde Jedlička už nedokázal zasiahnuť.
28
PENALTA. Manoussove kľučke Oravec zastavil faulom, zbytočným. To je zlééé. JEDLIČKAAAAAAA!
27
Zareagovať sa snažíme okamžite. Po Ronanovej štandardke sme hneď získali aj roh, no o jeho odpratenie do bezpečia sa postaral Manoussos.
25
Je pravda, že prehrávame. Zúfať, ale ešte nemusíme. Naďalej potrebujeme dva góly!
23

To snáď nie je možné. Katranis sa doslova zázračným spôsobom preštrikoval našou obranou až do šestnástky, kde sa dostal aj k streleckej pozícii, na ktorú Jedlička nedokázal zareagovať.
21
Priamy kop tentokrát pre domácich. K jeho rozohraniu sa postavil Umbides, no ten našiel len pripraveného Koštrnu.
19
Bola z toho strela z ostrého uhla odvrátená na roh, prvý zakončil centrom opäť Blackman, a tak sme sa dostali k ďalšiemu rohu, ten Ronan poslal do vápna, kde našiel Kalmára, ten sa v náročnej pozícii nedokázal presadiť.
17
Začali sme kombinovať, postupne sa približovať k šestnástke, aj strela by to mohla byť.
15
Ľahučkú prácu mal teraz Jedlička. Musel si len vybehnúť po loptu.
13
Vybojovali sme štandardku, ktorú Kalmár zahral nakrátko Ronanovi, no nebol to dobrý nápad. Conor vyslal slabulinký pokus na Megyeriho.
12
Z ničoho nič chcel Ramirez vystreliť, čo nebol najlepší nápad. Lopta sa odrazila a posunula Atromitos do protiútoku, ktorý zakončil najaktívnejší Manoussous ľahučkou strelou priamo do Jedličkovho náručia.
10
Začali sme síce rohom, no lepšie na tom sú v úvode domáci. Veríme, ale, že sa čoskoro dostaneme na správnu polovicu.
7
Po centri Manoussosa z ľavého krídla lopta prekvapujúco prepadla až do našej šestnástky, kde sme hasili v posledných chvíľach.
7
Domáci pripravili choreografiu netradične počas previehajúceho stretnutia. V modro-čiernych farbách zobrazili písmena FC A (samozrejme znamenajúce Atromitos.)
5
K streleckej pozícii z väčšej vzdialenosti sa dostal Manoussos, no lopta sa medzi tri žrde nezmestila ani náhodou.
4
Kým sa stretnutie pomaličky rozbieha, tak sa poďme pozrieť na fanúšikovské tábory. Domáci Atromitos je známy tým, že o ich zápasy veľký záujem nie je. Aj napriek tomu ich dnes prišlo naozaj slušne a teda bude atmosféra o to zaujímavejšia. Na druhej strane V našom sektore je famóznych vyše 50 fanúšikov a zabudnúť nemôžeme, že aj v ďalších sektoroch sú naši. ĎAKUJEME!
2
Vieme, že dnes potrebujeme dva góly, a preto sme sa do súpera od začiatku zahryzli. Už v druhej minúte Ronan zahral roh, no spoluhráča nenašiel.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop zaznamenalo naše mužstvo.
Príjemný dobrý deň Vám prajem z prekrásnych starovekých Atén, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Domáci v bielom, kým my v tradičných žlto-modrej farbách. Čo nám to dnes Hyballa namiešal? Presno to zaujíma tisíce našich oddaných fanúšikov, ktorí sa už nevedia dočkať na čoskoro začínajúce zápolenie v odvete druhého predkola Európskej ligy, do ktorého sme však nevstúpili podľa predstáv, museli sme sa totiž vyrovnať s prehrou 1:2 doma, no najpodstatnejší fakt je, že naďalej sme v reálnej šanci o postup a navyše mužstvo vyhlasuje, že berie len postup! Veríme, že čo sa týka Atromitosu, že v nie až tak futbalovej atmosfére (my jednoducho máme lepšiu :) )dokážeme nášho súpera predčiť. Aj napriek tomu si však do tisícov kilometrov vzdialeného mesta našli cestu naši bezkonkurenčne najlepší fanúšikovia, ktorých prítomnosť veríme, že bude maximálnou vzpruhou. CHLAPCI, MY VÁM VERÍME, DAC DO TOHO!!!
Úvodné zostavy:

Atromitos Atény: Megyeri – Kivrakidis, Risvanis, Goutas, Katranis – Madson, Charisis – Manoussos, Umbides, Nsikulu – Vellios
Náhradníci: Theodorakis – Khila, Farley, Kort, Ugrai, Giakoumakis, Natsos

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Oravec, Kružliak, Koštrna – M. Vida – Taiwo, Ronan, Kalmár, Čmelík – Ramrirez
Náhradníci: Száraz – Bednár, Divković, K. Vida, Davis, Veselovský, Beskorovainyi

Rozhodca: Al Hakim – Culum, Klyver (všetci ŠVE).
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy! Na programe máme duel Atromitos FC – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.8.2019 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.