koniec zápasu
FC DAC 1904
1:1
(0:0)
Slovan
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga 2020/21, 11.kolo • ne 25.10.2020, 16:00 • MOL Aréna
Góly: 26. Kružliak 0:1 , 34. Balić 1:1
Hlavný rozhodca: Peter Kráľovič • Asistenti rozhodcu: Branislav Hancko, Dušan Hrčka
Góly
1
1
Vlastné góly
1
0
Priame kopy
25
31
Rohové kopy
8
6
Žlté karty
2
3
Červené karty
0
0
0
32
Nono
70
Vernon De Marco Morlacchi
78
Rafael Ratao
Moha
78
Nono
Ibrahim Rabiu
88
Ibrahim Rabiu
90
Alexandar Čavrić
Lucas Lovat
90
90+1
Koniec zápasu.
90+1
Mali sme výborný tlak, no pri len jednej nadstavenej minúte sa zápas už skončil. V prvom rade sa tešíme z toho, že sa radujeme z prvého miesta aj po zápase so Slovanom a po prvej polovici základnej časti sezóny. Na druhej strane nás však táto remíza trochu aj mrzí, pretože nechýbalo veľa, aby sme tento duel predsa len doviedli do víťazného konca. Veľký boj sa skončil nerozhodne a našim hráčom tak opäť ďakujeme za predvedenú hru.

Také, povedal by som, smutné derby bez divákov sa skončilo. Tešme sa však aspoň z toho, že naša liga môže pokračovať ďalej a tešiť nás v týchto ťažkých “koronačasoch” týždeň, čo týždeň. Najbližšie takto pokračujeme o týždeň v nedeľu 1. novembra o 16:00, kedy vycestujeme na pôdu Serede do Nitry. Dovtedy Vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
Rozhodca pridal len jednu minútu. V nej sme ešte mohli streliť gól, keď odrazený pokus dorážal Njie. Na bránkovej čiare sa však o ňu predsa len postaral obranca hostí.
90+1
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Čravić, prichádza Lovat.
90
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Fábry.
90
Mali sme ešte aj roh, no ten dobre zahraný nebol. Aj tak lopta zostáva u nás.
90
Škodaaa, Kalmár poslal výbornú loptu pod brvno, lenže dlhý Greif takýto gól dostať nemohol.
89
Ďalšia parketa pre Kalmára. Čoho sa to len dočkáme?
88
Žltú kartu dostáva Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
88
Dostali sme sa k ďalšej strele, no Divković loptu teda netrafil ideálne.
86
Hostia získali hneď dva rohové kopy. Po prvom sme okamžite odvrátilina ďalší a ten zahral Holman, no a v šestnástke sa oň postaral Njie.
84
Súpera sme v posledných minútach dosť zatlačili, no gólom sme odmenení neboli. Je to ešte dosť času, azda sa nám to ešte pošťastní chlapci do tohooo!
81
Aj po ďalšej štandardke sme o sebe dali vedieť. Davis bol vysunutý na ľavé krídlo, odkiaľ rýchlo poslal loptu pred bránku. V náročnej pozícii, no pred poloodkrytou bránkou sa snažil zakončiť Ramirez, no predsa len lopta skončila nad.
79
Hneď po góle sa Moha dostal nebezpečnej šanci, no postranný rozhodca videl ofsajd.
77
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Nono, prichádza Rabiu.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ratao, prichádza Moha.
76
Ďalšia veľká príležitosť na našej strane. Po niekoľkých odrazených loptách zakončoval Balić, no mimo ihriska.
74
Získali sme aj rohový kop, ale z neho už nezapršalo.
72
Zostali sme v útoku, no a po Balićovom centri zahral v šestnástke rukou hráč hostí. Rozhodca penaltu neodpískal.
71
Po faule De Marca sme získali takpovediac skrátený roh, ktorý Divković výborne zahral po zemi Blackmanovi, no loptu nacentroval do šestnástky až nebezpečne hlavičkoval Muller. Greif len tak-tak, no loptu dokázal vytesniť.
70
Žltú kartu dostáva De Marco (ŠK Slovan Bratislava).
68
Priam šialene zakombinoval Slovan. Jedna, druhá, tretia prihrávka, po strate rýchle napúadnutie a získanie až zakončenie Rataa pomedzi Kružliaka. Jedlička tento pokus musel lapať na dvakrát, ale zmocnil sa ho.
66
Lopta sa na pomerne dlhú dobu dostala vyslovene medzi šestnástky, no verme tomu, že tento stav nebude dlho prebiehať.
64
Aktivitou teraz hýril Weiss, ktorý vďaka tomu vyskúšal aj svoju schopnosť mieriť. Pokus nedopadol dobre, lebo strela z prvej bola naozaj nepresná.
61
Myslím, že môžem skonštatovať, že malý kúsok sme lepší. Aj ďalšia strela patrila nám. Síce z vyššej diaľky, ale dostal sa k nej Kalmár. Tentokrát však chýbala väčšia presnosť.
58
Zahrali sme aj rohový kop, no po ňom sme už definitívne prišli o loptu.
57
Zostali sme pri útoku a je super, že s úvodným tlakom hostí sme si poradili, a tak sa Divković z ostrého uhla pokús prekvapiť gólmana hostí. Výborne loptu poslal k pravej žrdi, no brankár Greifových kvalít loptu odvrátil na roh.
56
Aktívny Divković zahral aj rohový kop, no v tomto prípade v pokutovom území úradoval Greif.
55
Marko sa dokázal uvoľniť aj teraz. Vystrelil, no trafením protihráča získal roh.
53
Táto sezóna je jednoznačne Divkovićova. Po výbornom zápase v Michalovciach aj teraz o sebe dal vedieť. Výborne miesto si našiel v šestnástke, dostal tam aj pas, po otočke vystrelil, no Greif jeho úmysel prečítal.
52
Blackman síce získal ideálnu príležitosť na center, no zahral ho nekvalitne.
50
Hostia znovu začínajú aktívnejšie, no verme, že rovnako my iniciatívu čoskoro preberieme späť.
48
Prízemný center teraz preletel celým našim pokutovým územím až doletel na Čavrićove kopačky. V dobrej pozícii si však zahral skôr americký futbal.
47
Žltú kartu dostáva Davis (FC DAC Dunajská Streda).
46
Začal sa druhý polčas. Výkop patril našim futbalistom.
Rozhodca nenadstavil ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Aký polčas sme videli? V prvom rade strašne divný. Doma bez fanúšikov. Kmotrík pôsobiaci ako hlavný kouč, no to sú veci, čo sa teda opakovať nebudú. Na ihrisku boli sily pomerne vyrovnané. Hostia začali lepšie, no nie za dlho sme ich dorovnali a v určitých úsekoch sa nebojím povedať, že aj predčili. Veríme, že ďalšie dejstva ešte pridáme a samozrejme, že tri body zostanú doma. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Zahrali sme ešte aj rohový kop, ale z neho sme už nepohrozili.
43
Balićova lopta, tiež, aj napriek veľkej diaľke bola tečovaná a zaujímavo zaplávala. Greif ju zvládol vyraziť len pred seba a tam sa už o ňu postarali jeho spoluhráči.
40
Pri priamom kope nás postrašil Nono aj napriek tomu, že loptu zahral z veľkej diaľky. Našu bránku po zaujímavom plachtení minula len o kúsok.
39
Žltú kartu dostáva Kružliak (FC DAC Dunajská Streda).
37
Hostia hrozia jedna radosť. Tentoraz nás zachránil Njie a Davis na bližšej žrdi sa zase postaral o roh.
35
Hostia s rohovým kopom a konkrétne Weiss. Hráčov sme si podržali ako sa patrí.
34
Dunajská Streda dala gól!


GOL GOL GOOOOOOOOOOOOL! Tak to je teda šok dámy a páni! Kalmár prekvapujúco prenechal rozohrať priamy kop Balićovi a to asi nikto nečakal! Fantázia. Loptu zahral Balić do pravej žrdi, odkiaľ sa nádherne odrazila do brány. To je onoooo chlapci!
32
Žltú kartu dostáva Nono (ŠK Slovan Bratislava).
32
Fuuuuha, tak ak som povedal, že predtým sme mali parketu pre Kalmára, tak som klamal, sám náš kapitán si vytvoril parádnu príležitosť na skórovanie. Asi z osemnástich metrov. Zsoltiiiiii.
29
Snažili sme sa čo najrýchlejšie odpovedať. Podarilo sa nám získať aj priamy kop, čo je Kalmárovou parketou, no boli sme príliš ďaleko od bránky. Lopta mu navyše nie najlepšie sadla, a tak ju v podstate odovzdal Greifovi.
26
Slovan dal gól!


Tak to je smoly na našej strane. Dlho sme vedeli Slovan odstaviť od lopty, lenže tentokrát sme prienik po pravom krídle nezastavili. Z toho dôvodu poslal Weiss tvrdý prízemný pas, ktorý si, žiaľ, veľmi tvrdo vrazil do vlastnej bránky Kružliak.
24
Rýchlik sa pokúsili spustiť aj hostia, no zastavil ich ofsajd.
23
Schäfer mal síce pred sebou viacerých hráčov, no aj napriek tomu sa dostal do šestnástky a našiel si palebnú pozíciu. V nádejnej pozícii mu však loptu nesadla ideálne na ľavú nohu, a tak skončila mimo troch žrdí.
21
Medzičasom sme sa Slovanu na ihrisku vyrovnali. Aj preto sme zahrali aj ďalšiu štandardku. Rohový kop konktétne zahral Divković na bližšiu žrď, kde to vyzeralo zaujímavo, no lopta, žiaľ, neprepadla.
18
Náš priamy kop zahral Kalmár a zahral ho ako keby strieľal na bránku. Bol tam však malý háčik, teraz nahrával spoluhráčov. Lopta tak skončila mimo ihriska.
15
Prvý strelecký pokus priamo na bránu sme si však pripísali my. Njie napriahol z vyše dvadsiatich metrov a tiež rovno na gólmana.
15
Nono ho poslal rovno do šestnástky a pre našu radosť priamo do rukavíc nášho gólmana.
14
Po rýchlom útoku súpera predviedol kvalitný zákrok Kružliak, ktorý odvrátil na roh. Po jeho zahraní bude nasledovať ešte jeden.
11
K jeho rozohraniu sa postavil Balić. Loptu síce poslal do šestnástky, no spoluhráča v nej nenašiel.
10
O strelu sa pokúsil Divković, no trafil len chrbát nášho súpera. Získali sme takto rohový kop.
8
Stále je to nesmierne divný pocit, že tu máme derby zápas s najväčším rivalom a fanúšikovia tu s nami nie sú. Chýbate nám.
6
Od úvodu stretnutia diktujú tempo hry "belasí", no veríme, že doma im takúto neplechu dlho nepovolíme.
3
Jediné, čo chýba nášmu súperovi je realizačný tím. Tak skúsení hráči by si s tým mali poradiť.
2
Hostia sa dostali už aj k priamemu kopu, z ktorým sme si však poradili.
2
Pred zápasom sa čestný výkop ušiel, budem osobný, môjmu veľmi dobrému kamarátovi, Tiborovi Poórovi, autorovi knihy "Retro – dunajskostredský futbal rokov osemdesiatych" a šéfredaktor Klikk Out, v rámci ktorého spolupracuje aj s našim klubom. Výkop dostal ako darček k päťdesiatim narodeninám. Všetko najlepšie Tibi!
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom Slovana.
Príjemný dobrý deň Vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch tímov, žiaľ, pred prázdne tribúny. Naši miláčikovia v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v belasých dresoch.

Žijeme strašne krutú dobu, no našťastie nám nič nebráni v tom, aby sme si užili naše najväčšie derby. Bohužiaľ, nemôžeme si ho užiť priamo na tribúnach, ale predsa len radšej pred televízorom ako vôbec. Derby odvekých rivalov bude mať dnes niekoľkonásobne väčší náboj ako doteraz. Bude to totiž priamy boj o prvé miesto a zrejme ničomu neublíži ani fakt, že Slovan hlásil až 14 nakazených. V podstate tu máme komplet A-mužstvo bratislavského celku, dokonca MOHA sa zmestil až na striedačku. Naše mužstvo má vstup do ročníka ako ešte nikdy predtým. Vyhralo úvodných osem kôl a rýchlo sme sa spamätali aj z prehry proti Žiline. Na zápas ideme v perfektnej forme, s prekrásnym futbalom a s ešte väčším odhodlaním a podporou od našich fanúšikov, ktorí sú trochu ďalej.

Veríme, že sa na špici tabuľky budeme usmievať aj po tomto kole. Určite na to máme. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Njie, Schäfer – Balić – Divković, Ramirez, Kalmár (K)
Náhradníci: Száraz – Sommer, Beskorovainy, Fábry, Malý, Nebyla, Nicolaescu

ŠK Slovan Bratislava: Greif (K) – Pauschek, Abena, Bajrić, De Marco – Nono, Holman – Čavrić, Weiss, Ratao – Medved
Náhradníci: Šulla – Moha, Rabiu, Ožbolt, Cmiljanić, Božikov, Lovat

Rozhodca: Kráľovič – Hancko, Hrčka.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 11. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 25.10.2020 o 16:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerBernd Storck
Asistent tréneraAntal Németh
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerAlexander Storck
Kondičný trénerCsaba Gábriš

ŠK Slovan Bratislava

Základnej zostavy

-
#27
Dávid Holman
-
#79
Vladimír Weiss
-
#25
Lukáš Pauschek
-
#55
Žan Medved
-
#66
Kenan Bajrić
-
#24
Nono
-
#77
Alexandar Čavrić
B
#1
Dominik Greif
-
#21
Rafael Ratao
-
#14
Myenty Abena
-
#81
Vernon De Marco Morlacchi

Náhradníci

-
#7
Moha
-
#12
Alen Ožbolt
-
#36
Lucas Lovat
-
#30
Michal Šulla
-
#10
Ibrahim Rabiu
-
#18
Boris Cmiljanić
-
#29
Vasil Božikov

Realizačný tím

TrenérStanislav Moravec
Asistent tréneraSzilárd Németh
Asistent tréneraPeter Mriglot
Tréner brankárovPeter Boroš
Kondičný trénerMatej Balun
Fortuna liga 2020/21 / 11. kolo / sobota 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Trnava - Trenčín
Trnava - Trenčín
2:0
Fortuna liga 2020/21 / 11. kolo / sobota 24.10.2020
ŠKF Sereď - FC ViOn Zlaté Moravce
Sereď - ViOn
Sereď - ViOn
1:2
Fortuna liga 2020/21 / 11. kolo / sobota 24.10.2020
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FK Senica
FK Pohronie - Senica
FK Pohronie - Senica
1:2
Fortuna liga 2020/21 / 11. kolo / sobota 24.10.2020
MFK Ružomberok - MŠK Žilina
Ružomberok - Žilina
Ružomberok - Žilina
2:1
Fortuna liga 2020/21 / 11. kolo / sobota 24.10.2020
FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce
Nitra - Michalovce
Nitra - Michalovce
1:1
Fortuna liga 2020/21 / 11. kolo / nedeľa 25.10.2020
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
FC DAC 1904 - Slovan
FC DAC 1904 - Slovan
1:1