TJ Veľké Lovce
0:6
(0:4)
TJ Veľké Lovce - DAC 1904
Slovenský pohár - Slovnaft Cup, 2.kolo • st 18.8.2021, 17:00 • Štadión TJ Veľké Lovce
Góly: 7. Brunetti 0:1 , 18. Nicolaescu 0:2 , 36. Blackman 0:3 , 39. Andzouana 0:4 , 68. Sharani 0:5 , 83. Rymarenko 0:6
90
Rozhodca nepridáva ani v druhom polčase čo i len minútu, a tak tu máme koniec stretnutia, v ktorom sme suverénnym víťazstvom 6:0 potvrdili úlohu favorita a po nevydarenom úvode sezóny sme si chuť do futbalu aspoň čiastočne napravili.

Veríme teraz, že povznešenejšiu náladu si prenesieme aj do víkendového súboja, v ktorom na domácom trávniku privítame Trenčín v nedeľu 22. augusta o 20:00. Tretie kolo Slovnaft Cupu je zase na programe až v septembri, kedy privítame lepšieho z dvojice Okoličná na Ostrove/ Komárno. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok dňa Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90
Na trávniku však zostal ležať Njie. Snáď neprišiel v závere stretnutia k zraneniu.
88
Brankár Belluš sa ukázal aj do tretice! Pod brvno tvrdo vypálil Rymarenko, no reflexívny zákrok odvrátil loptu len na roh.
87
Blízko ku nemu bol opäť Sharani, ktorého tvrdé zakončenie ale bolo zneškodnené. Neujala sa ani Nebylova dorážka.
86
Zápas sa nám pomaly blíži ku koncu a otázkou je, dočkáme sa ešte gólu?
83
Dunajská Streda dala gól!

Vyhrávame už o šesť gólov! Veselovského prihrávku predĺžil Sharani na aktívneho Rymarenka, ktorého celozápasová snaha bola konečne odmenená zaslúženým gólom. Nový brankár na ihrisku si tak nestihol ani len siahnuť na loptu.
81
Striedanie v tíme TJ Veľké Lovce: z ihriska odchádza Vančík, prichádza V. Krčmár.
Striedanie v tíme TJ Veľké Lovce: z ihriska odchádza Mužovič, prichádza Belluš.
79
Sharani prepálil ďalšiu tutovku! Davis si ho našiel ľahkým lobom, ktorý sa ale medzi tri žrde nezmestil.
77
Sharani zahodil nezahoditeľné. Od Rymarenka totiž z ľavej strany ihriska dostal prihrávku ako na podnose, no ani nie z piatich metrov nikým nekrytý prestrelil.
75
Ďalšiu akciu musel riešiť kapitán D. Krčmár, ktorý poslal do bezpečia Davisov center.
72
Striedanie v tíme TJ Veľké Lovce: z ihriska odchádza Brezanský, prichádza Mihók.
71
Rovnako horúco bolo aj o minútu, kedy však na hranici pokutového územia v gólovej pozícii faulovaný zakončoval Sharani, no píšťalka rozhodcu zostala nemá.
70
Naše neutíchajúce ofenzívne chúťky mohli priniesť aj šiesty gól. Po parádnom pase od Fábryho však Rymarenko nedokázal prelobovať domáceho gólmana.
68

Úplne inak tomu bolo pri akcii v rovnakej minúte, kde boli tiež aj Ciganiks a Veselovský. V závere však Nebyla z pravého krídla našiel absolútne voľného Sharaniho, ktorý ľavou zadnou doklepol loptu do prázdnej bránky.
68
Akciu na pravom krídle rozložili Ciganiks a Veselovský, no vôbec sa nepochopili.
66
Domáci strelecký pokus si pripísal opäť Švec, no nebol presný.
63
Obraz hry sa z pohľadu držania lopty nezmenil, no sme menej nebezpeční. Pri štvorgólovom vedení to však prúser určite nie je.
60
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Blackman, prichádza Ciganiks.
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nicolaescu, prichádza Nebyla.
59
Blackman prihral z ostrého uhla, no spoluhráča nenašiel.
56
Švec sa presadil na hranici pokutového územia, a postaral sa tak o druhú strelu domácich. Slabší pokus však Vantrubu nevystrašil.
54
Nicolaescu sa do streleckej listiny chcel zapísať druhýkrát v rade. Stál však v tesnom ofsajde.
52
Ďalší gól však mohol dať Rymarenko, ktorý doklepával šikovný Sharaniho pas. Lopta predsa len skončila tesne vedľa.
51
Striedanie v tíme TJ Veľké Lovce: z ihriska odchádza Baštovanský, prichádza Suranski.
49
Na Veselovského rohový kop si vyskočil Nicolaescu, ktorý ale loptu dokázal dostatočne skrotiť.
46
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Brunetti, prichádza Malý.
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Dimun, prichádza Fábry.
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nicolaescu, prichádza Sharani.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop patril domácemu celku.
Rozhodca nenadstavil ani jednu minútu, a tak tu máme koniec prvého polčasu, ktorý sme jasne ovládli. Od úvodného hvizdu až do polčasového sme v podstate celých 45 minút dominovali, úlohu favorita jasne potvrdzujeme, a vedieme tak už 4:0. Máme tedašancu nabrať späť trochu sebavedomia a v druhom polčase možno vyskúšať aj nejaké taktické kreácie. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Svoju strelu si opäť vyskúšal aj Veselovský, no z väčšej vzdialenosti sa jeho pokus nemohol ujať.
43
Získali sme tak aj roh. Po jeho zahraní Dimun až príliš dlho spracovával loptu, a tak sme o ňu prišli.
42
Mohlo to byť 5:0. Andzouana si spracoval dlhý pas a aj keď bol na hranici pokutového územia tiesnený hneď niekoľkými hráčmi, tak zoči-voči gólmanovi dokázal vystreliť. Mužovič tutovku tentokrát pokryl.
39

O postupujúcom do 3. kole je definitívne rozhodné. Teraz je už len otázka, že s akým gólovým rozdielom postúpime. Rymarenkovu strelu zvnútra šestnástky ešte Mužovič vyrazil, no presne na kopačky Anzdouanu, ktorý sa pred prázdnou bránkou nemohol mýliť.
36

Je to ďalší gól. Ďalšej našej akcii sa súper už neubránil. Andzouana vysunul na kraj pokutového územia Blackmana. Ten vystrelil aj napriek tomu, že stál v poriadne ostrom uhle, čo domáceho gólmana prekvapilo.
35
Vypracovali sme si hneď dve ďalšie gólové príležitosti. Najprv Rymarenko poslal technický pokus po pase od Veselovského a potom sa aj po rohovom kope museli mať domáci na pozore.
33
K jeho rozohraniu sa postavil Palo a na drzovku loptu poslal rovno na bránku. Vantruba však bol pozorný a loptu tak pevne chytil do svojho náručia.
32
Rohový kop však získavajú aj domáci a konkrétne Brezanský.
30
Súpera ani na chvíľu nepúšťame k lopte. Vďaka tomu sme sa dostali aj k ďalšieho rohovému kopu, ktorý na bližšej žrdi neslávil úspech.
27
K jeho zahraniu sa dostal Davis, no tentokrát sme štvrtoligistu nevystrašili. Zostali sme však v útoku, v ktorom bol zablokovaný Veselovský aj Rymarenko.
26
Šancu na tretí zásah aj mal Veselovský, ktorého aj trochu slabší pokus spoza šestnástky vytlačil Mužovič až na roh.
24
Pred zaplnenými domácimi tribúnami pokračujeme v sústavnom tlaku, pri ktorom túžime po ďalšom góle.
21
Prvoligové tímy sa neraz potrápili aj so značne slabším súperom. Po nevydarenom úvode ročníka sa určite našiel nejeden fanúšik, ktorý si myslel, že sa potrápime aj my teraz. Našťastie to však z našej strany vyzerá na jasnú záležitosť.
18

Gól! Rohový kop tentokrát zahral Veselovský, loptu poslal na bližšiu žrď a aj keď sme pri tejto šanci zakončiť nedokázali, tak sme pokračovali v akcii, loptu do šestnástky poslal Nicolaescu, ktorý tvrdým pokusom k ľavej žrdi prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
15
Mohli sme vyhrávať už o dva góly. Rymarenko totiž po dlhom pase prestrelil domáceho gólmana, no loptu z bránkovej čiary vykopol kapitán D. Krčmár.
14
Ten už rozohral nakrátko na Veselovského, ten mu loptu vrátil, no naši hráči už z tejto akcie nič viac nevyťažili.
13
Davis zahral aj rohový kop, dnes si môže svoju mušku pri toľkých štandardkách naozaj vycibriť, no a získal ešte jeden roh.
12
Davis si zahral aj priamy kop z nádejnej vzdialenosti. Lopta však medzi tri žrde nevtesnal.
10
Ani po úvodnom góle, ktorý nás značne upokojil, sme sa neuspokojili. Dimun poslal pred Mužoviča pas, ktorý sa snažil doraziť Nicolaescu. Úspešný tentokrát nebol.
7

GOOOL! Dlho sme ani nemuseli čakať pri našom neustálom tlaku a už vedieme. Po Davisovom centri zo štandardky si súper síce rozložil našich hráčov, no Brunetti sa hlavičkou aj napriek tomu presadil premiérovým gólom.
5
Jeho pokus úspešný nebol. Center na Nicolaescuho totiž bol pridlhý.
4
Naše mužstvo sa už od úvodu tlačí za prvým gólom. Priamy kop zahrá Davis.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Príjemný dobrý vám prajem aj od Veľkých Loviec, kde na štvrtoligový štadión práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Domáci v modrých dresoch, kdežto naše mužstvo v žlto-modrom prevedení.

Veľké Lovce sa nachádzajú v okrese Nové Zámky. Hrajú IV. ligu juhozápad a aktuálny ročník aj výborne rozbehli. Zdolali Nesvady aj Šahy a medzitým v Slovnaft Cupe vyradili Komjatice a najmä Nové Zámky. Veľký outsider je tak odhodlaný potrápiť vo veľkom futbalovom sviatku aj jeden z najväčších slovenských kalibrov.

Naše mužstvo sa naďalej trápi. Nevyšla nám Európska konferenčná liga a ideálne to rozhodne nie je ani v našej najvyššej súťaži. Pevne však veríme, že aspoň Slovnaft Cup začneme presne podľa predstáv, víťazstvom, ktoré by nás mohlo nakopnúť aj v ďalších dueloch. Tešíme sa, že v základe vidíme konečne aj naše opory Davisa s Blackmanom, s ktorými v kádri máme hneď razantne vyššie sebavedomie.

Tuto už nie je čas na zakopnutie, či nejaký kiks. Je čas potvrdiť úlohu favorita. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

TJ Veľké Lovce: Mužovič – Vančík, Bašťovanský, D. Krčmár (K), Palo – Brezanský, Pajer, Gujdák, Ďurica – Švec, Jamriška
Náhradníci: Belluš – Suranzski, Ivan, Bačík, V. Krčmár, Mihók, Vozárik

DAC 1904 Dunajská Streda: Vantruba – Blackman, Mugamedbegovic, Brunetti, Davis (K) – Dimun, Njie – Veselovský – Andzouana, Nicolaescu, Rymarenko
Náhradníci: Veszelinov – Sharani, Fábry, Ciganiks, Moumou, Vera, Divković, Malý, Nebyla

Rozhodca: Libiak – Jekkel, Tůma.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel TJ Veľké Lovce – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.8.2021 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.