A Pohronie-DAC mérkőzés előtt: Radványiék ellen a történelmi rekordért

|
| pé 25.10.2019, Krisztián Nagy
'

Az utolsó októberi hétvégén az újonc garamszentkereszti otthonában lépünk pályára. A két sárga-kék együttes, a Pohronie és a DAC összecsapása szombaton 17:00 órakor kezdődik.

Radványi csapata ellen

Az FK Pohronie abszolút újonc az élvonalban és a DAC 39. első ligás ellenfele. A garamszentkereszti gárdával csak a második vonalban töltött 2001/2002-es szezonban találkoztunk – akkor mindkétszer a hazai csapat győzedelmeskedett (DAC 2:0, Garamszentkereszt 3:1). Az akkori együttes azonban még csak a mai FK Pohronie elődje volt, amely két hagyományos régióbeli klub, az FK Garamszentkereszt és a TJ Sokol Alsózsadány (Dolná Ždaňa) fúziójából jött létre.

Holnapi ellenfelünk a 2014/15-ös idénytől a II. ligában szerepelt, ahol még a 2017/18-as szezonban az utolsó fordulóig a kiesés ellen küzdött. A tavalyi kiírásban azonban óriási meglepetésre első helyezettként harcolták ki az élvonalba való történelmi feljutásukat. A Fortuna Liga küzdelmeinek a Milan Nemec, Rastislav Urgela edzőpárossal vágott neki a csapat, amely odahaza kikapott a Slovantól (1:3) és Dunaszerdahelyen kiütéses vereséget szenvedett (1:5), majd jött egy meglepő rózsahegyi siker (1:0). A soron következő két fordulóban a Nagyszombat ellen otthon (2:2) és Aranyosmaróton is döntetleneztek a „garammenti darazsak”, így öt fordulót követően a kilencedik helyen álltak, csak két ponttal lemaradva a harmadik DAC mögött. Azóta azonban mindössze két pontot szereztek (a Szered elleni 3:3-as idegenbeli és a Nagymihály elleni hazai 2:2 alkalmával) és az utolsó előtti helyre estek vissza, jobb gólarányuknak köszönhetően megelőzve a Nyitrát. Ráadásul odahaza még nyeretlenek.

Július végén Milan Nemec egészségügyi okokból lemondott, helyét Ján Rosinský vette át. Az októberi válogatott mérkőzések miatti szünet alatt azonban a klubvezetés elbocsátotta a Rosinský, Urgela edzőpárost és a csapat irányítását Radványi Miklós vette át. A Dunaszerdahelyről származó szakember, egykori DAC-gólvágó és edző majdnem három év után tért vissza az élvonalba, ahol legutóbb a Miavát vezette – amíg a gárda a 2016-os ősz végén ki nem jelentkezett a Fortuna Ligából.

Radványi segédedzője Jozef Pavlík lett, és az új edzői stáb a Slovan otthonában mutatkozott be, ahol jó benyomást keltve egy szoros, 1:2-es vereséget szenvedett az együttes.

Vida Krisztopher: 100

Vida Krisztopher holnap a jubileumi századik mérkőzésén léphet pályára sárga-kékben. A magyar szélső a negyedik szezonját tölti a Csallóközben; a tavalyiban ő volt a csapat legeredményesebb játékosa, és ez a mostani idényre is igaz. A DAC színeiben 99 bajnoki találkozón 28 gólt szerzett, amivel a klub örökranglistáján már az 5. helyén áll. „Sikeresen indult a szezon, jó formában érzem magam. Élvezem az edző bizalmát és sok időt töltök a pályán. Eddig hat gólt lőttem, ráadásul további kettőt tévesen nem adtak meg. Bízom benne, hogy továbbra is menni fog a játék és a bajnokság végéig sikerül bekerülnöm a DAC történelmének három legsikeresebb gólszerzője közé” – reméli Vida. Ennek eléréséhez még kilenc gólt kell szereznie.

Az új klubrekordért

Hyballa vezetőedző csapata holnap egy újabb klubrekordot adhat át a múltnak. A legutóbbi három idegenbeli összecsapásunkat (Nyitra 2:1, Szenice 1:0, Nagyszombat 2:1) egyaránt megnyertük, amivel beállítottuk az eddigi leghosszabb idegenbeli győzelmi sorozatunkat 2017 és 2019 tavaszáról. Amennyiben holnap sikerülne elhozni a három pontot Garamszentkeresztről, a sorozatban szerzett négy idegenbeli sikerünkkel új klubrekordot állítunk fel!

Történelem

A fentebb említett két, II. ligás találkozón kívül már az „új” Garamszentkereszt ellen is abszolváltunk két tétmérkőzést. 2013 őszén a Slovnaft Cup 2. fordulójának keretén belül csaptak össze az együttesek: akkor a DAC odahaza 6:1-es győzelmet aratott (gólszerzők: Gašparík, Matúš, Majerník, Antunovič, Szarka, Mesanović – Bobor). Ehhez hasonló eredmény született a két csapat eddigi egyetlen élvonalbeli találkozóján is. A jelenlegi szezon 2. fordulójában a MOL Aréna 7396 nézője a DAC 5:1-es sikerének tapsolhatott (gólszerzők: Vida K. 2, Kalmár, Taiwo, Ramirez – Mazan 11m). Eljött az idő, hogy az egymás elleni mérlegbe egy idegenbeli siker is bekerüljön. Drukkolunk, hogy ez holnap következzen be!

A szurkolói utazásról és a belépőjegyek értékesítéséről szóló információkat itt olvashatják.

A Fortuna Liga 13. fordulójának műsora:
Szombat, 2019. október 26., 16:00 ó: Ružomberok-Trenčín, 17:00 ó: Senica-Sereď, Zlaté Moravce-Nitra, Pohronie-DAC
Vasárnap, 2019. október 27., 17:00 ó: Michalovce-Slovan, 18:00 ó: Trnava-Žilina

A Pohronie-DAC bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Pavlík - Bobko, Galo.

Mint minden tétmeccsről, holnap Garamszentkeresztről is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!