A Szered-DAC mérkőzés előtt: új sorozatot kezdeni

|
| szo 31.10.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Indul az alapszakasz második fele, amelynek az elején a bajnoki táblázat nyolcadik helyezettjének átmeneti otthonában lépünk pályára. A Szered-DAC összecsapás vasárnap 16:00 órakor kezdődik Aranyosmaróton.

Az utolsó nulla is a múlté

A Slovan elleni múlt heti rangadón elért döntetlennel az utolsó nullát is kitöröltük a tabellán – most már mindegyik csapat legalább egyszer győzött, veszített és döntetlenezett is. Egyúttal megtartottuk kétpontos előnyünket az égszínkékekkel szemben, ami azt jelenti, hogy az alapszakasz első felét követően éllovasként vágunk neki a második felvonásnak.

A holnapi találkozó előtt a csapatunk egyértelmű célja egy új győzelmi sorozat indítása. Az első, nyolc mérkőzésből állót pont a Szered elleni nagyarányú győzelemmel kezdtük. „Színvonalas, ám ugyanakkor nehéz találkozóra számítok. A Szered ellen mindig nehéz dolgunk van idegenben, hiszen keményen védekeznek és a gyors ellentámadásokban bíznak. Szeretnénk visszatérni a győztes útra. Bízom benne, hogy a csapat és én is igazoljuk a jó formánkat, sikerül győznünk, és hogy a sikerhez góllal járulok hozzᔠ– kívánja Marko Divković, aki az elmúlt napokban kapta meg pályafutása első válogatott meghívóját. A horvát U21-es gárda szövetségi kapitánya, Igor Biščan meghívta őt a jövő évi Eb selejtezőjének utolsó két összecsapására. „Nagyon boldog vagyok, és egyúttal azt gondolom, hogy megérdemeltem a meghívót, mivel jó formában futballozom. Viszont továbbra is keményen kell dolgoznom, hogy ez így is maradjon, és hogy a klubomban és a válogatott színeiben is jól szerepeljek.”

Az ŠKF Szered együttese lesz az első, amellyel másodszor is megmérkőzünk a szezonban. Lérant Péter (1995 és 1998 között 75 élvonalbeli találkozón viselte a DAC mezét, ezeken egy gólt szerzett)vezetőedző védencei ellen új klubrekordot állítottunk fel az első fordulóban aratott 6:0-s győzelmünk alkalmával. A szerediek azonban gyorsan észhez tértek, a következő hat találkozón nem szenvedtek vereséget és a 7. forduló után 12 ponttal a tabella harmadik helyén álltak. Viszont az is igaz, hogy immár hat mérkőzés óta nyeretlenek, így jelenleg 13 ponttal a nyolcadik pozíciót foglalják el.

A Szered ebben a szezonban Aranyosmaróton fogadja az ellenfeleit, ahol fokozatosan legyőzték a Szenicét (4:0), a Zsolnát (3:2), a Trencsén és a Nagymihály ellen egyaránt 1:1-es döntetlent értek el, legutóbb pedig pont az ellen a ViOn ellen szenvedtek 1:2-es vereséget, amely saját stadionjában hivatalosan vendégcsapatként volt vezetve.

A két csapat eddigi egymás elleni mérkőzései az élvonalban:
2019.04.13. - Szered-DAC 0:5, gólszerzők: Divković 2, Kalmár, Davis, Čmelík, 920 néző
2019.05.11. - DAC-Szered 3:4, gólszerzők: Vida K., Davis (11m), Bilenkyi - Špehar 2, Lačný, Ulrich, 9564 néző
2019.08.04 - Szered-DAC 3:1, gólszerzők: Ventúra, Hučko, Špehar - Kalmár (11 m), 658 néző
2019.11.02. - DAC-Szered 0:0, 6887 néző
2020.08.09. - DAC-Szered 6:0, gólszerzők: Balić 2, Ramirez, Divković, Davis, Kalmár, 5450 néző

Történelem

A szerediek a harmadik szezonjukat töltik az élvonalban, holnap nyolcadik alkalommal mérkőzünk velük. Az összes eddigi első ligás ellenfelünk közül pont az ŠKF elleni összecsapások a leggólgazdagabbak. Hét találkozón 28 esett, ami kereken négyes átlagot jelent. Ugyanúgy érvényes az is, hogy a Horalky keksz városának csapata ellen rendelkezünk a legjobb átlaggal a lőtt gólok tekintetében: 21-szer vettük be a hálójukat, ami meccsenként 3 találatnak felel meg (ebben a statisztikában a Pohronie is ugyanígy áll, ellenük 3 összecsapáson kilenc gólt szereztünk). Vajon a holnapi találkozó is gólözönt hoz?

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi mérkőzésta következő csatornák élőben közvetítik:
- Orange sport televízió
- Huste.sk internetes televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A Fortuna Liga 12. fordulója:
Szombat, 2020. október 31., 17:00 ó: Trnava-Michalovce, Pohronie-Zlaté Moravce, Žilina-Senica
Vasárnap, 2020. november 1., 16:00 ó: Sereď-DAC, 17:00 ó: Slovan-Nitra, Trenčín-Ružomberok

A Szered-DAC bajnoki mérkőzés holnap 16:00-kor kezdődik, játékvezetők Ziemba - Kováč, Hrmo. Helyszín az aranyosmaróti ViOn stadion.

Mint minden tétmeccsről, holnap Aranyosmarótról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!