Szenicei kiütés - nem sikerült visszavágnunk a kupamérkőzésért

|
| szo 25.4.2015, Nagy Krisztián
'

Nem sikerült visszavágni a keddi kupamérkőzésért, négygólos vereséget szenvedtünk az Erdőháton.

A keddi kupamérkőzéshez képest hat helyen változtatott kezdőcsapatán Tomislav Maric, ezúttal a fiatalok is szóhoz jutottak. A kezdőbe visszatért Sabler, Straka és Tóth, szintén az első perctől kapott lehetőséget a fiatal Černák, valamint Sesar és Pernecký is. Nem kezdtük rosszul a félidőt, a fiatal támadósor megdolgoztatta a hazai védelmet. A 15. percben azonban az első valamirevaló hazai támadás góllal végződött. Kalabiška futott el a balszélen, átemelte a kifutó Perneckýt és Majtán egy lépésről a kapuba talált - 1:0. Ezt követően több veszélyes lehetőségünk is volt, de a befejezés nem sikerült. A 20. percben Szabó beadása után Szarka talált a hálóba, de a játékvezető lest jelzett. A 30. percben viszont emelhette volna előnyét a hazai csapat: Majtán indult meg a jobb oldalon, majd a középen érkező Hlohovskýhoz passzolt, ám lövését Pernecký fantasztikusan védte. Az első játékrész végén vitatható döntést hozott a játékvezető: Černák ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, büntető helyett szabadrúgást rúgtunk, Szabó Ottó kemény lövését azonban Pittner szögletre fejelte.

A második félidő is hasonlóan kezdődött, mint az első. Többet birtokoltuk a labdát, a gyorslábú hazaiak pedig magasra tolt védelmünket lefutva rugdalták a gólokat. Az 54. percben Dolný indult meg a leshatáron, majd Hlohovskýhoz passzolt, aki a hosszú sarokba lőtt - 2:0. Ezután is játékosabban futballoztunk, az 58. percben Sesar lövése a kapu fölé szállt. A 60. percben jött az újabb szenicei gól, ismét lesgyanús helyzetből: egy kiugratás után Majtán iramodott meg, lövés helyett passzra szánta el magát, az érkező Kalabiška pedig az üres kapuba talált - 3:0. A túloldalon több lehetőség is akadt, de Brašeň, Sabler, Szarka és Černák sem tudott gólt rúgni. A 78. percben már a negyedik találatot szerezték az erdőhátiak, Kosorín félmagas beadását Kalabiška pofozta a hálóba - 4:0.

Nem sikerült visszavágnunk a keddi kupamérkőzésért, ráadásul ezzel az idény legnagyobb arányú vereségét szenvedtük el. A következő fordulóban Miava együttesét látjuk vendégül, a mérkőzés május 5-én 19:00 órakor kezdődik a DAC stadionban.

Jozef Kostelník (Szenyice): „Ma ez egy más mérkőzés volt, mint kedden a kupában, a DAC futballozni akart. Az első félidőben lassabban jutottunk játékba, de a második játékrészben már mi domináltunk és három szép gólt lőttünk. Megérdemelten győztünk és felbuzdulva indulhatunk a pénteki kupadöntőbe.”

Tomislav Marić (DAC): „Az első félidőben jó futballt játszottunk, megpróbáltunk kombinációs játékot játszani. A szeniceiek az első helyzetből gólt rúgtak. Nekünk is voltak helyzeteink, de nem sikerült berúgni őket. A második félidőt alaposan át kell beszélnünk, nem kaphatunk kontratámadásokból ilyen gólokat.”